Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan képzelitek a jövőtök...

Ti hogyan képzelitek a jövőtöket itt Magyarországon ha felviszik a nyugdíjkorhatárt 72 évre?

Figyelt kérdés
Ok, munkaalapú társadalom van, ezt már érthetően nyomatékosította számunkra a kormány, de 72 évesen már sokan az ágyból sem tudnak felkelni, nem hogy dolgoznának. Ő róluk ki fog majd gondoskodni? Nem para ez egy kicsit?

2019. júl. 16. 17:00
1 2 3 4 5
 31/44 Fizikakedvelő ***** válasza:
62%
#30: S mit gondolsz a kormánypárti médiumokról? Azok talán korrektebbek?
2019. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
87%

#30 Igen, azt gondolom, hogy azok.

De mi köze ennek a média függetlensége témához?

2019. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
12%

Magyarországon nincs normális jövőkép!

Ezt mindenki tudja a süket kormányon kívül!

2019. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
27%

#30

Most komolyan ilyen ostoba vagy?

Nem arról beszélek, hogy nekem tetszik-e, amit ír. Nem létezik 100%-ban pozitív döntés. Egy független média az egy törvényről elmondja a pro és kontra szempontokat is. Én ezt vonom kétségbe, mivel egyetlen egy cikk sem létezik az fideszes körökben, ami negatív szempontokat tekintve tárgyalná a fidesz döntés hozatalát.


"mint "Ellenzék", egységes valamiként ne létezik?"

Ja, mondjuk a fidesz az, ami azt is elmondja, hogy életképtelen lenne a közös kormányzásuk, miközben azt is állítja, hogy az összes ellenzéki párt Sorosnak dolgozik.

Szóval a fidesz mindig azt mondja, ami a malmára hajtja a vizet, sosem az igazságot, mert az a fidesztől csak szavazatot visz.


"mert nem az összes párt minden baromságát támogató egy-egy portál, akkor máris azt jelenti, hogy független?"

Ezt jelenti a függetlenség. Ha nem azt alapján támogatok egy ötletet, hogy ki mondja, hanem hogy mennyi az értelme.

Te ezt írtad körül. Mivel nem minden elképzelésével értenek egyet így kiesik az az opció, hogy ezeknek a pártoknak dolgozzanak, vagyis nem beszélhetünk arról, hogy nem függetlenek.


"kormánypártok támogatottsága, akkor meg voilá, minden ellenzéki azonnal egynek számít, mindegy kicsoda és mit képvisel"

Mert az ellenzéki pártok közti különbség és az ellenzék-fidesz közti különbség teljesen más. Az ellenzéki és a fidesz közti különbség arról szól, hogy demokratikus legyen az ország vagy sem, mivel a fidesz leépíti a demokráciát, ezért ilyen szempontból a szavazatok összesítésekor amellett a kérdés mellett számoljuk a szavazatokat, hogy ki demokrácia párti és ki nem.

Amikor az ellenzéki pártok közti különbséget nézzük, akkor a kérdés már a demokrácián belül zajlik. Pl. egy demokrácián belül melyik párt mit kezdene az oktatással.


"A "független" jelző magyarul azt jelenti: elfogultan ellenzéki csak elhazudják ezt is."

Talán mert nem ezt jelenti, azért "hazudják el". A független azt jelenti, hogy párttól függetlenül működik.

Arról nem beszélve, hogy a média az egyik hatalmi ág, nem lehet a kormány kiszolgálója, így igen, a független média kritizálja a kormányt annak érdekében, hogy jobb legyen.

Ennek ellenére a fidesz a házi csicskáival megírja, hogy minden milyen baromi jó, aki meg komolyan veszi az újságírói munkáját, az valamiért mindig a fakenews-nak dolgozik. Akkor is, ha jobboldali újságíróról van szó.

