Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban az MTV székház...

2006-ban az MTV székház ostromlói fideszesek voltak?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Többek között, biztos azok is voltak köztük de a fő felbújtók meg balhézok szerintem radikális széljobberek voltak.
2019. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Torockai bandája volt, de a Fidesz is tudott róla.
2019. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert egyedül egy jobbikos zászlót láttam akkor a tüntetésen ,mást nem.
2019. jún. 21. 15:47
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
A fidesz szervezte.
2019. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Volt ott mindenféle szedett vedett banda, de a fidesz (orbán) heccelte fel az embereket, így akart hatalomra kerülni, előtte hiába próbálkozott nemakarták megválasztani az emberek.

Orbán mindent amit elért azt uszítással érte el idáig meg a gyűlöletkeltéssel, most éppen Magyarországon és az EU-ban uszít ezerrel.

2019. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
2019. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

6

Ez elég jó sztori -nem is történet...- még megfilmesítésre is!

Ki írta a forgatókönyvet vajon? Mint aki a Hunyadi filmét?

2019. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

A legnagyobb része egy uszított primitív fideszes tömeg volt.


Nézd meg 2006 ba mindent kifosztottak, a rabszolga törvény tüntetésén meg a fidesz verte a nyálát "nem tisztelik a kisjézsust barbárok"


Az öszödi beszéd egy ürügy volt, a jelenleg hanyatló fidesz rezsim 5000X durvább dolgokat csinál de az ellenzéki pártok szimpatizánsai nem olyan állatok mint az a fideszes csürhe ami szétrombolta a fél belvárost.


Akkor 2-3 kilőtt szemen vergődtek amit el tudtak látni mert volt még egészségügy most meg az se gond hogy évente tízezrével hal a Magyar mert nincs orvos.


Akkor 300 forintos vizitdíjon ment a vergődés ma tízezreket kell egy magánorvosnál hagynod mert hiába fizeted az egészségügyi hozzájárulást nincs egészségügy.

2019. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mihago ***** válasza:
37%

2006 óta hallgatom ezt a hülyeséget, hogy így a Fidesz meg úgy a Fidesz. Én ott voltam, és nemcsak bámultam ki a fejemből, meg nem értettem semmit. Tessék, itt van, hogy én mit láttam.


A tévéostrom előtt két napja folyt egy óriási tömegtüntetés a Kossuth téren. Több ezer, ha nem tízezer ember volt ott. Hogy fideszes volt-e köztük, azt nem tudom. De senki sem azért ment oda, hogy Orbán Viktort királlyá emelje, hanem mert az akkori miniszterelnökről kiderült valami. A világ bármely országában felháborodott tömegek vonultak volna az utcára az öszödi beszéd után. Kanadában élek, sokaknak meséltem itt, hogy mi volt, mindenki döbbenten, tátott szájjal hallgatta. Hogy ilyet mondott egy miniszterelnök? A saját országára? Hát itt lemondani sem lenne ideje, a saját stábka vágná ki a hivatala csukott ablakán.


Nem volt ott semmiféle Fidesz. Jogos és elemi erejű felháborodás volt. Ellentétben mondjuk a taxisblokáddal, amit az SZDSZ provokált. De most ebbe ne menjünk bele.


Hogy kezdődött a tévéostrom? Toroczkai László provokálta ki. Hogy kinek a megbízásából, azt nem tudom. De ott voltam, láttam, hallottam. Mellette álltam. A következő történt.


A Kossuth téren egyfajta Hyde Park alakult ki. Jött egy teherautó, hangszórókkal, és bárki felmehetett rá beszélni. Én is szóltam pár szót. Egyébként a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom hozta ezt is, aminek akkor Toroczkai volt az elnöke. De ez mellékes.


Egyszer csak valaki felment, és bemondta, hogy az MTV-n nem tudósítanak a tüntetésről, csak annyit közöltek, hogy "néhány száz szélsőjobboldali" tüntet, és szórakoztató műsorokat adnak. Erre a tömeg egy része azonnal megindult a tévészékház felé. Nem mindenki, talán ötvenen-százan. Aki fent volt a teherautón, az szólt utánuk, hogy ne legyenek hülyék, mit akarnak csinálni? Erre Toroczkai felmászott, átvette a mikrofont, és bejelentette, hogy majd ő elmegy "követségbe" a tévéhez Gyöngyösi Mártonnal, aki akkor a Magyarok Világszövetsége budapesti elnöke volt, és átadnak egy petíciót, amit kérnek, hogy olvassanak be. Ezt gyorsan meg is fogalmazták, a tömeg közfelkiáltással megszavazta, és elindultak.


