Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehet tenni? Ti mit...

Mit lehet tenni? Ti mit tennétek, ha lehetséges lenne számotokra? Van még remény?

Figyelt kérdés

Nem értek a politikához, 17 éves lány vagyok.

Csak annyit tudok, hogy rossz ez, ami itt van. Minden! A barátaimmal és a szüleimmel is mindig arról beszélünk, hogy szar az élet Magyarországon-tudom, hogy van ahol sokkal rosszabb. Ismétlem. Nem értek a politikához, csak igazság érzetem van. Egyszerűen annyira rossz látni, hogy a kisgyerekek utálják a tanulást, új dolgokat nem akarnak megtanulni, a fiatalok pedig már arról beszélnek 14 évesen, hogy kitűnőnek kell lennem, hogy mehessek egyetemre, mellette dolgozok, hogy legyen pénzem, mert a szüleimnek nincs annyi felesleges, kimegyek külföldre, hátha jobb lesz. Igen! Egy konkrét emberről beszélek. Nem, nem az a baj, hogy mit akar az életével, csak már 14 évesen ezen rágódni és aggódni, 0 baráti körrel, mert ugye "nem menő, ha okos vagy".


A szüleim mindennap dolgoznak, sokat. Persze csak a megélhetésért, mint mindenki más is, de..nem értem, miért kell napi 8-9 órát dolgozni, Munka után még a családoddal is legyél, takaríts, főz..stb. Mindezt úgy, hogy mutasd "boldog vagyok" a gyerekeidnek, mert nem akarod, hogy azt higgyék, hogy ennyira szar az élet, mellette viszont biztasd a tanulásra, nehogy elkallódjon és semmire ne vigye a gyerek.


A kórházi ellátásról nem tudok semmit. Nem voltam hosszabb távon, ameddig ott voltam: lassú volt, de nem szenvedtem ott.

De rengetegen panaszkodnak, hogy a milyen az étel, az ápolók, orvosok viselkedése milyen... tényleg? Ha van valakinek története ehhez, hogy kicsit megtudjam érteni. Azt megköszönném.


Az iskola rendszert jobban ismerem. De csak annyit látok, hogy valakit abszolút nem érdekel a jövője: leszar mindenkit, leszarja a családját, a tanárokkal és a diákokkal tiszteletlen; és akik aggódnak a jövőjük miatt: tökéletesen megtanulnak mindent, okosak, rendesek, de ha négyes lett egy dolgozata..sírni tudna! Nem, nem stréber! Csak aggódik. Nagyon és sokat, hogy jó állása legyen, legyen háza, akár gyerekei is..ha lesz rá pénze.


Sok diák szemében lehet látni, hogy nem tudnak mit kezdeni az életükkel. Csak vannak. Tanulnak, vannak barátaik, néha aggódnak, és panaszkodnak. Ez vagyok én. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit akarok kezdeni az életemmel, pedig már itt lenne az ideje. Nincs problémám a tanulással. Sok az biztos, és túl sokáig vagyunk bent, mert mire haza érek. Nekem kb. délután 3. (Közel lakok, és jobb napokon érek ekkor haza.) Tanuljak, egyek, segítsek a háztartásban, mert a szüleim is ugyanolyan fáradtak, vagy még jobban. És még élvezzem az életet is. Beszélgessek barátokkal, nem az iskolaiakkal, külföldiekkel, más nyelven, hogy gyakoroljak. És nem. Nem akarok külföldre menni, mert szeretem az országom, gyönyörű, és a történelme nagyon gazdag(persze, rengeteg hibával..). De biztosan eljön az a pont, amikor beteleik nálam is a pohár. Lehet már 5 év múlva sírva mennék el, de lehet csak 40 évesen döntök úgy.


Elnézést, eltértem a tárgyról.


Biszexuális vagyok. Bár már régóta csak nővel látom magam idősen. (Én sem tudom biztosan.) Lényegtelen.


És nem lehet majd gyerekünk? Nem vehetem el feleségül? Még csak örökbe sem fogadhatunk, pedig mind jól tudjuk mennyien vannak szülők nélkül, szörnyű ellátás mellett.

Persze a házasság kicsit másabb, mert egy papír, de rengeteg érzelem mellett.


