Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pocsékol a magyar?

Miért pocsékol a magyar?

Figyelt kérdés

Valahol meg otthon is nélkülözés van és ehezes.

Miért pocsekolunk és miért nem ajánljuk fel ezen ételeket? .



2019. jún. 23. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt minden más fejlett országról is kérdezhetnéd.


Miért pocsékol a német, francia, belga, amerikai stb.


A válasz az, hogy nem éri meg az összes kidobott ételt Afrikába szállítani és jobban megéri az, ha itthon komposzt lesz belőle.


Sosem értettem ezt a pocsékolós demagógiát. Te komolyan azt hiszed, hogy pl. egy etióp megenne egy 20 napos európai tonhalas szendvics-maradványt, amitől gyomorrontása lesz?

2019. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Mert csak a magyar pazarol a fidesz miatt ban ez is!!!
2019. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
miért is baj a pazarlás, ha megtehetjük?
2019. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

# 3


Igazábol nem tehetnénk meg. A mezőgazdaság a legnagyobb környezet szennyező. Ez mellet még rengeteg pénzt is tolnak a mezőgazdaságba közpénzből, hogy ne legyenek drágák az éllelmiszerek.

2019. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert nálunk (és főként Nyugat-Európában) a fizetésekhez képest olcsók az élelmiszer alapanyagok vagy éppen az ivóvíz, így nincs igazán megbecsülve, az emberek jobban ráállnak a pazarlásra.
2019. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Van még pocsékolás, de egyre kevesebb.


"Miért pocsékol a magyar" - 10 millió személyből szerinted 10 millió pocsékol?


Arról nem is beszélek, hogy más téren pont hogy nem pocsékolunk.


Például a villany és víz felhasználása személyenként épp itthon az egyik legalacsonyabb.

2019. jún. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
beszélj a magad nevében, én nagyon ritkán vásárlom túl a fogyasztást és még ritkábban kell kidobnom élelmiszert
2019. jún. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert sokan önzőek, így "nekem mindent", más meg "minek segíteni, ódja meg maga" gondolkodás megy.
2019. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én pl munkába 1.5x annyi kaját viszek/rendelek, ha kellene ne legyek éhes. Aztán kidobom a felét. Estére lejárna. Nem tudnám kinek adni. A hajláktalanok csak pénzt akarnak, mert azon tudnak italt venni :(
2019. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Megint egy olyan kérdés amink már az alapja is téves.

A magyarok nem pocsékolnak.

Nem tehetik meg és soha nem is tehették.

Nálunk nincsenek milliónyi égővel kidekorált utcák 50 éve, mint a nyugati országokban. Most kezdenek csak bejönni a szárító gépek, légkondik, amikor már energiatakarékosak. Eleve mindenki a legkisebb fogyasztású dolgokat vásárolja ha teheti, legyen az autó vagy elektromos eszköz. Otthon nálunk (magyaroknál) soha nem volt szokásban égve hagyni a villanyt vagy mindenhol díszkivilágítást csinálni stb. stb.

Amikor EU tagok lettünk akkor éppen az EU normái miatt kellett megtiltani az ételmaradékok felhasználását állati eledelként.

Pont a magyar üzletekben találkozhatsz mindenhol a szavatossági idejéhez közeledő termékek akciós árusításával, pont hogy semmi ne vesszen kárba. Már léteznek élelmiszer bankok, ahol pont az ilyen termékeket gyűjtik össze és osztják szét vagy használják fel melegétel készítéséhez a rászorulóknak.

Hallottál egy divatos szöveget kérdező, hogy nagy a pocsékolás, de nem nézted meg a valóságot.

Igen, én is folyatom a vizet mosogatáskor meg és is sokáig zuhanyzom. Ellenben a magyar szennyvíztisztító rendszerek halálát jelentené ha az ételmaradékok a lefolyóba mennének konyhamalaccal megőrölve, mint az amcsiknál vagy kevés íz menne le a szennyvízzel, mert olyan biológiai tisztító rendszerek vannak, amiknek kell hogy hígabb legyen a szennyvíz.

Ahogyan én is kidobom a megmaradt ételt, mert nekem sincsen otthon malacom aki megenné.

de nem pazarlok, mert nincs rá pénzem. Ahogyan a legtöbb magyar sem teszi.

2019. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!