Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a második világháború nem...

Ha a második világháború nem robbant volna ki, Németország sikeres lett volna hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Amikor 1933 -ban hatalomra került a náci párt, Németország mind gazdaságilag, mind politikailag romokban hevert. Ezután a náci vezetés alatt az ország felvirágzott, a gazdaság újra versenyképessé vállt, politikailag pedig sikerült az országból egy szuperhatalmat csinálni.


Ha Németország megáll Csehország bekebelezésénél és a háború nem robban ki, mi lett volna Németország további sorsa náci vezetés alatt?



2019. nov. 2. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy felesleges "mi lett volna ha" kérdés.

Pontosan azért "kebelezték be" Csehországot, mert a náci politikai vezetésben benne volt a terjeszkedő, hódító háborús szándék. Nem tudtak volna ott megállni.

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha lelököd a lejtőn a kocsit a szakadék felé és megáll az első 2 méter után akkor mi lett volna a sorsa az autódnak? Nem lett volna ilyen, mert pont azért indítottad el a lejtőn hogy lefelé száguldjon utána. Mindenképpen szakadékba zuhant volna és összetörik. Ezt csak azzal lehetett volna elkerülni vagyis csak akkor történt volna másképpen ha meg sem próbálod lelökni a kocsit.

Akkor lett volna más a sorsa Németországnak és akkor nem robban ki a háború, ha már eleve nem erre szervezkednek és még Csehországot sem jut eszükbe elfoglalni - semmit sem.

2019. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1939-re teljes mértékben eladósodott a német állam és olyan hadiipart építettek ki addigra, hogy már nem volt megállás. Az egész náci gazdasági csoda csak egy nagy kamu, amit hitelekből finanszíroztak. Bocs, hogy ezt tőlem kell megtudnod.
2019. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan lenne, mint most. Hitler előbb már a ballibek voltak hatalmon.
2019. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: Ha nem lett volna a gazdasági csoda, nem tudták volna a finanszírozni a háborút a világ összes országával szemben 45 telén úgy, hogy időnként még kisebb sikereket is értek el.
2019. nov. 2. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet ma ami "náci" az fúúúúj


A valóságba pedig egy vesztes országot aminek a lakosai halálra fagytak mert a Franciák még a szénport is kisöpörték jóvátétel gyanánt egy évtized alatt világhatalommá tették.


A gazdaságpolitikájuk, kiváló volt. Lehet vitatkozni sok mindenen. Nézd meg a saját példát nem fizetünk jóvátételt mégis 9 év alatt az ugyan olyan tejhatalmú kormány csak még inkább csődközelbe vitte az országot.

2019. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csakhogy ettől még hosszútávon nem biztos, hogy jó lett volna:


1. A gazdaság teljes központosítása/haverok kezébe helyezése rövid távon lehet, hogy a hatékonyság, valamint a bérek növekedésével járt (ez utóbbi pozitív visszacsatolást jelentett gazdaságnak, mivel így a fogyasztás is növekedett), viszont hosszútávon lehet, hogy egy idő után a verseny és az elvárások hiánya miatt Mészáros cégéhez hasonló mamutvállalatok alakultak volna ki, amik gyenge hatékonysággal működtek volna sok közpénzből.


2. A sikerhez jelentős részben hozzájárult a Német oktatás és az egyetemi világ Weimari köztársaság alatti fejlődése. A nácik viszont rengeteg tudóst/tanárt/szakembert kergettek el(vagy tűntek el a táborban), ami végül oda vezetett, hogy pl az atombombát is Amerikában csinálták meg olyan tudósok, akik korábban Német egyetemen tanítottak.


3. A Náci gazdaságpolitika a szekunder szektorra épült, viszont manapság azok az országok sikeresek, ahol a K+F erős, tehát ha az egyetemi rendszer túl is éli a nácizmust valamennyire, az ország a 70es évekre a szovjetúnióhoz hasonló helyzetbe kerülhetett volna, ráadásul a szovjetúnióval ellentétben Németországban a nyersanyagok is hiányoztak egy erős szocialista iparhoz.

2019. nov. 3. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:

A történelemben nincs olyan, hogy "Ha".

De.

Nem lett volna sikeres hosszú távon.

Mert a náci Németország rendszerének működtetése hosszú távon fenntarthatatlan. Az kétségtelen, hogy komoly gazdasági eredményeket értek el, de közben a lakosság és a pártelit között lévő feszültség komoly veszélyt hordozott.

Hogy csak egy egyszerű példát említsek.

Németország náci pártja területileg x darab Gau-ra volt felosztva. A Gauk vezetői (nem kell magas párt pozícióra gondolni) nem kaptak fizetést. Létezett a pártkassza, amiből annyit vettek el, amennyit akartak.

A szocializmusban, Magyarországon sem lehetett ezt a módit megcsinálni. A kommunisták gazemberek voltak, de azért adtak a látszatra. Hivatalosan megállapított fizetése volt a párthierarchia minden alkalmazottjának.

2019. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A Gauk vezetői nem kaptak fizetést.":


A politikus a politikát önként kell, hogy csinálja, nem fizetésért.

2019. dec. 23. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:

#8.

Sőt a gauk vezetője nem eszik, nem iszik, nem lakik, nem jár orvoshoz. Tudod, ezek főállású pártfunkcionáriusok voltak. Úgy, mint nálunk a szocializmusban a megyei pártbizottsági első titkárok. Nagyjából ugyanaz a kategória.

2019. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!