Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soros György miért nem vásárol...

Soros György miért nem vásárolta fel a magyar ingatlanokat, és adja el most drágán?

Figyelt kérdés
A magyar ingatlanok az utóbbi pár évben megháromszorozódtak értékben. Soha sem látott áremelkedés volt, rövid idő alatt. Ha olyan jó közgazdász, piac spekuláns és üzletember lenne Soros György, mint amilyennek állítják, akkor lecsapott volna rá. Nem hiszem, hogy bárhol máshol pár év alatt megtriplázta volna a vagyonát, mint a magyar ingatlanbefektetők.
2019. júl. 15. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem úgy működik, hogy te vagy az Orákulum és mindet tudsz a világban végbemenő pénzügyi folyamatokról.

Sorosnak is mindig akkor volt szerencséje, amikor kapott egy-egy fülest.

2019. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Mert a jelenlegi Magyar kormány ezt nem engedné!


Mondanom sem kell ha ez az ellenzék lenne kormányon már megtette volna

2019. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez aprópénz lenne, és túl körülményes. Előre se igen látták sokan
2019. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Már nem azért de 90 évesen ki a fenét érdekelne már ilyesmi?

Ennyi idősen már cserbenhagy a tested,körbenézel a világban nem érted teljesen,kihagy a memóriád és éjszaka felriadva azt kiabálod-te jó ég azt álmodtam hogy öregember vagyok!-utána konststálod hogy ez a rémalom a valóság.

Lesza rja a magyar ingatlanbizniszt.

2019. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Soros György most a nemzeti lacikonyhásokat akarja ellehetetleníteni.
2019. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Soros megpróbálta csak nem ilyen apróban.

Az OTP elleni támadás mögött 2008-ban az ő cégei állnak és ha sikerrel jártak volna, akkor az OTP-t simán fel tudták volna vásárolni. Oda tartozott tudtommal a devizahitelesek nagy része. A devizahiteles válság miatt ott lett volna rengeteg ingatlan is egyben, amit szépen vittek volna a tartozás fejében fillérekért beszámolva és még az adósság egy része is maradt volna.

2019. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert nem ingatlanspekuláns, azért.
2019. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, mennyire lehet érdekes. Egy pesti irodaházban dolgoztam, közvetlenül a válság után mondta az üzemeltető, hogy megvették közel-keletiek az irodaházat és ők emelni fogják a bérleti díjat. Más irodaházakkal kapcsolatban is hallottam, hogy ugyanaz a kör vásárolja fel az épületeket és hogy egy általános felvásárlási hullámba kezdenek. Pontosabban is behatárolhatnám itt, hogy kik, honnan, de direkt nem akarom, ez nem összeesküvés elmélet, nem azért. Azóta külföldi kézbe került így a magyar ingatlanok nem kis része, nem csak irodaházak, hanem minden, ami elég értékes és láttak benne jó bevételi forrást és amit hagyott a kormány. A kisebb falatok a hazai befektetőkre vártak amíg bírták pénzzel. Nagy üzlet volt a válság után bedőlt hitelesek ingatlanjait is levadászni, ingatlanosok adták a forró drótot az ismerőseiknek ezekről, néha nagy volt a marakodás, egymásra licitálás az ilyen lakások, vagy házak felett. Ismerek olyanokat, akik évekkel ezelőtt így jutottak jó áron ingatlanhoz.

Igaz, hogy ez most offolás volt, mert Sorosról ezzel kapcsolatban semmit nem hallottam, úgyis úgy tudom, hogy ő nem elsősorban ingatlanban utazik. Szerintem az elmúlt évek magyaroszági eseményei után már nem sok mindent tervez Magyarországgal kapcsolatban.

2019. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hollófernyiges ***** válasza:
78%

"Mert a jelenlegi Magyar kormány ezt nem engedné!"


Valóban mert a magyar kormány vásárolja felfelé az ingatlanokat és nyomja felfelé az árakat. Rogán Tóni ilyen vonzalma közismert, de az is most derült ki, hogy az új igazságügyminiszter és a férje havi négy milát airbnbzik össze, ami lakásonként az átlagos 180-200 ezret feltételezve húsz kiadott lakás.

2019. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az Airbnb is egy érdekes eset, már csak azért is, mert lényegében olyan, mint az uber, csak ingatlan témában. Az Ubert elűzték, mert ott az volt az érdek, az Airbnb pedig megmarad, mert ezzel kapcsolatban ez az érdek. Itt nyilván nem nektek, átlagembereknek az érdekeiről van szó.
2019. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!