Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok mégsem akarnak...

A magyarok mégsem akarnak eladósodni tízmilliós hitelekkel újabb gyerekekért?

Figyelt kérdés

A július 15-én közölt adatok szerint


2400 igénylést adtak le babaváró hitelre;


autóvásárlási támogatásra 5700 igénylés volt;


a jelzáloghitelek egy részének állami átvállalására pedig mindössze 703-an nyújtottak be kérelmet.


2019. júl. 19. 12:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
64%
A magyar nem gondolkozik előre, nincs is meg rá a képessége. Buta mint a föld. Csak annyit tud hogy ingyen pénzt ad az állam jaj de jó. De nem fogja fel hogy az rövidesen elfogy és vissza kell fizetnie. Ilyenkor szokott jönni a több évig tartó hőbörgés, hogy ő biztos nem fizet be csekket, a történet végét pedig egy jó kis kilakoltatás zárja ami után lehet sírni meg adni az áldozatot. Meg is érdemli aki felveszi a hitelt, egész életére eladósítva magát. Mert aki ezt felveszi, az halál biztos hogy minimálbérből tengődik.
2019. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%

2 hét alatt a 2400 nem olyan kevés szerintem.

Bár kérdés, hogy hányan kapják meg, hányan lépnek vissza. Hányan lesznek a következő hónapokban, akik igénylik.

Egyébként egyetértek az elsővel. Azt is hozzátenném, hogy ismét felhajtja az amúgy is irreálisan drága ingatlanok árát.

2019. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

Mindössze 19 napja megy a történet, mit szeretnél?

Lehet akik igénybe akarják majd venni, még nem is ismerik egymást, vagy még friss a kapcsolat.

Nem mernék ebből ilyen következtetést levonni, mint amit a

kérdésed szeretne sugallni.

2019. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, egyébként sokan most intézik a házasságot. Az is lehet, hogy sokan csak akkor fogják igényelni, ha már úton a baba. Sok mindent tényleg nem árul el 2 hét alatt a dolog.
2019. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
10%
Remélem felveszik jó sokan mert külfölre tervezek költözni és örülnék a felnyomná a BP-i ingatlanom árát még egy kicsit.
2019. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%
Hát itt volt legalább 20 kérdés, ennek fele szerintem nem is veheti fel. De azért megpróbálja, mert már van 3 hitele amit ki szeretne fizetni. Édes istenem!!
2019. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Naponta hozzávetőlegesen csak 200 magyar gyerek születik, hány igénylést adjanak le szerinted?
2019. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy megkérdeztek egy pénzügyekben járatos embert, aki felhívta a figyelmüket rá, hogy gondolják meg ezt a dolgot, számoljanak a gyerekvállalás miatt kieső bevételükkel, vagy pl. hogy a babaváró hitel váláskor is elveszíti kedvező kamatozását, ilyenkor az nyeri meg a hitelt, akinél a gyerek marad, és pl. 45 ezer helyett havonta 75 ezer lesz hirtelen a törlesztő…

Persze vannak, akik mégis belevágnak, így pár év múlva adófizető honfitársaink pénzéből útnak indíthatják majd a „mamamentő” csomagot. :)

2019. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
42%
Novák Katalinon kivűl ki az a hülye aki koszos 10 milláért televereti magát, mikor egy gyerekneveléshez minimum havi 1 milla kereset elengedhetetlen!
2019. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
29%
Én televerettem magam, de svájcban dolgozunk és ez a feltétel adott a gyerekneveléshez. A férjem keres 2,5 millát havonta átszámolva, én meg 1,8-at. Otthon a törpe 120 ezer nettóra milyen katarzist képzelt el?
2019. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!