Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek ennyire nem...

A magyar emberek ennyire nem becsülik a szavazati jogukat, hogy ez volt az egyik oka az alacsony részvételnek az EU Parlamenti választás során?

Figyelt kérdés
Engem megdöbbentett, hogy milyen kevesen mentek el szavazni május 26-án. Ennyire nem érdekli a magyar embereket, hogy van szavazati joguk? A történelem során rengetegen a vérüket, az életüket áldozták a szavazati jog elnyeréséért! Ez egy kiváltság, egy jutalom! Itt volt a lehetőség hogy alakìtsanak Európa képén és alig mentek el szavazni! Pedig ez a szavazás a saját kontinensünk és Magyarország jövőjéről is szólt! Mégis mi az oka az alacsony részvétepnek?
2019. jún. 22. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs egyetlen párt sem amelyre szivesen adnám a szavazatom akkor nem megyek el. Nem fogok a legkisebb rosszra szavazni.
2019. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A választás nem Magyarországra vonatkozott, hanem az EU parlamentre. Sok magyar szerint az EU nem más, mint az új Szovjetunió. Moszkva helyett Brüsszel dirigál, kommunizmus helyett liberalizmust próbálnak lenyomni a torkunkon.
2019. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

"A magyar emberek ennyire nem becsülik a szavazati jogukat, hogy ez volt az egyik oka az alacsony részvételnek az EU Parlamenti választás során?"

Miért nem nézed meg ELŐBB a valóságot?

11 tagországban KEVESEBBEN mentek el szavazni, mint nálunk.

[link]

2019. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Minek, mikor el volt döntve előre az eredmény? Pont 2/3.
2019. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

#2 sok komcsi szerint van így, akik visszatérnének a szovjetúnió dirigálásához, putyin elvtárs keblére, kádárizmushoz, és meg is teszik, lásd te, és elvtársaid, akik apáik példáját követik.


De brüsszel sajnos nem dirigál, bármiben szembe lehet velük menni. Lehet súlyosabb esetben kitesznek, de hát ki mondta, hogy az EU pénzen kell élni, 0 önálló gazdasági teljesítménnyel?

A ti általatok áhított szovjetúnió csatlós státuszból, viszont sehogy se tettek ki, nem volt semmi választás, sem segély, viszont a tankok jöttek ha ellenkezés volt.

2019. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az idei részvételi arány kiemelkedő, évek óta nem volt ilyen magas. Sok más tagot is magunk mögé utasítottunk.
2019. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom az alacsony részvételnek köze nincs hozzá hogy vagy 5 éve a csapból is azt folyatja a kormány az eu csúnya (ja ha pénzel akkor van mit ellopni)
2019. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aznap reggel 6-tól este 6-ig dolgoztam, elmúlt már este 7 óra, mire hazaértem. Ha még lehetett is volna szavazni olyan későn, akkor sem lett volna hozzá erőm.
2019. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én semleges vagyok a politikával kapcsolatban, szóval csak ezért nem járok szavazni. Az embereket mindig beetetik reklámszövegekkel, aztán akié jobb arra szavaznak - hogy azokból mi lesz később az már más kérdés.

Szép dolog a szavazati jog, érdemes életben tartani, de aki úgy érzi, hogy nem kíván részt venni, állást foglalni - túlélés, alkalmazkodás a lényeg, ahogy a természetben is - az hadd tehesse már meg, ehhez senkinek semmi köze! :)

2019. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!