Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mi az állam...

Szerintetek mi az állam feladata? Miért van szükség államra vagy pártokra?

Figyelt kérdés

Mi az amiért fizettek az államnak és nem valaki másnak? Mit vártok a pénzetekért cserébe?

Miért nem fizettek szívesen?



2019. aug. 31. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állam feladata az emberek irányítása, ösztönzése a munkára hogy ne tunyuljanak el. Ha nem lenne állam, irányítás nélkül az emberek nem tudnák, mit csináljanak, csak lógatnák a lábukat egész nap.
2019. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A mindenkori állam feladata a fennálló rend és az uralkodó osztály legitimálása, megvédése és erősítése. Ez manapság azt jelenti, hogy az állam feladata a kapitalizmus és a tőkés osztály

1) legitimálása propaganda és oktatás útján. Továbbá a fennálló rendszer legitimálása választások útján. Ugyan csak kapitalista pártok közül lehet választani, amíg mi választjuk a vezető pártot, addig legitimnek érezzük a fennálló rendszert, vagyis a kapitalizmust.

2) megvédése fizikailag a rendőrséggel, a termelés elősegítése infrastruktúrával, közlekedéssel, stb.

3) megerősítése a szakszervezetek lebontásával, a tőkéseknek adott adókedvezményekkel, megfelelő adórendszerrel, törvényi környezettel, stb.


Azért fizetek az államnak, mert ha nem teszem, akkor megvernek és bezárnak egy lyukba.

Azokért fizetek szívesen, amit a nép harcolt ki, pl. egészségügyi ellátás. Aminek csak annyi funkciója van, hogy a tőkés osztály még több ezer milliárddal kopassza meg a munkás osztályt, azért nem fizetek szívesen.

2019. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy ember egy szigeten azt tesz, amit akar.

Két embernek időnként beszélnie kell egymással.

Három ember már nehezen kerüli ki egymást.

Tíz embernek muszáj egyeztetnie időnként, különben keresztbe szervezik egymást.

Egymillió ember, ha nem hoz létre külön szervezetet, amely koordinálja tevékenységét, káoszba fullad a létük.


Ezt a szervezetet nevezik államnak. Egyetlen célja, hogy gondolja végig, sok embernek miféle dolgokra van szüksége, szervezze meg a sokféle tevékenység összehangolását, teremtse meg a feltételeit annak, hogy minden szükségletre legyen ember időben, és állandóan legyen képben arról, miféle új szükségletek keletkeztek.

Az állam ezt a feladatát egy szervezetrendszeren keresztül látja el. Ebből következik, hogy az állam minősége eldől akkor, mikor kialakul a szervezetrendszere. Mert ebből következik, jó-e az iskolarendszere (hogy minden szükségletre legyen időben szakember), hogy jó-e az egészségügye (mert minden ember nemcsak szeretne egészséges lenni, de csak ekkor tud dolgozni is), hogy jó-e a jogrendszere (mert ez biztosítja a hatékonyságot, ugyanakkor a bizalmat is, ami nélkül nem lehet szervezni), hogy minden ember képes legyen biztosítani nemcsak a megélhetését de a kényelmét is (hogy megfelelő legyen a gazdaságirányítás, a termelés és kereskedelem és minden, ami ehhez kell), hogy a cselekvések feltételei adottak legyenek (tehát legyen sokféle közlekedési lehetőség, lakhatás, ehhez szükséges iparágak) és persze ezt a szervezetet valakiknek irányítani is kell. Ezeket a valakiket hívják politikusnak, és az ő feladatuk annak megszervezése, hogy jól és átláthatóan (már annak, aki kíváncsi rá) lehessen eldönteni, kik alkalmasak erre vezetésre. Ezt nevezik választási rendszernek.

Azonban mindehhez elengedhetetlen az öntudatos és felelős emberek tömege, akik ellenőrzik, hogy a dolgok helyes irányba menjenek. Meg azt is, hogy az ehhez (az ellenőrzéshez) szükséges intézmények és eljárások adva vannak-e. Ha ilyen felelős tömeg nincs, akkor nem lesznek jó vezetők se, és szép lassan tönkremegy az államszervezet, amelynek újbóli normális létrehozása rendkívül nehéz, hiszen ha káos van, mindenki mást akar, nincs összehangolás, senki senkinek nem hisz és főleg nem engedelmeskedik. Anélkül viszont csak nyomor tud lenni, mert persze mindig akad olyan környezet, ahol jól mennek a dolgok, és ők ki fogják használni a káosz nyújtotta előnyöket saját számukra.


Röviden összefoglalva állam nélkül nincs ország, nincs gazdaság, nincs munka és főleg nincs jó élet. A rossz állam ezt a káoszt képes irányítottan fokozni, azaz még az esélyét is elveszi annak, hogy valaha jobb legyen. Ahogy egy nagyobb cég részlegekre, egy nagyobb szervezet osztályokra (tehát kisebb, célra orientált alegységekre) oszlik, ugyanúgy az állam építőkövei a pártok. Lehet elvileg más módszert is kitalálni, de eddig még nem létezett állam másképp. A középkorban a főúri, földesúri, polgári, paraszti réteg töltötte be a pártok szerepét, pontosabban ezek vezető egyéniségei. A királyt is megkoronázták (néha kivégezték), a főurakat is kinevezték, területeket adományoztak nekik érdemeikért (ez felelt meg egy egy speciális posztnak), de ugyanez volt a helyzet régen a törzsi berendezkedésnél. Valamiféle állam azóta van, mióta egy családnál nagyobb egység (azaz több család közössége) létrejött.

2019. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ma már nem tudni.
2019. szept. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt kérdezem magamtól, csak pindurkát más hangsúllyal...
2019. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pártokra nem lenne szükség igazából.

Az állam feladata szerintem a rend és igazság fenntartása. A védelem megszervezése a külső behatások ellen, és belül a polgárok közötti rend, igazságosság biztosítása.

2019. szept. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!