Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a kormány betiltaná az abortuszt?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 23:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/202 Laylah ***** válasza:
92%
Egy valamit még kifelejtettem: ha annyira tud gondolkodni az az EMBRIÓ, akkor miért csak a megszületés után pár hónappal kezdik felfogni, hogy ő (a gyerek) és az anyjuk két különálló személy?
2019. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/202 anonim ***** válasza:
94%

"Egy magzat nem életkezdemény, hanem egy személy, kezdeti fejlődési állapotban."


Az, hogy próbálod megszemélyesíteni még gyengébb lábakon áll annál, hogy egyszerű emberként gondolunk rá.


"Érez, gondolkodik, ver a szíve, mindene megvan a lábujjaitól a körméig."


És szerinted ez személlyé teszi? Képes ingereket feldolgozni, egy sejtcsomó, amiből szív lesz elkezd a lehető legalacsonyabb fokon funkcionálni (igazából csak "gyakorolni") és véletlenül sem gondolkodik, hanem kapcsolatba lép az ingerekkel. Mikor a kisgyereknek a talpát végigsimítod és az csikizi őket, az is egy agyi tevékenység, amit kimutatnak a műszerek, de nem egyenértékű a gondolkodással. A kómások szemébe is, ha belevilágítanak összehúzódik a pupillájuk, attól még lehetnek tudatukat vesztettek. Próbálod a lehető legjobban megszemélyesíteni őket, de egy embrió esetében csak arról beszélhetünk, hogy mi LESZ belőle. És az alapján definiálni a dolgokat, hogy a jövőben mik lesznek belőle egy fals érvelés, mert én is leszek öreg, de MOST fiatal vagyok. Az, hogy egy megszemélyesített gyereknek tekintjük az embriót, csak arra szolgál, hogy bűntudatot kelthessünk másokban és ez aljas.


"Ez persze tulajdonképp szintén magzatgyilkosság, de ez nem ilyen egyszerű. Hisz milyen élete lenne egy Down-kórosnak, vagy egy súlyosan értelmi fogyatékosnak?"


Rosszul vagyok ettől a következetlenségtől. Szóval ha abszolút elsz"rt élete lesz, de legalább egészségesen születik az rendben van? Élet és élet között teszel különbséget a saját értelmezésedben és lezárod annyival, hogy "ez nem ilyen egyszerű". Minden mást pedig önkényesen egyszerűnek tituálsz.

2019. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/202 anonim ***** válasza:
5%

Attól, hogy nem olyan fejlett egy ember, még ember. Egy kisbaba is nagyon kezdetleges szellemi szinten van. 1 évig nem jár, másfél-két évig nem beszél, egyedül meghalna. Lehet, hogy nem gondolkodik a magzat 11 hetesen, 12 hetesen azonban már igen. Ha nem ölnénk meg, biztosan baba lenne belőle. Az természetes, hogy nem lesz egyből baba vagy felnőtt, diplomás ember egy sejtből. Tehát a magzat nem egy lehetséges, hanem egy szükségszerű élet, csak idő kell a kifejlődésére, ami egyébként nagyon gyors.

Mitől ember az ember? A magzat szerintünk, és a tudomány szerint az. A Néma sikolyt készítő orvos azelőtt rengeteg abortuszt végzett el, de mikor megjelent az ultrahang, látta, hogy milyen a magzat, abortusz igazából, és az egyik legnagyobb abortuszellenes aktivista lett. Vajon a kommentelők látják jobban a helyzetet, vagy ez a szakember?

Érzések, érzelmek még jóval az agyhullámok előtt, pár hetes korban vannak, már az első hónapban, mindenkinél. Ezt nem reklámozzák, mert nehéz bebizonyítani, csak az emlékeket lehet előhívni, a tudomány ennél sokkal praktikusabb. Sok mindent (még) nem lehet bebizonyítani tudományosan.

2019. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/202 anonim ***** válasza:
89%

"Lehet, hogy nem gondolkodik a magzat 11 hetesen, 12 hetesen azonban már igen." :D :D :D


Na te is nagyjából annyira gondolkodsz, mint egy 12 hetes magzat. Igazad van, 12 hetes parazitai értelmi szinttel is túl lehet élni. te magad vagy rá a példa.

