Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek szoktak tájékozódni...

Az emberek szoktak tájékozódni az ellenvéleményekről?

Figyelt kérdés

A jelenlegi jobboldalhoz képest baloldali nézeteim vannak, a párt amire szavaztam baloldalinak mondja magát, én magam középre helyezném, de az egyszerűség kedvéért mondjuk ki: inkább baloldali vagyok.

Ez ellenére több jobboldal által szorgalmazott tevékenységgel egyetértek, ugyanúgy baloldalon. Ilyen például amit inkább a jobboldaliak támogatnak, a Tolvajkergetők. Tevékenységükkel részben egyetértek ( úgy gondolom, hogy a rendőrség dolga lenne, de mivel nem tesznek semmit, jó hogy van a Tolvajkergetők, szükséges a civil kezdeményezés ).

Nemrég törölték a Tomcat csatornáját, illetve több Tolvajkergetők videót. Erről csinált Tomcat egy videót, ami alatt megjelentek a kommentek: szinte kivétel nélkül annyiból álltak, hogy mocskos balliberálisok, a youtube a ballibek szolgálatába állt, liberális diktatúra van, meg nincs szólás szabadság, stb.

De ugyanez fordítva: szoktam olvasni a 444-et, ahol szintén gyakran előfordul a "mocsok jobboldaliak", "rasszista álhazafiak" és hasonlók.

Kérdem én: ezek az emberek szoktak egyáltalán tájékozódni? Már miért ne érthetne egyet egy baloldali a bűnüldözéssel? Miért ne olvashatná az egyik legnagyobb ellenzéki online hír felületet egy jobboldali? Ha valaki baloldali, miért kéne egyetérteni a bűnöző pátyolgatással? Ha valaki jobboldali, miért kéne rasszistának lennie vagy egyetérteni a kormánnyal?

Az emberek egyszerűen letojják a másik véleményét és mondják a magukét vagy ennyire hülyék?


2019. júl. 15. 14:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Valahogy ez nem jellemző. Nézz be a 444 fórumba, mert az az érzésem, hogy még nem jártál ott. Nem is olyan ritka, hogy van kormánypárti vélemény és ha az normális hangnemben van megírva, akkor érkezik rá még néhány válasz és azzal kész, nincs kilométeres vita.

Nyilván, aki nyersen, faragatlanul írja meg a kormánypárti véleményét, arra annak megfelelő reakciók érkeznek. Sok nem fideszest is ki szoktak tiltani, akik nem tartják be a szbályt. Nyilván nem akar a 444 egy bírságot azért, mert kint hagyott egy olyan sértő kommentet, ami alapján feljelentést tehetne valamelyik fideszes személyiség, ha éppen őt sértegették.

Itt is ugyanez van, aki direkt trollkodik, kötekszik, azt törlik attól függetlenül, hogy melyik oldali. Ugyanolyan arányban szoktam látni törléseket.

2019. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Az emberek egyszerűen letojják a másik véleményét és mondják a magukét vagy ennyire hülyék?"

Ez általánosítás.

A legtöbb ember meghallgatja és elfogadja a másik véleményét, akkor is ha nem egyezik az övével. HA az a másik ember nem akarja erővel rájuk kényszeríteni, nem akarja őket erőszakkal meggyőzni az igazáról. Konfliktusokat általában az gerjeszt ha van 1 olyan személy aki nem képes elfogadni a más véleményt. Elég egy családban, baráti társaságban, kollégák között is ha csak 1 ilyen van, máris képes összeugrasztani az embereket. Mert nem csak meg akarja győzni a másikat de ahhoz is ragaszkodik, hogy aki vele ért egyet az is hasonlóan legyen agresszív.

A környezetemben, az ilyen vitafórumokon én azt tapasztaltam az elmúlt 20 évben, hogy inkább a balliberálisok között voltak hasonlóak. Volt jobboldali is, de a jobbikosokat sem sorolnám közéjük, ők csak szélsőségeseket írtak, mondtak, de nem akarták a másikat erővel megváltoztatni és a véleményéért nem is mocskolták annyit.

Ahogyan nem sorolom ide azokat akik kitartóan vitatkoznak, mert az más dolog.

Az emberek mindig a maguk véleményét mondják - én is. A kérdés az - amit te is kérdezel - hogy figyelembe vesznek-e más véleményeket is. A válasz az, hogy sokan igen, sokan meg nem. Van aki megszokta, hogy azt az újságot, azt a híradót figyeli és így kevesebb más vélemény jut el hozzá. De ettől még ha hall ilyet akkor elfogadja.

2019. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

#11

Akkor nem jól látod.

A legjobban akkor szoktam röhögni ha már akkor is piros kezet kap egy mondatom, amikor kérdést teszek fel benne vagy csak konkrétan egy linket adok meg a kérdésre válaszul.

Vagy amikor a velem egyforma százalékút is lepontozzák, miközben éppen az enyémmel ellentétes véleményt írt le, csak mert nekem megszokásból és azonnal nyomják a pirosat.

Ahogyan simán bent maradnak napokig olyan kommentek amiben fenyegetik a fideszeseket, mocskolják, míg percek alatt eltűnnek olyan vélemények, amik szimplán csak cáfolták a kérdező állításait amivel éppen a kormányt szidta volna.

2019. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a kandúr csatornáját nem a tolvajkergetéssel kapcsolatban törölték. Kb ugyanakkor törölték, mint amikor a Turul tv -t is, a pesti pride cirkuszon készített riportok feltétele után. Láttam a riportokat, egyetlen "kritikus" megjegyzésük volt, hogy a transzparens, amit cipeltek, hibásan volt írva rovásírással. Különben nagyon szomorú volt, tényleg csak érdeklődő szemléletű kérdéseket tettek fel.

A kandúrunk ahogy én tudom, nem pártfogolhatja a pride-féle dolgokat, biztos mondott valamit. És ugye a youtube meg san-franciscoi cég. Ami meg a na kiknek is a városa.

A tomcat azóta törölt videóit elkezdtem nézni, hátha érdekes, amit Kanadáról mond, de ott is hagytam, nem volt az. Nem is tipikus, még Montreálra sem. Ki tudja mi okból fényezi őket, de legyen az ő dolga.


A kérdésre: A bűnüldözés és a tolvajkergetés nem ugyanaz, sőt. Én nem tudom, hogy jobboldali vagyok-e, vagy egyáltalán még áll-e a jobb-bal felosztás, de bár legtöbbször felháborít, azért mégis megnézem az Indexet, tájékozódásnak. 44-et már soha, mert időpocsékolás a színvonala miatt.


Ha valakinek szilárd véleménye van, akkor csak földindulás méretű események hatására érdekli a sajátjával ellentétes vélemény, nem pocsékol(hat)ja a drága idejét.

Vannak dolgok, amikben NINCS megalkuvás.

2019. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Fizikakedvelő ***** válasza:
Dehogy tájékozódnak! Rendkívül sokan mindenféle érvelési hibával együtt komoly indokot próbálnak adni arra,hogy miért nem tájékozódnak az ellenvéleményről. Ami viszont rendkívül káros kommunikációs tekintetben. Párhuzamos és homlokegyenest eltérő Európák és Magyarországok alakulnak ki.
2019. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!