Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért probléma ha a kormány...

Mindentudó99 kérdése:

Miért probléma ha a kormány megteremti a feltételeket a tantermek bekamerázásához?

Figyelt kérdés
Baloldali híroldalak természetesen már háborognak. Nem lesz jó ha kiszűrik a nem odavaló személyeket? A tanárok és a rendes diákok is védve lesznek.
2020. febr. 7. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem fognak vele elérni.Amikor először bejöttek az ipari kamerák akkor kicsit visszaesett a bűnözés aztán

rövidesen újra emelkedett a bűncselekmények száma.Csak arra lesz jó hogy nemcsak mobillal veszik fel a bűncselekményeket.

2020. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Miért csak kamerával lehet kiszűrni a nem odavaló embereket? Csak így lehet védeni a diákokat és tanárokat? Ez büntetőpopulizmus (legalább is így láttam rá hivatkozni), mikor 1 esetre hivatkozva egész területeket alakítanak át, vagy hoznak egyébként megosztó döntéseket.


Itt garantálom mindenkinek, hogy amelyik bunkó köteketni akar az osztálytársával, az bármikor megteheti majd iskola után is a kamerák társasága nélkül.

2020. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aki nem bír magával azt kicsapják onnan. A családnak nem utalják a családi pótlékot. Ez nem lehet visszatartó erő?
2020. febr. 7. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:

"Aki nem bír magával azt kicsapják onnan. A családnak nem utalják a családi pótlékot. Ez nem lehet visszatartó erő?

"


Ez lehet, de ehhez nem kell a tantermet bekamerázni. Más helyeken eleve úgy oldják meg, hogy tanár nélkül nem engednek be diákokat a terembe, a folyosókat pedig most is lehet kamerázni.

2020. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Én tegnap döbbentem rá hogy a gyerekem iskolájában már évek óta működik kamerarendszer, több, mint 10 éve - bár nem bent a termekben, hanem a közös helységeknél (nem a mosdókban és öltözőkben) és az udvaron.

Amikor elkezdtünk oda járni akkor alá is írtunk erről valami papírt, hogy tudomásunk van róla, csak abban a pillanatban el is felejtettem amint kikerült a kezemből.

Csak most beszélt róla a szülőin az igazgató, mert most bővítik a rendszert és készen lett a korábban beígért beléptető rendszer is, hogy eddig csak 3 esetben volt arra szükség az ő igazgatói megbízatása alatt arra hogy visszanézzék a felvételeket valami eset miatt.

Márpedig pontosan az igazgató mondta el azt, hogy igenis van visszatartó ereje a kameráknak, a diákok pontosan azért nem követtek el olyan dolgokat amiket előtte meg gyakran, mert tudták hogy bizony visszakereshető lenne és nem tudnák letagadni, elhazudni hogy megtették és úgy történt.

Nem vagyok híve az utcai kameráknak sem és máshol sem szeretem. Jó lenne ha a nagy testvér nem figyelné minden mozdulatunkat. De van amikor nem marad más lehetőség, mert azokat pontosan azok vették ki a kezünkből akik a kamerák ellen most háborognak.

Ha nekem tanárként nincsen jogom kiküldeni a teremből azt aki zavarja az órát, nincsen jogom elvenni a kezéből a telefonját ha ő maga nem adja ide, nem vehetem ki a táskájából ha oda teszi bele hogy ne kerüljön az irodára hogy csak a szülei kaphassák vissza, akkor sem ha a tiltás, házirend ellenében használja, vagy éppen ő lép fel velem szemben fenyegetően, erőszakosan, akkor sincsen nekem jogom kipenderíteni - nem marad más eszköz mint ezt felvenni és ezzel a tettével a szüleit szembesíteni. Rosszabb esetben a hatóságokat.

2020. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"nem marad más eszköz mint ezt felvenni "


Egy egész osztálynyi szemtanú nem elég? Vagy ha egyszer már kárt tesz benned, akkor az okozott sérülés látlelete?


Minden másra (mobil, szemtelenség, visszabeszélés, zavarás stb) pedig ott van a tanári intő, amin egy kamera sem változtat.

2020. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Ott van rengeteg eset, amit a többi tanuló felvett. Szerinted a "nem odavaló személyeket" érdekeli, hogy van-e még iskolai kamera is?

Tanár nem tehet semmit. Iskola sem tehet semmit. Ezen pedig egy kamerarendszer se fog változtatni. Kapnak egy fegyelmit, amivel le is van tudva az egész.

2020. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 árokpart ***** válasza:
58%
Ilyen nincsen, hogy a tanár nem tehet semmit. Ha nem jól viselkednek ott kell őket fogni óra után büntetésből egy kis osztálytakarításra vagy folyosó takarításra aztán legközelebb elmegy majd a kedvük.
2020. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a tanárokat is le kellene hallgatni, hogy megfelelően okítják-e Nemzethy Tantervet!
2020. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 Na ja aki leköp egy tanárt majd nekiáll takarítani mi?
2020. febr. 7. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!