2019. júl. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
67%
A politikában, közéletben csak addig lehet valaki független, amíg nem tölt be semmilyen pozíciót, és a pártok érdekeit nem érinti a működése. Amint valamelyik párt érdekének megfelelő, akkor elindul a támogatás. Mert a politika erről szól, hogy egységben az erő. Összefogással több szavazatot lehet kapni. Ha valaki nem rendelkezik párt vagy érdekszövetség támogatásával, akkor kihullik. Vagy semmit nem tud elérni.
2019. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
42%

#34

Kitalálsz egy magyarázatot arra, hogyan támaszd alá a téves elképzelésedet a függetlenségtől.

Nem ezt jelenti egy független médium.

A függetlennek nem kell értéktelennek, elvtelennek vagy bármilyen irányultságtól mentesnek lennie - ahogyan nem válik attól függetlenné, mert SZERINTED az.

Nem kell hazudni olyan hülyeségeket, hogy "Én ezt vonom kétségbe, mivel egyetlen egy cikk sem létezik az fideszes körökben, ami negatív szempontokat tekintve tárgyalná a fidesz döntés hozatalát." Mivel egyből látszik hogy hazugság, másrészt honnan tudhatnád? Hiszen itt éppen az a gond, hogy SZERINTED mi rossz a fidesz intézkedéseiben. Ettől még amit te negatívumnak nézel az más szerint, akár a cikk írója, akár a szavazóik szerint egyáltalán nem negatívum. Ahogyan te állítod hogy nem írnak a fideszről negatívan, holott én is TUDOM, hogy de, megteszik. Csak mivel nincs ott a cikkben, hogy leazorbánnal, nem diktatúráznak és nem követelnek azonnal új választásokat blablabla, te figyelembe sem veszed.

A független média nem független sem az elvektől, sem az értékektől, sem az olvasóitól, sem a tulajdonosától.

neked még a népszabi is független volt, miközben a tulajdonosa maga az mszp volt. Azok a lapok, fórumok meg amik nem támadják ezerrel rögtön a fideszt minden módon, azok írhatnak, mondhatnak bármit, neked eleve kormánypártiak, propagandisták lesznek.

Szóval az egész mese habbal. Mivel eleve az egyik véleményoldalt te önhatalmúlag kizárod a független kategóriából és a másik oldalt automatikusan beleteszed - mindegy ki fizeti, ki áll mögötte és kinek a véleményét tolja, na meg hogyan - így az egész függetlenobjektív címke, csupán annyit jelent, hogy akik tetszenek neked azok abban vannak benne, akik meg nem tetszenek neked, azokat kizárod belőle. Ennyi.

2019. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Fizikakedvelő ***** válasza:
57%
#36:Azért az irdatlan hazugság,hogy kritizálják is a kormányt. Kizárólagosan dícsérik.
2019. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Fizikakedvelő ***** válasza:
57%
#36:Hozz linket! Hol kritizálják a kormányt? Sehol. Istenítés megy állandó jelleggel.
2019. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

#36

"A függetlennek nem kell értéktelennek, elvtelennek vagy bármilyen irányultságtól mentesnek lennie"

Idézd, hogy ezt hol írtam! Ha nem tudod, akkor hazudtál, mivel nem ezt írtam.

Nem elvtelennek mondtam, hanem pártbefolyástól függetlennek. Baromira nem ugyanaz a kettő. Pont az elvek miatt lehetséges az, hogy egy médium egy párt valamelyik döntésével egyetért és valamelyikkel nem. Erről beszélek már kb. 3 komment óta, és képtelen vagy felfogni.


"Mivel egyből látszik hogy hazugság, másrészt honnan tudhatnád?"

Ja, végülis csak 2 fideszes médiumot követek napi szinten. Biztos nincs rálátásom.

Amúgy nagyon cuki ,ahogy kijelented, hogy "látszik, hogy hazugság", de bizonyítani nem tudod. :)


"Hiszen itt éppen az a gond, hogy SZERINTED mi rossz a fidesz intézkedéseiben"

Nem, és ezt is leírtam már. Nem szubjektív szempontok alapján rosszak, hanem objektív szempontok alapján. Nem nekem nem tetszik, hanem számok, adatok nem támasztják alá az adott döntést.


