Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt volna, ha nem...

Mi történt volna, ha nem lépünk be az EU-ba?

Figyelt kérdés
Sokan mondják mostanában, hogy nem jó nekünk az EU, mert az miatt tartunk ott ahol tartunk, mert régen volt magyar ipar (ikarusz, dutra, cseppeli gépgyár, köfém) meg úgye volt magyar cukor ipar ma meg csak a Kaposvári van egyedül. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ezeket az EU tette tünkre vagy itt is korrupció és a privatizáció vagy alapból működés képtelennek voltak csak a kommunista rendszerbe nem mehetek csődbe

2019. júl. 17. 09:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

"Amikor létezett a KGST, akkor még NEM LEHETETT nyugatra vinni a keleti régió termékeit szabadon. Ahogy behozni sem lehetett a nyugati termékeket."


Ezt nem tudom ki mesélte neked, de nagyon nem igaz. Hevesi TSZ-ből évente több tonna gyümölcsöt és zöldséget szállítottak NSZK-ba. Nem véletlenül nem volt veszteséges.

2019. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%
na fuss neki még egyszer és olvasd el rendesen azt az egy mondatot, és akkor talán megérted. Segítek, ez van benne: nem lehetett vinni SZABADON.
2019. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

Drága kedvenc Takács unk bevetette a "nemiseztírtam" védelmét, amit oly jól ismerünk, még el is gondolkodnék rajta, csakhogy később így folytattad:


" Egyszerűen nem volt lehetőség arra, hogy a magyar ipar termékei összemérhessék a képességeiket a külföldi termékekével, tehát erre a hasonlításra nincsen alapod."


De volt lehetőség, éppen azért írtam én is rá példákat, ha már te hoztad fel a buszokat. Tehát az, hogy nem volt SZABAD kereskedés -azt persze nagyvonalúan a balladai homályba merül, hogy szerinted mit jelent a SZABADon-, attól függetlenül özönlött a magyar áru nyugatra, és a nyugati áru Magyarországra a KGST időszakában is, de most már tudjuk, hogy nem SZABADON áramlott, mármint szerinte, de azért rendesen áramlott.

2019. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Orbi már mindenkit leszoppantott volna csak valami pénzt adjon valaki....
2019. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!