2019. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/202 anonim ***** válasza:
93%

"Lehet, hogy nem gondolkodik a magzat 11 hetesen, 12 hetesen azonban már igen."


A saját létezésével sincs tisztában, szóval nem, nem gondolkodik úgy, ahogy azt értjük a szó hétköznapi értelmében.


"Ha nem ölnénk meg, biztosan baba lenne belőle. "


Köszönöm, ez áll a legközelebb a valósághoz.


"Vajon a kommentelők látják jobban a helyzetet, vagy ez a szakember?"


Ha teszem azt fel, most felsorakoztatok 10 másik orvost, akik meg az ellenkezőjét mondják, csak nem csináltak filmet belőle, akkor nekem lenne igazam?


10 hetesen az EMBRIÓ (tudatosan nem használod a szót, pedig ez is épp annyira tudomány, mint amire te hivatkozol) maximum egy gyakorlott orvosnak vagy biológusnak néz ki embernek. A másik hozzászóló belinkelt egy képet és 100%-ig megvagyok győződve, hogy nem tudnád megmondani melyik az emberi embrió anélkül, hogy gyorsan rákeresnél a neten.


"Sok mindent (még) nem lehet bebizonyítani tudományosan."


A tudósok idegi kisüléseket érzékeltek az embrióban = az embriónak gondolatai vannak, érzései és érzelmei...

Tényleg nem látod, hogy amit bizonygatni próbálsz az a hiteden alapszik csupán?


Dobálózol itt olyan szavakkal, hogy gondolkodás, érzelmek és személyek, de igazából ez a nesze semmi fogd meg jól kategória egy embrió esetében.

2019. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/202 Laylah ***** válasza:
91%

Nincs gondolkodás a 12. héttől, értsd meg. 12. hónaptól esetleg, de még akkor sem feltétlen, hiszen a gondolkodáshoz nyelvismeretre van szükség.

"Ha nem ölnénk meg, biztosan baba lenne belőle." Tévedés. Csecsemő LEHET belőle, semmi sem garantálja, hogy eljut odáig, bármikor közbeszólhat a természet.

"Mitől ember az ember? A magzat szerintünk, és a tudomány szerint az. A Néma sikolyt készítő orvos azelőtt rengeteg abortuszt végzett el, de mikor megjelent az ultrahang, látta, hogy milyen a magzat, abortusz igazából, és az egyik legnagyobb abortuszellenes aktivista lett. Vajon a kommentelők látják jobban a helyzetet, vagy ez a szakember?" A szakember nem végzett SOHA abortuszt magzaton. Embrión igen.

"Érzések, érzelmek még jóval az agyhullámok előtt, pár hetes korban vannak, már az első hónapban, mindenkinél. Ezt nem reklámozzák, mert nehéz bebizonyítani" Ha nincs mivel feldolgozni a bejövő ingereket, akkor hogy lehetne érzékelni bármit? Egy négy hetes embrió így néz ki:

[link]

Ha szerinted ez az amorf, ebihal kinézetű sejtcsomó gondolkodni képes, sőt mi több, érzelmeket érezni, holott NINCS AGYA, akkor állj a sarokba és addig fejelgesd, amíg rá nem ébredsz, mennyire hülye vagy.

2019. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/202 Laylah ***** válasza:
91%

"12. hónaptól esetleg, de még akkor sem feltétlen, hiszen a gondolkodáshoz nyelvismeretre van szükség."

Helyesbítek, kezdetleges gondolkodásra addigra (12. hónap) már képes, mert saját csecsemő-nyelvet alakít ki, mielőtt megtanulná az anyanyelvét.

2019. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/202 anonim válasza:
91%

44%-os válaszadó, te annyira buta és sötét vagy, hogy az valami hihetetlen. Olyan fogalmakkal dobálózol, amikről fingod sincs.

