Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szerbeznek le, amikor...

Miért szerbeznek le, amikor én magyar vendégmunkás vagyok?

Figyelt kérdés
Már többször is megtörtént, most már oda sem figyelek. Van hogy kedves emberekkel beszélgetek, és mondom hogy honnan jöttem, erre elkezdik hogy jajj de jó ők is szoktak menni oda vásárolni a piacra. És akkor elkezdik hogy milyen rosszak ezek a szerb meg ukrán vendégmunkások mert elveszik a munkát, meg mindenki menekül mert diktatúra van. Olyankor csak nézem és hallgatom őket, nem merem mondani hogy én is vendégmunkás vagyok. A bunkóbb emberek, pedig engem kezdenek el fikázni hogy jajj elveszem a munkáját, szégyeljem magam. Az ilyenek leszerbeznek stb... Na de most miért is baj, hogy én ide jövök egyébként a magyar átlagfizetés alatt dolgozni, mások helyett akik ezt a munkát nem akarják megcsinálni? Nem arról van szó, nekem nagyon is megéri, mert nem kellett lakást vennem, mert van ahol aludhatok és így hogy nem kell azt fizetnem ezért megéri nekem átjönni. Itt kapok 600-at, otthon pedig háromat. A szüleimtől meg a csaladomtól pedig nem vagyok messze. Mennék én Ausztriában is, ahol sokkal kedvesebbek az emberek, de nem akarok nagyon messze lenni. Na de miért szerb vendégmunkásoznak le, ha én magyar vagyok és magyarként (magyar állampolgársággal magyar útlevéllel) jöttem át?

2019. júl. 13. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell magadra venned, ez a fidesz kormány "áldásos" munkája miatt van, hosszú ideig tele volt plakátozva az egész ország, hogy majd a bevándorlók elveszik a magyar emberek munkáját. Ez megtette hatását.
2019. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Mivel Szerbiából jössz, ezért szerb vagy.

Amikor Budapestre költöztem és elkezdtem dolgozni, rólam is sokszor mondták, hogy "a Nógrád megyei gyerek". Most miért sértődtem volna meg, ha tényleg az vagyok?

2019. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az a sértő hogy mondják, hanem az a sértő ahogyan mondják. Mintha nem ugyanaz a vér folyna bennünk, és nem ugyanazon a nyelven tanultunk volna beszélni. Mintha nem érezném azt hogy az igazi hazám Magyarországon van. Persze nem mondom én otthon érzem magam Vajdaságban is a szülőföldemen amennyiben magyarok vesznek körül, de ugyanúgy otthon érzem magam Erdélyben is. De megkell valljam egyre kevésbé érzem magam a szülőföldemen otthon mert kisajátítsák nagyrészt szerbek. De nem utálom őket, csak nehéz alkalmazkodnom hozzájuk. De ha egyes emberek gondolkodásmenetén gondilkodva, ha valóban migráns lennék, és idegen kultúrájú akkor az miért jelent problémát? Magyar útlevéllel jöttem be, a határátkelőhelyen és nem pedig drótvágóval mentem neki a határzárnak. 56-os forradalom idelye alatt is szivesen láttuk a magyarokat, bár annak ellenére hogy károkat is okoztak. Igen abban az időben ők szorultak segítségre, nem volt minden ínyünkre de segítettünk. Ha meg engem szerbnek kezeltek tőletek is ugyanezt várnám el.
2019. júl. 13. 15:31
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Buta emberek mindenhol vannak ne foglalkozz velük. Nálunk sok ukrán van. A magyar dolgozók minimum fele ki nem állhatja őket. Őket nem a magyarok helyett hozzák hanem mert magyar már nincs. Valakinek meg dolgozni kell. Ezért kár útálkozni velük.
2019. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tök természetes, hogy a helyi dolgozók sehol sem szeretik a vendégmunkásokat. Pl. vas megyeieknek vendégmunkások már az észak-magyaroszágiak vagy alföldiek is.


Hogy miért nem? Mert kevesebb pénzzel is elégedettebbek, mint a helyi munkavállalók. Ahol sorban állnak az olcsó vendégmunkások, ott a helyi munkavállalók nem tudnak nagyobb béreket kiharcolni szakszervezetekbe tömörülten sem. A cégeknek ez persze jó, mert ha a munkavállalókra kevesebb pénz megy el, akkor több profit marad.


Az pedig a legnagyobb kormányhazugság, hogy itthon kevés a munkaerő.Magyarországon 70%-os a foglalkoztatottság. 18-25 éves vendégmunkásnak évi 20 nap szabit kell adni, ha nem is munkavállaló, hanem szerződéses, akkor meg semmit. Egy 45 feletti 3 gyerekes munkavállalónak meg 37 napot. Na melyiket fogja alkalmazni a cég?

2019. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagy, buta aki leszerbezik. Sokat nem tud a világról. A politikai része más téma. Itt nem az ukrajnai magyarokról van szó, hanem a valódi ukránokról kelet ukrajnából. Szerb példában ugyan ez. Akik koszovóból meg innen onnan jöttek azokról volt szó.
2019. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hosszú időn keresztül az Erdélyből jött magyarokat is románoknak nevezték Magyarországon a kevésbé intelligensek.
2019. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!