Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek milyen dolgokon...

Szerintetek milyen dolgokon kellene változtatni a szavazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én nem adnék mindenkinek szavazati jogot.


Minimum elvárás lenne az érettségi, ill minimális kérdőív, kb. 5 kérdés a jelöltekkel kampányaival kapcsolatban, és ha az 5 kérdésből nem jó minimum 4-re a válasz, akkor érvénytelen a szavazat. Nem teljesen jogos, hogy egy politikában jártas állampolgár szavazata annyit ér, mint azé, aki analfabéta.


2019. okt. 14. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
A pártok a buta emberekből élnek, így ez sose lesz bevezetve.
2019. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Viszont egyetértesz valamennyire?
2019. okt. 14. 22:56
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Igen, én is ilyesmit vezetnék be.
2019. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én max általános iskolához kötném, Akinek a 8 általánosa sincs meg, az ne menjen szavazni.

De azt rossz ötletnek tartom, hogy kb csak az értelmiségiek szavazhassanak, mindenkinek van véleménye, amit ilyenkor "elmondhat". A megválasztott képviselők ugyan úgy képviselik az érettségi nélkülieket is, mint az érettségivel rendelkezőket.

2019. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akinek van érettségije, az még nem értelmiségi. :) egyetértek egyébként, attól még valaki lehet intelligens, mert nem volt lehetősége tanulni. Én sem a papírhoz kötöm az intelligenciát. Viszont akinek van legalább egy érettségije, nem szorul rá, hogy pl. 5000ft-ért szavazzon xy-ra.
2019. okt. 14. 23:08
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Első:Jogerősen betiltani hogy fideszes induljon rajtuk.
2019. okt. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

Na, és mi lenne az az 5 kérdés? Ki állítaná össze?

A végzettség nem hiteles, esetleg minimum IQ lehetne.

Lehetne jogosítvány megléte, akármire, legyen az traktor, motor akár.

2019. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

"Viszont akinek van legalább egy érettségije, nem szorul rá, hogy pl. 5000ft-ért szavazzon xy-ra."


Nekem nincs éreccségim, a fizetésem havi 600-650 ezer sok olyan éreccségist ismerek akié 150 ezer vagy még ennél is jóval kevesebb.


Ráadásul ugye a te példád is mutassa hogy az éreccségi eszet nem ad a parasztoknak, mert szerinted a rászorulcság ennek függvénye.


Nyihahahahaha...

2019. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem adnék mindenkinek szavazati jogot."

Nagy szerencse hogy nincs is róla jogod dönteni!

A szavazati jogot nem te adod vagy valaki más - a szavazásra jogosultaknak van joga szavazni és ennyi. Hogy kibővítik ezt és újabbaknak adják meg a szavazás jogát az ismét ennek a közösségnek a joga - de nem szimpla többségé.

Neked hogy tetszene ha én kijelenteném, hogy TE nem kapsz ezentúl szavazati jogot, mert SZERINTEM nem tudsz megfelelően dönteni vagy szerintem nincs jogod szavazni?

Még annyit sem tudsz hogy 1990 környékén még nem volt természetes hogy mindenki érettségizzen, egészen 1998-ig a tankötelezettség 16 éves kor volt, rengetegen mentek és dolgoztak 17-18 évesen. Vagyis rengetegen azok közül akik ma még alig 50 évesek sincsenek.

Nem tudnak kevesebbet az életről semmivel sem mint te.

És akkor még fel sem hoztam az idősebbeket, akik a háború után felépítették az egész országot hogy a szüleidnek legyen hol élnie. Ők még az általánost sem biztos hogy elvégezhették, mert nem volt rá lehetőségük. Rengeteg idős embert ismerek aki iskolázatlan, de nagyon okos és tájékozott - jobban, mint te, az biztos.

És egyiknek sem jutna eszébe, hogy elvegye tőled a szavazati jogodat, csak mert nem értesz az élet dolgaihoz úgy, mint ők értenek.

2019. okt. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 9, viszont mivel nem rendelkezem megfelelő infóval, nem is szavaztam. Amúgy nem érdekel, de valamihez nem gondolod, hogy kellene kötni? Összeállítanék 500 kérdést. Bármit ami fontos volt a kampányokban és random kiosztanám. Ha valaki a választottjáról semmit sem tud, szerinted nem gáz? Akkor az elsőt elvetem, legyen 8 általános, de az utóbbi kötelező lenne. Tippmixen jobban értenek a focihoz, mint a szavazók a politikához.


# 8, akkor válogass normális embereket magad köré, ha 22 alatt vagy, nem szóltam.

2019. okt. 14. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!