De akkor is! Nem mindegy az államnak, hogy kivel, hogyan élem az életem? Mivel ártok én nekik, ha egy nővel nevelem a gyermekem? Vagy mit csinálunk a négy fal között?

Szerintem a nő-nő kapcsolatot jobban elfogadják az emberek. Egyszerűen csak sajnálom a meleg férfiakat.


Transzneműek. Nem mindegy az államnak, hogy ő hogyan akar élni? Hogyan szereti magát?


És azt ne mondja már az állam nekem, hogy szakmát végezzek takarításból, hogy takaríthassak egy kocsmában. Úgy őszintén!


Ismétlem. Nem értek a politikához.

Tényleg fiatal vagyok, nem éltem még eleget ahoz, hogy tudjam milyen rossz is az igazi élet. Tudom. Azt is tudom, hogy sokkal rosszabb másnak. Sokkal, sokkal rosszabb. Lehet nem is akar ellene tenni, de lehet, hogy igen csak nem kapott rá lehetőséget, hogy változtathasson ezen.



A kérdésem: van még remény, hogy jobb lesz? Ti tudnátok megoldást? Van valami ötlet, hogy mitől is lehetne ez jobb. Azért merem ezt megkérdezni, mert sokan mondtak már nekem ötleteket. A kedvencem: Orbán fejezze be a stadionok építését, és költse a beteg ellátásra a pénzt. Őszinte, humoros, igaz.



Szeretnék mindenkitől elnézést kérni, akit megbántottam valamelyik gondolatommal.

Olyan hozzászólást nem kérek, hogy: Még egy zöldfülű, aki elégedetlen az életével, és unja a szabadidejét.


Nem értek a politikához, szóval ha valaki szeret erről beszélni(úgy, hogy én is megértsem) csak nyugodtan. Kíváncsi vagyok. Vagy csak panaszkodni akar valaki..Persze ez nem old meg semmit, tudom.


Van időm olvasni, és szeretek is, szóval csak nyugodtan.


Csak meg akarom érteni a dolgokat, legalábbis megpróbálom, mert egyről a kettőre nem megy.


2019. júl. 21. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Én is fiatal vagyok, bár nálad pár évvel idősebb. Sajnos amíg a szocializmusban nevelkedett generáció van többségben, addig itt semmi változás nem lesz. Egyszerűen az Orbán és Gyurcsány-féle politikusok az ő igényeikhez igazodik, és ők ilyen világot igényelnek. Az igénytelenség, a mindenféle korrupt bűnözők feltétlen imádata, az építő jellegű vita mellőzése, ezek mind a szocializmusban tanult dolgok. Itt még évtizedekig nem lesz érdemi változás, ha Orbánt le is váltják, a társadalom hamar ki fog termelni egy hasonló figurát. Magyarországnak lett volna lehetősége egy európai típusú polgári demokráciává válni, a kádárista generáció eldobta ezt a lehetőséget.
2019. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy látom, hogy Magyarországra egy liberális kapitalista rendszer kellene a fejlődéshez. Ami jelenleg van, hogy lehúzzák rólad a pénzed kb. 60%-át és az állam már lassan azt is meg akarja határozni, hogy mikor és kivel kell megházasodnod, hány gyereket kell vállalnod időre, különben nem jutsz lakáshoz és mikor mehetsz boltba vásárolni, ez minden, csak nem liberális és kapitalista.

A poén az egészben, hogy ezt demokráciával az életben nem fogjuk elérni, mivel a magyarok irtóznak a szocializmus feladásától és a saját lábra állástól, szóval valamiféle autokráciára lenne itt szükség, hogy a magyarokra rákényszerítse a fejlődést és a felelősségtudatot.

Érdekes, mi? Erőszakkal kell rákényszeríteni egy népre a szabadságot.

2019. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Szia! 20 évvel idősebb vagyok,szóval a lányom lehetnél,ha lenne gyerekem.(hál'istennek nincs)

Változást szeretnél?Menj el.Külföldre.És soha ne gyere vissza.Okos lánynak tűnsz.Itt nincs jövőd.Tudom,szarul hangzik,de ha az én gyermekem lennél,akkor is ezt tanácsolnám. Ezen a blogon(nem az enyém)sok érdekességet találsz.

[link]

2019. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

"Sajnos amíg a szocializmusban nevelkedett generáció van többségben, addig itt semmi változás nem lesz."