Kíváncsi lennék, ha megerőszakolna téged valami állat, akkor is megszülnéd-e a gyereket? Vagy ha tudnád, hogy fogyatékos lesz?

Hát én nem. Meg mások sem. Nem akarjuk elb.szni se a saját, se a gyerek életét.

És még mindig nem beszélünk különálló személyről semmilyen szinten.

De ha már ennyire elvakult vagy rohadtul remélem, hogy nem eszel semmilyen húst, mivel ugyebár az is élet, és minden élet egyenlő!

2019. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/202 anonim ***** válasza:
95%

De imádom az olyan idiótákat, akik csak inkubátorként tekintenek nőkre - az, hogy saját magukat így ítélik meg, szívük joga, de én nem vagyok tenyészkanca, ha nem akarok gyereket, akkor nem akarok gyereket, védekezek. Ha ennek ellenére becsúszna, akkor elvetetném és pont. Amennyiben imádott kormányunk betiltaná az abortuszt, költöznék - így se élek nagyon otthon, de a bázisunk még Mo-n van. "Az már nem az anya teste", meg "örökbe is lehet adni" és "az is egy élet". Ugyan menjetek már a jó büdös.... Fogadjatok örökbe ti, ha annyira szívügyetek ez a téma, de érdekes, még nem ürültek ki az árvaházak, hmmm... csak addig véditek a kicsike magzat életét, amíg megszületik, utána tesztek rá. Így életvédeni rohadt kényelmes ám, otthon a fotelből ugatva, belerúgni azokba, akik veletek nem értenek egyet, sőt égetnivaló cafka, mert abortusza volt.


Kevés dologtól húzz fel ennyire, de ti meg az álszent, nagyképű dumátok és a nők méhében való turkálásotok, na az képes rá.

2019. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/202 anonim ***** válasza:
94%

" Érez, gondolkodik, ver a szíve, mindene megvan a lábujjaitól a körméig. Sokan olyan szellemi szinten vegetálnak, hogy még a saját szemüknek sem hisznek, mint a fenti, 11 hetes magzatot látott kommentelő."



Kedves 44%-os. Én írtam fentebb, hogy volt egy spontán vetélésem 11 hetesen. Eszednél vagy te? Nem szégyelled magad, ezután amit idehànytàl? Tudod mekkora fájdalom àtélni egy vetélést egy nőnek? Azért van csökkent értelmi szintem, mert le mertem írni, hogy már láttam a saját szememmel embriót?

Egy nagyjából 3 centis szervezetet kell elképzelni.

Borzalmasan sajnáltam, hogy elment, minden nap eszembe jut, hogy mekkora lehetne már , de ennek ellenére sem gondolom azt, hogy 12 hetes kor alatt embernek kéne nevezni és több joggal illetni, mint a felnőtt nőket.


Képzeld el, hogy a terhességek NEGYEDE!!! vetéléssel végződik. A nők általában észre sem veszik, hogy terhesek voltak. Sima menstruációs vérzésnek hiszik, amikor kilökődik belőlük az embrió.

Ezt kéne megértened, hogy nem gyilkosság és nem ember még, az első trimeszterben.

A második trimeszterben alakul ki véglegesen a neme, ekkor differenciálódik az agya(korábban nagyjából akkora a feje, mint az egész teste), ekkor kezd el kapcsolatot teremteni a külvilággal (szaglás stb). Nem véletlenül van a 12 hetes szabály. Legalább ennyi időt hadd kapjanak már a nők, hogy döntsenek. Felette én is kegyetlenségnek tartom, ha egészséges a magzat.

De egyszerűen nincs jogunk megtiltani és elitelni azokat, akik abortuszra szánják magukat. Te fogod eltartani az anya helyett a gyereket? Te mész oda segíteni nevelni, hogy ne essen ki a mindennapi munkájából, teendőiből? Ha nem, akkor milyen jogon kényszerítenéd rájuk, hogy megszüljék?

Soha nem mennék abortuszra jelenlegi életem alapján, de egyszerűen felfogtam, hogy mindenkinek más az elethelyzete, nem látunk bele más életébe és rohadtul semmi közünk hozzá.

2019. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!