"akár a szavazóik szerint egyáltalán nem negatívum"

Tehát valaki szerint az 1-2%-os GDP csökkenés, az jó. Mert ezt az értéket sikerült a kormánynak produkálnia, amint az EU-s támogatásokat nem számoljuk.


"Ahogyan te állítod hogy nem írnak a fideszről negatívan, holott én is TUDOM, hogy de, megteszik"

Kérlek linkelj egy ilyet, vagy ebben az esetben is hazudtál. Ja, és nem ilyen noname oldal által írtat, hanem valami origo, 888 vagy valami hasonló kaliberű oldal által írtat.


"Csak mivel nincs ott a cikkben, hogy leazorbánnal, nem diktatúráznak és nem követelnek azonnal új választásokat blablabla, te figyelembe sem veszed."

Ezt is bizonyítsd, hogy nem veszem figyelembe, vagy hazudtál. Ohh, várj, ezt nem is tudod bizonyítani, mivel nem tudod, hogy mit veszek figyelembe és mit nem, szóval itt már biztos, hogy hazudtál.


"A független média nem független sem az elvektől, sem az értékektől, sem az olvasóitól, sem a tulajdonosától."

Egy médiának nincsenek elvei. A cikkírónak van, és független média esetében csakis a cikkíró elvei azok, amik kicsit is beleszólhatnak a cikk tartalmába. Nomrális esetben a tulajdonos se szól be, így működik pl. az index.

Az olvasók sem nagyon számítanak. Javaslom, hogy olvass többet pl. 444-et, ahol lehet kommentelni, mert nem ritka, hogy beszólnak a cikkírónak tömegesen.


"neked még a népszabi is független volt, miközben a tulajdonosa maga az mszp volt"

Megint hazudsz. Szép munka. :DD

Jelenleg létező médiumokból én mondtam nem független médiát, ami az ellenzék egy-egy pártjához tartozik, ebből látszik, hogy hazudsz.

Ami viszont fontos szempont, hogy az önmagában nem jelent semmit, hogy párthoz köötődik, így a fideszes kézben lévő médiával sem lenne baj, amit mondtam már legalább kétszer, de láthatóan nem sikerült felfogni, pedig egy 10 éves már simán megértette volna, hogy csakis kizárólag dícsőitik a pártjukat, ezért nem függetlenek.


"Szóval az egész mese habbal"

Igen, a teljes kommented mese habbal, bizonyítokok nélkül.


"Mivel eleve az egyik véleményoldalt te önhatalmúlag kizárod a független kategóriából és a másik oldalt automatikusan beleteszed"

Nem, ezt csak te feltételezed. Én olvasok független, ellenzéki és fideszes médiát is, és a fideszes a legszánalmasabb mind közül, mivel cikkenként 6-8 középiskolás tudással cáfolható csúsztatás, hazugság van benne.

Továbbá nincsenek pontos elemzések - amikről már beszéltem -, hogy pro és kontra bemutassák egy-egy intézkedés hasznosságát, működését, következményeit.


Te a teljes kommentedben az összes "érvedet", kizárólag feltételezésekre alapoztad, hogy én mit hiszek, én hogy csuinálok, miközben ennek baromira nincs köze hozzám, illetve semmit sem tudsz rólam.

Ha tévednék, akkor nem ilyen érvelési hibákhoz nyúlnál, hanem tényekkel cáfolnál, amit megértek, hogy nem tudsz, mivel igazam van.

2019. júl. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
42%
#39 Nem, nincs igazad. Akkor sem ha újra és újra megismételed ugyanazokat a hülyeségeket. És nem, nekem nem kell bizonyítanom neked semmit. Hiába követelőzöl, hiába hisztizel, ettől még nem lesz igazad és nekem sem kell veled folytatnom a teljesen hiába való vitatkozást.
2019. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!