Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van esély arra,...

Szerintetek van esély arra, hogy a következő országgyűlési választáson is hasonló eredmény szülessen, mint ami legutóbb az EP-választáson történt?

Figyelt kérdés
Magyarul hogy a DK és a Momentum legyenek az ellenzék vezető partjai, míg a jelenlegi parlamenti pártok nagy része (Jobbik, MSZP, LMP) az vagy ki fog esni a parlamentből, vagy pedig a bejutási küszöb eléréséért fog küzdeni
2019. jún. 4. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy addig mit kezdenek magukkal a pártok. Ha a Gyurcsánynak sikerült visszatornáznia magát az ellenzék élére akkor konkrétan akárkinek van esélye megtenni ugyanezt. Ha minden marad úgy ahogy most van akkor pedig nagy eséllyel igen, a DK marad az ellenzék élén.
2019. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így 3 évvel a választás előtt nincs értelme jóslásokba botladozni... Nem tudjuk milyen időjárás lesz 1 hónap múlva, de azt se hogy a következő években milyen események lesznek amik majd változtathatnak a pártok reputációin.
2019. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
messze van még a következő választás, de én most úgy gondolom, hogy vagy a DKra vagy a Momentumra fogok szavazni
2019. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azzal együtt, hogy sem a Jobbik, sem az LMP, sem az MSzP-P (le)szereplése nem lepett meg különösebben, figyelembe kell venni, hogy itt két nagyon eltérő jellegű választásról beszélünk. Más a rendszer, máshogy megy a kampány, máshogy oszlanak erre a pénzek, alacsonyabb a részvétel és részben eltérő a „célközönség”.

A Fidesz mindenesetre gyakorlatilag biztosan építeni fog a továbbiakban az arányos rendszerben elért 50% fölötti erdményének tényére, ahogy a Momentum is az elért áttörésére és a DK is a két számjegyű második helyére.

2019. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

A momentum vidéken soha nem fog megerősödni. (Legalábbis belátható időn belül.) Ez eddig az Szdsz-nek sikerült egyedül, 88 és 94 között... A vidék akkor tanult belőle... Volt már azóta ilyen-olyan kezdeményezés... Ott van az Lmp példája. Schiffer idejében, időnként mérték 10% körül is, aztán gyorsan szétestek....

Falun nem politikai szlogenek hangoztatására, hanem tettrkre van szükség. Városon, pedig a konzervatív, polgári réteget nem tudják megszólítani.

Dk? Teljesíti, amiért létrejött! Ledarálta a baloldalt és összegyűjti a morzsákat....

Jobbik? 19-re lapot húzott tavaly. Nyerni akart. Nem jött be... Kuka....

2019. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

"Falun nem politikai szlogenek hangoztatására, hanem tettrkre van szükség"


én falun lakom. a polgármester kb a rendszerváltás óta mindig fideszes volt, van saját fideszes parlamenti képviselőnk. fejlődünk? nem. soha semmire nincs pénz, nincs támogatás, nincs segítség. a fidesz soha semmit nem tett a faluért. a sok birka mégis rájuk szavaz.

2019. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még bármi lehet, attól függ mihez kezdenek magukkal a következő években. Én ahogy most állnak a dolgok, el tudom képzelni, hogy se a Jobbik se az MSZP nem fog már többet labdába rúgni és pár éven belül fel is oszlanak. Az lmp dettó, ennyi volt.

A dk és a Momentum valószínűleg erősödni fog, ha folytatjàk, amit az utóbbi hónapokban tesznek. A momentum ha továbbra is járja a vidéket, akkor komoly esélyük lesz szerintem 3 év múlva. De jelenleg még mindig rengeteg ember vidéken semmit nem tud róluk, esetleg nem is halott róluk az ep választás előtt.. Szóval van még tennivaló.

A dk sorsa szerintem attól függ, hogy milyen arcokat tesznek előtérbe. Most is Klára volt az egyik oka a jó eredményeknek.

2019. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És a Mi Hazánk? Szerintetek be fog jutni a parlamentbe?
2019. jún. 4. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 remélem nem. én kizártnak tartom, túl szélsőségesek
2019. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most 2019-ben lesz még egy önkormányzati választás, azon tudnak villantani a momentum és a Mi Hazánk, de utána ők szóhoz sem fognak jutni 2,5 éven keresztül. A következő választási kampányig nem lesz érdekes mit mondanak, majd szervezik az újabb és újabb 100 fős gigamega tüntiket és ennyi.

A dk lesz az akinek van parlamenti szereplője, mégpedig a pártvezető. Őket majd hallhatod rendszeresen.

Mindkét párt meg fogja próbálni majd az eu képviselőit szerepeltetni, de most gondolj vissza arra, mennyit láttad a médiában az elmúlt években a fidesz-kdnp 12 képviselőjét - nem sokat. Akkor mennyit fogod majd látni ezt a párat tőlük? Még kevesebbet.

4 évvel ezelőtt még a momentum csak momentumnyi gondolat volt, a jobbik tarolt, a dk éppen küzdött még hogy átcsábítson embereket az mszp-ből és az lmp fényes jövő elé nézett. Aztán tessék, most ez van. Gondoltad volna 4 éve? Vagy akár 1 éve?

2022 még nagyon-nagyon messze van. Majd 2021-ben érdemes arról beszélni, hogy mi lesz 2022-ben a választáson.

2019. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!