Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy kamionsofőr legrosszabb...

Ha egy kamionsofőr legrosszabb hónapjában is megkap havi félmilliót, hogy lehet, hogy mégis ekkora hiány van belőlük?

Figyelt kérdés
2019. jún. 30. 21:25
1 2
 1/14 szántóvető ***** válasza:
91%
a pénze attól függ hogy hány napot dolgozik egy hónapban,tehát a min.félmilla erős túlzás.ezen kívül nettó 120e környékére vannak bejelentve amiből nyugdíja nem lesz.és a külföldi munkahely nagy elszívó erő:mivel ígyis-úgyis az eu-ban dolgozik ezért nincs értelme hazai cégnél maradnia.nyugaton pedig nem egy megbecsült hivatás,dehát melyik fizikai munka az?egyik se.
2019. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Úgy, hogy mindenből hiány van.
2019. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Úgy hogy a telhetetlen magyarnak semmi se jó.
2019. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

A hiány nem azt jelenti, hogy bárki alkalmas lesz a hiány pótlására.


Kamionosnak meg születni kell, nem mindenki képes egész nap vezetni, egy monstrummal centizgetni, és a családtól, otthontól távol lenni. Az sem feltétlenül igaz, hogy nem keres fél millió alatt. Itthon őrülten jól nem keresnek, külföldön meg sokkal jobban. Ahogy az első írta, aki amúgy is nemzetközi kamionozásra megy az nem itthon szerződik le zsebre.

2019. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1%

Mert nem bírják. Ha nem bírsz megemelni 150 kilót, attól hogy többet fizetnek még ugyanúgy nem fogod.


Ahhoz meg hogy csak félmilliót kapjon nagyon, de nagyon szar hónapjának kell lennie.

2019. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Persze van aki szereti, de ettől még egy vacak meló.

Családtól távol vagy, az életedet egy 3x2x2m es fülkében éled egy normálisat nem tudsz fürdeni/zuhanyozni enni aludni szarni... és mindezt heteken átt.

Vezetsz... napi sok órában sokszor basztatnak, nagy a felelőség és lássuk be nem annyira egyszerű egy nyergesel y ozni egy építkezésen

Nem azért kapnak ekkora fizut mert ez olyan marha jó és egyszerű meló

2019. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

10 évvel ezelőtt kaptam fél millát, nem kamionozással, mégis felmondtam.


Tudod miért?


Hétfőn Debrecenben voltam

Kedden Szegeden

Szerdán Komáromba

Csütörtökön Berekdarócon

Pénteken Kecskeméten

Szombaton Pécsen

Vasárnap Hajdúszoboszlón


Havi 31 napból 30 ba, egy utazótáska volt az otthonom és két egymást követő héten nem aludtam még ugyan azon a településen sem nem hogy ugyan abba az ágyba.


"cigányélet" Egy kamionosnak még rosszabb. Meg ugye tudjuk ha az országban télen leragad ír neki a kormány egy smst 5 centi hó miatt ha kezd megfagyni üljön át a szomszéd kocsiba.....

2019. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Mert ki akarna hetekig az otthonától és a családjától távol lenni? Kitörölheted a pénzzel, ha a feleséged és a gyereked havonta egyszer lát 2 napra. Sok embernek fontosabb a család.

Illetve a munkakorulmenyek sem túl jók, sokszor sokkal többet kell lenyomni egyszer, mint amennyit hivatalosan lehetne.

Bejelentve sem leszel annyiba, amennyit keresel. Nem éri meg szerintem, akkor már vagy kimegy rendesen dolgozni az ember külföldre fix helyre, vagy marad itthon.

2019. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem vállalják. Bruttó ~175.000 Ft. a bejelentés. Átlagosan napi 20.000-24.000 a napidíj, amiről nincs szerződés, csak szóbeli ígéret van. Általában 1 hét/1 hétvége, 2 hét/1 hét, 3 hét/1 hét pihenő beosztások vannak. 2/1 hét az egy jó kompromisszum, Pénzt is keresel (igaz, kevesebbet, mint 3/1-ben) meg a családra is jut idő.


A Közlekedési Hatóságok szó szerint vadásznak a teherautókra. Könnyű hibát véteni. A bibáknak következményei vannak, és a sofőrnek ez pénzbe kerül.


Példa:

Irodai munka: 08:00-kor munkakezdés, késett a dolgozó 08:20-ra esett be. Minden 15 perc késés 50.000 Ft. Félóra késés 100.000 Ft.

Elrontotta a nyomtatógépet, letört nála valamit, 400.000 Ft.

Kitörte a széknek a háttámláját: 40.000 Ft.

Minden dolgozónak kártyája van. Lennének munkehelyi ellenőrök, akik ellenőriznék a munka és szünetidőket. Napi 30 perc szünet helyet csak 20 perc szünetet tartott: 200.000 Ft.

Napi 8 óra helyett 10 órát dolgozott: 400.000 Ft.

Nem használta a kártyáját: 800.000 Ft.


Mennyi irodai dolgozó lenne? Nem csak irodai dolgozó, lehet gyári dolgozó vagy bármilyen szakember.

2019. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez most olyan kb mint hogy a mérnököknek is félmilliós fizetésük van, hiányszakma is, de miért? Miért nem csinálják ezt az emberek?


Talán azért mert nem mindenki akarja bevállalni az ezzel járó dolgokat, kezdve a tovább tanulással, aztán lehet épp nem érdekli a mérnökösdi stb...


A legtöbb ember szociális lény, és inkább dolgozik sokkkkkal kevesebbért, de normális élete van, munka után hazamegy vagy haverokkal vagy családdal csinál valamit stb... És teszem hozzá tökéletesen megértem őket is, én kamionozok de soha 1 pillanatig meg se fordult a pénz része a fejemben, csakis a szeretet miatt kezdtem el, és nem azért hagyom abba mert megutáltam (habár alkalmazottnak lenni ebben a szakmában rohadt nagy xopás...), hanem mert láttam merre megy ki a dolog és még annyi minden van amit ki akarok próbálni az életben.


De aki csak a pénz miatt csinálja, arra nagyon rossz sors vár, mert nagyon fogja utálni :D

2019. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!