Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem felháborító, hogy azorbán...

Nem felháborító, hogy azorbán rezsim a szegény hajléktalanokat munkára kötelezi, a családoknak akik felháborító módon megdolgoztak a támogatásért támogassa? Hogy meri a családokat támogatni, amikor ekkora diktatúra van?

Figyelt kérdés
Felháborító hogy azorbán segíti a fiatal, ki hangsúlyozom még egyszer hogy nagyobb legyen a felháborodás, a fiatal családokat, hogy négy gyerekkel ne egy kis lakásban nyomorogjanak, mert köztudottan minden fiatalnak milliomosok a szülei, és így könnyebben bír venni házat. Inkább a negyven feletti anyákat kellene támogatni, az se baj ha már szinte szülésképtelenek, és őket házhoz juttatni. De főleg azokon kellene segíteni, akik életükben egy percet sem dolgoztak, és nekik adni támogatást hogy minnél jobban elszaporodjanak, és minnél több munka nélküli legyen, minnél több gyermek haljon meg az utcán. De leginkább az egyedülállókat kellene támogatni, mert tudni érdemes hogy csak az egyedülállóknak nincsenek milliomos szüleik, vagy nincsenek is szüleik. Annak akinek van barátnője ne adj isten házas, annak biztos milliomos gazdag szülei vannak, mert volt pénz az esküvőre. Az is köztudott hogy az egyedülállók sokkal jobban szaporodnak, mint a házasok. Nem kell figyelembe venni a statisztikákat, mert azok mind hamisak, és elég ha nekem elhiszitek.

2019. júl. 16. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Nem értek egyet a #11-es válaszolóval. Engem komolyan elgondolkodtat, hogy a kérdező szórakozik-e, vagy tényleg ilyen csökkent értelmű?
2019. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:
Hát igen köztudott hogy a hülyéknek mindig a normálisak a bolondok....
2019. júl. 17. 16:09
 43/74 anonim ***** válasza:
76%

"Bruttó fizetésem 355.000 Ft. 2009-es adórendszer szerint a netto fizetésem 192.350Ft lenne"


2009-es melyik szerint?



"Egyik haverom most jött haza mert nem bírta. Inkább maradok itthon mert úgy is egyre jobban megtudok élni.:D"


Én sem a pénz miatt megyek ki, hanem a nyugodt társadalmi légkör miatt. Volt szerencsém kint tanulni és élni 10 hónapot, nekem igazán megtetszett.

2019. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:

"Egyébként sokkal többet kapok, mint a régi adórendszerrel illetve régebben. "


Az sem mindegy, hogy régebben mennyi volt a fizetésed, mert amikor 2011-ben bevezették az új adórendszert, akkor azok voltak a nyertesei akinek a bruttó fizetése elérte a 290-295 ezer forintot.

2019. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 A kérdező kommentje:
Itt egy 2009-es kalkulátor, és itt egy 2019-es kalkulátor is tessék: [link] [link]
2019. júl. 17. 16:29
 46/74 anonim ***** válasza:
Én magamtól is megtudom találni, csak azért kérdezem, mert az volt az egyetlen olyan év, amikor év közben módosították az adók mértékét.
2019. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:
Ez igaz, viszont legalább a kormány nem bünteti meg a magasabb jövedelműeket, inkább a családok támogatását helyezi előtérbe. Ha megnézed a minimálbér értékét akkor kevesebb, de ha van kedvezményes eltartott, akkor már nem 1-2 forintal több, minta régen lett volna.
2019. júl. 17. 16:31
 48/74 anonim ***** válasza:
56%

Fiatalként úgy nagyon nem hat meg, hogy családokat támogatja, mivel nem 3 eltartott gyerekkel leszek pályakezdő.


Lengyelország sem lesz kevésbé keresztényibb vagy még inkább liberális ország csak azért, mert elengedik a fiatalok SZJA-t 26 éves korig. Itthon a céget támogatják, hogy ő fizessen azért kevesebbet, mert fiatalt alkalmaz.

2019. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:
Kompromisszumot kell kötni egyes dolgoknál, mert a kormány azt tűzte ki célul hogy sokkal több gyermek szülessen és rendbe tegye az ország népességét hogy fenntartható legyen. Sok minden könnyebb lenne, és megszűnne a munkaerőhiány is. Pályakezdőként nem mindenhol olyan egyszerű és nem csak itt. A pályakezdőnek még nincsenek gyerekei, nincs családja és nincs ez miatt plusz kiadása. Nem könnyű 2 gyereket eltartani, hát még 3-4 gyereket. A pályakezdőknek ennyi költséggel is csak kevesebb van, és még ott lehetnek a szülei akik beszálnak a költségvetésbe és segíthettnek nekik. De a legújabb családtámogatási modell is nekik kedvez igazán, mert friss házasok is kapnak adókedvezményt, tehát ha a pályakezdő talál maga mellé valakit, akkor már könnyebb + a szülők.
2019. júl. 17. 16:55
 50/74 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vagyok hajlandó, pontosan ez a sok kompromisszum miatt tart itt az ország, főleg amit a politikai pártok egymással kötöttek. Az elmúlt 20-30 év kompromisszumai feláldozták az országot. Nem véletlenül nem ítéltek el embereket korrupcióért se most, se az elmúltnyolcév kormányaiból, képviselőiből. Pontosan az ilyenek miatt élnek az olcsón önkormányzati bérlakásokban a politikusok, családtagjaik és barátaik.
2019. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!