Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek milyen dolgokon...

Szerintetek milyen dolgokon kellene változtatni a szavazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én nem adnék mindenkinek szavazati jogot.


Minimum elvárás lenne az érettségi, ill minimális kérdőív, kb. 5 kérdés a jelöltekkel kampányaival kapcsolatban, és ha az 5 kérdésből nem jó minimum 4-re a válasz, akkor érvénytelen a szavazat. Nem teljesen jogos, hogy egy politikában jártas állampolgár szavazata annyit ér, mint azé, aki analfabéta.


2019. okt. 14. 22:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem kötném iskolához, de az elvvel egyetértek hogy az általános választójog óriási marhaság. Valamilyen cenzus kellene, leginkább műveltségi (a vagyoni túl meredek). Egy rövid teszttel egyet tudnék érteni, gyorsan fel lehetne mérni hogy az illető képben van-e hogy miről szól a szavazás, és akkor szavazzon ha tudja hogy miről van szó. A krumpliért vásárolt szavazatokat így ki lehetne szűrni.
2019. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11, igen, utólag belegondolva én sem feltétlen kötném iskolához. Lehetnek körülmények, ahol még a 8 általános sem jön össze. A pártokkal kapcsolati ismeretet viszont mindenképp elvárnám.
2019. okt. 14. 23:35
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a pártokkal kapcsolatos ismeretek erősen vitathatóak lennének.

A választható emberekről való ismeretek jobban számítanának. Hiszen a szavazás bizalmi kérdés, hogy a szavazó kikben bízik meg.

Mondjuk önkormányzati választáson számít, hogy ismerem a jelölt családját, hogy miből-hogyan gazdagodott meg, hogyan neveli a gyerekét, stb.


Önkormányzati választásban nem elég a pillanatnyi állandó lakcím. Fontos lenne a hogyan és a miért pont ott is. Lehetne -mint a munkaviszonynál- időszakos -pl. egyetemi tanulmányok, külföldi cég dolgozója- vagy véglegesített -akiknek a családi felmenői is ugyanott éltek, dolgoztak, temetkeztek-.

2019. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én, aki abszolút nem foglalkozom ezzel és l. a fszomm ki volt azzal hogy heti több szórólapot kaptam, ami ment is azonnal a kék kukába. Ezt is betiltanám. 2. Semmit nem tudok a politikáról és nem érdekel, én menjek szavazni? Kire? Ha valaki keres havi 300.000ezret havonta, lehet elmegy 5000ért szavazni. Vagy kevesebbet vagy semmit, ha ígérgetnek. Nem magánéleti kérdések lennének. A győri is, dugjon azt akit akar, ez magánélet. Az hogy mennyire jó polgármester lesz majd kiderül. Nem papokat keresnek.
2019. okt. 15. 00:06
 15/18 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a f*rkammal kérdező!

nagyon nem ugyanaz hogy teszel rá magasról hogy mi van a helyi politikában és ezért nem mész el szavazni - vagy hogy nem mehetsz el szavazni.

Elmehettél volna és szavazhattál volna. Ahogyan utána nézhettél volna hogy kikre lehet szavazni és eldönthetted volna hogy kikre akarsz szavazni. Nem tetted mert nem kötelező.

De pont te ne gyere elő olyannal hogy bárkitől is megvonnád a szavazás jogát, ha te még a minimálisra sem voltál képes pedig ahhoz elég jónak hiszed magad, hogy mások választójogáról dönthess!

2019. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Te kevered, nem ez volt a kérdés. A többit nem fejtem ki. Nem tartozik a kérdéshez.

.

2019. okt. 15. 00:33
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem kötném iskolai végzettséghez én sem.

Igen, feltennék kérdést, de nem a pártokkal kapcsolatban, én pl. sosem figyelek oda semmire a kampányidőszakban, mert eleve nem hiszek el senkinek semmilyen ígéretet, én a múltbeli teljesítmény (illetve annak hiánya), az önéletrajzok, illetve természetesen a szimpátia alapán szoktam dönteni. Meg hát a jelöltek / pártok egy részének nyilván nem nézek utána részletesebben, mert vannak, akik valamilyen oknál fogva már korán kiesnek a rostámon. Nálunk most 3-3 jelölt volt (polgármester / képviselő), 1-1-et ismertem, 1-1 nagyon gyorsan kiesett, 1-1-nek néztem utána részletesebben.

Én a választási és a képviseleti rendszerrel kapcsolatban tennék fel kérdéseket. Ott, helyben a szavazókörben kellene kitölteni számítógépen, időre (az idősek, illetve bárki, aki kéri, a szavatszámláló bizottság két tagjától kérhetne segítséget a számítógép kezeléséhez).

2019. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem nornalis, hogy minden jött ment tudatlanságában szavazhat, de nem tudom, hogy mit lehetne tenni ellene. Ha valamilyen papirhoz kötjük, pl érettségihez, akkor kizarunk egy teljes társadalmi réteget, ami nem fer. Ha valami kérdésekre kell választ adni, akkor ki dönti el, hogy mi lesz a kérdés, és mi lesz a helyes válasz? Mert Mari néninek elég annyi, hogy a Fidesznek az a programja, hogy ne jöjjenek be migransok, és végülis mivel ez van a Fidesz plakátjain, ő képben van a párt programjával.


Valami olyasmivel kellene mérni a dolgokat, ami fényt ad arra, hogy az illető mennyire vevő a propagandára, mennyire tajekozodik több forrásból, tud-e logikusan gondolkodni, és hogy feltudja-e fogni, hogy attól, hogy megy a szekér, meg nem feltétlen végezte jól a munkáját az illető, csak most éppen jó a gazdasági környezet.


Szerintem az emberek 90%-at egyáltalán nem érdekli a politika, nem néznek utána pártoknak, nem hallgatják meg a másik oldalt. Szóval az én szűrőm alapján elbukna pl az egész családom, mert nagyszüleim csak a migrans1-et nézik, más forrásból nem tájékozodnak, apám sehonnan nem tájékozódik, csak érzelmi alapon dönt, anyám szimplán csak megkerdi apámat, hogy kire szavazzon, tesóm meg azt mondta, hogy őt nem érdekli, szavaz arra, akit ajánlunk neki. Szoval bármiféle értelmes mérővel kiesne az emberek nagy része, az pedig már nagyon nem nézne ki jól, hogy csak a tájékozott 10% szavazhatna.


Amíg az emberek átlagos műveltsége nem emelkedik, és nem fogják fől, hogy ennek mekkora súlya lenne a jövőre, addig semmi nem fog változni, lopást lopás fog követni. Mert elnézzük, és nem állunk ki magunkért.

2019. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!