Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek szoktak tájékozódni...

Az emberek szoktak tájékozódni az ellenvéleményekről?

Figyelt kérdés

A jelenlegi jobboldalhoz képest baloldali nézeteim vannak, a párt amire szavaztam baloldalinak mondja magát, én magam középre helyezném, de az egyszerűség kedvéért mondjuk ki: inkább baloldali vagyok.

Ez ellenére több jobboldal által szorgalmazott tevékenységgel egyetértek, ugyanúgy baloldalon. Ilyen például amit inkább a jobboldaliak támogatnak, a Tolvajkergetők. Tevékenységükkel részben egyetértek ( úgy gondolom, hogy a rendőrség dolga lenne, de mivel nem tesznek semmit, jó hogy van a Tolvajkergetők, szükséges a civil kezdeményezés ).

Nemrég törölték a Tomcat csatornáját, illetve több Tolvajkergetők videót. Erről csinált Tomcat egy videót, ami alatt megjelentek a kommentek: szinte kivétel nélkül annyiból álltak, hogy mocskos balliberálisok, a youtube a ballibek szolgálatába állt, liberális diktatúra van, meg nincs szólás szabadság, stb.

De ugyanez fordítva: szoktam olvasni a 444-et, ahol szintén gyakran előfordul a "mocsok jobboldaliak", "rasszista álhazafiak" és hasonlók.

Kérdem én: ezek az emberek szoktak egyáltalán tájékozódni? Már miért ne érthetne egyet egy baloldali a bűnüldözéssel? Miért ne olvashatná az egyik legnagyobb ellenzéki online hír felületet egy jobboldali? Ha valaki baloldali, miért kéne egyetérteni a bűnöző pátyolgatással? Ha valaki jobboldali, miért kéne rasszistának lennie vagy egyetérteni a kormánnyal?

Az emberek egyszerűen letojják a másik véleményét és mondják a magukét vagy ennyire hülyék?


2019. júl. 15. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
A magyar ember csak a saját véleményét hallgatja meg. Ellenvélemény esetén rögtön teli szájjal való fröcsögésbe, mocskolódásba kezd. Gondolkodni nem szokott.
2019. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

"A vélemény olyan, mint a s*gglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra."


"A sajátomtól eltérő vélemény - bár érdekes - lényegtelen."


Röviden ennyi.

2019. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

"


"A vélemény olyan, mint a s*gglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra."



"A sajátomtól eltérő vélemény - bár érdekes - lényegtelen."



Röviden ennyi."


Még szerencse hogy a tudomány nem ilyen elvek alapján működik, mert akkor szerintem még mindig a sötét középkorban lennénk.

2019. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
A tudományban nem vélemények ütköznek - legalábbis a természettudományokban... már ha érted, mire gondolok...
2019. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

a jobboldaliakhoz eljutnak a baloldali vélemények, hiszen még mindig nagyon erős bástyáik vannak index, 444, hvg


inkább a balosok, akik semmi szín alatt nem hajlandóak még csak el sem olvasni a jobbos véleményt

2019. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Engem mindenről érdekelnek az ellenvélemények akkor is, ha nem politikáról van szó, hanem bármi másról.

Sokszor meg tudom érteni a másik oldalt is, hogy miért gondolja azt, amit, mik a motivációi és meg szoktam látni, hogy milyen racionális magyarázata van annak, hogy eltérnek a véleményeink ugyanarról.

Csak elvakult rajongó típusú emberektől és azok véleményétől szoktam tartózkodni, mert ők már pszichiátriai esetnek tekinthetők és mint olyanokkal, nem lehet velük értelmesen beszélgetni, képesek elmenni a becstelenségig, hazudozásig, tagadásig, még a saját maguk által korábban írt vagy mondottakkal kapcsolatban is.

Konkrétabban azok közül amiket felsoroltál leírom a tapasztalataimat.

Tomcat nem egy elvakult szélsőjobbos, elég megnézned az újabb, Kanadáról szóló videóit, Kanadát nem egy "liberális fertőnek" írja le mint ahogy sok szélsőjobbos, hanem egy olyan élhető országnak, ahol értelmesen és békésen élnek egymás mellett mindenféle emberek. Most ezt nem azért írtam, hogy védjem, hanem mert így van.

A 444-en pedig nagyon vegyes kommentelők vannak, a baloldaltól a jobboldalig, csak abban az egyben egyeznek meg, hogy nem fideszesek.

Érdekesség, hogy mint korábban kiderült, a fideszes fejesek többsége nem a fideszes sajtót olvassa, ha éppen nem a propagandára kíváncsiak, hanem értelmesebben megírt, inkább objektív hírekre.

2019. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, elég sokan szoktak tájékozódni az ellenvéleményekről. Főleg azok minőségéről.

És mivel az idézett ellenvélemény tökéletesen megalapozatlan, semmit nem old meg de viszont szítja a feszültséget, ezért igyekszem minden fórumon eliminálni. Sokakat megtéveszt.-

2019. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

"A 444-en pedig nagyon vegyes kommentelők vannak, a baloldaltól a jobboldalig, csak abban az egyben egyeznek meg, hogy nem fideszesek."


hát igen, mert aki fideszes, azt kitiltják (a balos provokátorokat persze nem)

2019. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni fideszes kommentelők is, kitiltást nem gyakran szoktam látni, persze ez arra igaz, amelyik normális és azzal a többi is normálisan kommunikál. Ha valaki trollkodik, azt nyilván kitiltják, de ez a 888-ra is igaz és azokra a nem fideszesekre is, akik teleszemetelik a fórumot.
2019. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
csak ahol egy normálisan kommunináló fideszes, ott hordákban érkeznek a FideSS-ezések, orbánszopózások, főnöközések, hogy aztán végre elpattanjon a húr és ki lehessen tiltani a mocsdavány SS-est
2019. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!