Tíz-tizenöt perccel később Toroczkai jött vissza futva, egyedül. Azt állította, hogy az MTV épületének biztonsági szolgálata, az In-Kal Security el akarta őket fogni és visszatartani. Ő kiverekedte magát, de Gyöngyösit fogva tartják, nem engedik el, és rendőrséget hívtak rá. Erre vonult át a tömeg a tévéhez, hogy követelje Gyöngyösi szabadon engedését.


Amit a tömeg nem vett észre, hogy Toroczkai a Magyar Rádió 1956-os ostromának történetét adta elő, amiből természetesen egy szó sem volt igaz. Gyöngyösi ugyan vele ment el a térről, de esze ágában sem volt semmiféle követként képviselni bárkit, ő hazament. Toroczkai pedig a portáig ment, onnan jött vissza. Szándékosan provokálta a tömeget, hogy balhé legyen. Nekem az a meglátásom, mivel személyesen ismerem azt a szociopata gyökeret, hogy ezt sem megbízásból tette, csak balhét akart, hős akart lenni. A későbbiekben végigszerepelte az estét, hol hangosbeszélővel szaladgált és terelgette a tömeget, hogy "tárgyalt" a rendőrökkel, de mindig ragaszkodott hozzá, hogy ő, és csakis ő tehessen bármit.


A rendőrség persze szintén nem a törvényt védte. A tömeg sokáig békés volt a tévénél, és bár felsorakozott egy pár rohamrendőr az épület lépcsőjén, nemigen bántotta őket senki. Sörösdobozok, cigisdobozok repültek ugyan feléjük, de azért ezt ne nevezzük már brutális támadásnak. Eközben az épület mögött, a Nádor utcában komoly erők vonultak fel. Egészen addig ment ez, míg a Zoltán utcából trappolva elő nem jött egy szakasz rohamdroid, és válogatás nélkül, őrjöngve verni kezdték az embereket. Nőket, gyerekeket, időseket is. Ezek a rendőrök fanatizálva voltak. Később "beszéltem" néhánnyal, ordítva szidták a "bűnözőket", és suhogtatták a gumibotjukat, hogy most majd megkapják. Láttam és fényképeztem brutálisan összevert fiatal lányt, akit egy mentőben ápoltak, dőlt az arcából a vér. Biztos ő támadt a rendőrökre, igaz?


Ekkor durrant el az agya azoknak a focihuligánoknak, akik valószínűleg szintén a HVIM és más nemzeti szervezetek hívására jöttek, de addig nem akartak balhézni ők sem. Felborogatták, felgyújtották az MTV-s rendszámú autókat - de csak azokat! - és elkezdték rendesen támadni a rendőröket. Kiderült, hogy ezek kezdő rendőrök voltak, soha nem kaptak csapaterős kiképzést, és így hamar szét is verték őket, visszaszorultak az épületbe.


Ezek történtek 2006 szeptember 26-án. Szó sem volt semmilyen fideszes befolyásról. Pont a Fidesznek volt a legkevesebb köze az egészhez. A korrupt MSZP-SZDSZ kormány állt szemben a felháborodott állampolgárokkal, és egy csapat nemzeti radikális jelentette a gyújtószikrát, és egy felelőtlen, ostoba bűnöző, aki hősi babérkoszorúra vágyott.

2019. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

16:52 van.

Gondolom most várják az utasításokat, hogy mit is lehet egy ilyen elbeszélésre, mint a #9 reagálni.

A korábbiak alapján szerintem majd jön hogy

- hazudik

- fideszbirka, megvették krumplival és csak propaganda amit leírt

- vagy egyszerűen nem vesznek róla tudomást és átugorják, majd folytatják a bezzegafideszcsinálta sztorizást mintha itt sem lenne

2019. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!