Az a baj, hogy nem is nagyon akarnak kifelé halni, mert egy rakás huszon- és harmincévest ismerek, akiknek olyan a gondolkodása, mint egy 60 éves, begyepesedett prolinak. Leginkább vidéken van meg ez a jelenség, BP-en még nem nagyon tapasztaltam. A szülők ránevelik a gyerekeiket is erre vagy én nem is tudom...

2019. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Na megint megtudhatjuk a belpesti-budai fiataloktól, (mint a 2-es) hogy a neoliberalizmus vezeti győzelemre a népet és még véletlen sem a szociális piacgazdaság. Ki kéne már nőni ebből a szadszes baromságból. Normálisabb országokban pont a fiatal generáció a leginkább baloldali, és nem azért, mert a szülei ezt tanították. Meg begyepesedett proliznak, és ők sírnak "vitakultúra hiányáról". Röhej.
2019. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha a fidesz marad még 2 ciklust akkor már lehet hogy elmenni sem fogsz tudni. A hatalmukat nem fogják feladni,európai keretek közt viszont tarthatatlan,ezért esélyes lesz idővel az eu kilépés,az ezt követő teljes határzár és a diktatúra. Melegekre rendszer ellenesekre átnevelő tábor vagy csak börtön vár,idővel kivégzés.

De van egy elég jó film ami 1 az 1ben bemutatja hogy milyen világot szeretne a fidesz. Az a címe v,mint vérbosszú. Nézd meg.

2019. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Ne aggódj a tanulás miatt, külföldön egy kukás keres annyit, mint egy tapasztalt mérnök informatikus idehaza.


Jól látod a helyzetet és a lakhatást még bele sem számoltad (saját lakás, hitel, stb). Még nincs kötődésed itthon, így ideje "szerencsét próbálni" küföldön. Gyúrj rá a nyelvtudásra, azzal már boldogulni fogsz külföldön is.


De nehogy azt hidd, hogy ott könnyű dolgod lesz! Meg fogsz szakadni eleinte! De ha átesel a tűzpróbán, az esetleges gyerekidnek, családodnak már jobb sora lesz, mint idehaza jobbágyországban.


És ha azt gondolod, hogy majd megváltoznak a vezetők és jobb lesz itthon? Sajnos el kell hogy keserítselek, ahhoz hogy felzárkózzunk a nyugati életszínvonalhoz, szükség lenne arra a sok milliárd euróra, amit a kedves vezetőink, és a csikahuszárjak elpárologtattak magán célokra. Ezek előre elköltötték a gyerekeink gyerekeinek a gyerekeinek a pénzét is, ezt a hiányt képtelenség pótolni. Magyrország egy olyan autó, aminek menet közben elloták a kerekeit. Csak azért tűnik úgy, hogy gyorsulunk, mert időközben lerepültünk egy szakadékba...

2019. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

"Na megint megtudhatjuk a belpesti-budai fiataloktól, (mint a 2-es) hogy a neoliberalizmus vezeti győzelemre a népet és még véletlen sem a szociális piacgazdaság."


Nem nyert a belpesti fiatalozás, ugyanis 24 éves koromig egy 220 fős faluban éltem, onnan költöztem fel Újpestre 2015-ben. Amit pedig a falusi életből tapasztaltam, az nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végül liberális lettem.

Egyébként pont a szociális piacgazdasági rendszeredet láttuk működni az utóbbi 30 évben. Szerinted ez annyira sikeres volt?

2019. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora kamut, 17 éves, nem ért a politikát, de azért visszaböfögi szó szerint, amit Gyurcsány meg az összes ellenzéki újságíró megemésztve lenyomott a torkán. Ekkora IQ hiány van a baloldalon?
2019. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%

"Egyébként pont a szociális piacgazdasági rendszeredet láttuk működni az utóbbi 30 évben. Szerinted ez annyira sikeres volt?"


Ühüm...Jól van törpicsek, vegyél a kezedbe egy pár könyvet, aztán gyere vissza, ha már tisztában vagy a fogalmakkal, (pár évig tanulgass javaslom, mert nagyon az alapokról kell indulni) meg tudod mi a szociális piacgazdaság, addig ne oszd az észt, ha még az alapfogalmakat sem ismered.

2019. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!