Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A szavazas mas csaladban is...

A szavazas mas csaladban is problema?

Figyelt kérdés

Valoszinu sokan megfognak kovezni, de en nem terveztem azt, hogy elmegyek szavazni. Elso szavazasom lenne, de tudatosan kerulom a politikat, nem ertek hozza abszolut. Soha nen erdeklodtem iranta, csak azt latom, hogy az emberek marjak egymast miatta.

Most, hogy lesz a szavazas, anyukam nekem esett. Ma reggel 6kor felhivott, hogy ugye akkor megyek szavazni, mert a mi jovonk a tet es bejonnek a migransok ha nem a fideszre szavazok. Ilyenkor elojon a rogeszmes enje, nem is lehet neki ellent mondani, aki nem fideszes annak az anyjat. Emelgette a hangjat, hogy de hat a migransok, es hogy olvassak utana a neten is. De annyi minden van, hogy nem tudok kiigazodni a politikusokon. Mindenki mond mindenfelet, mindennek latom az ellenkezojet is. Most ez tenyleg akkora bun, hogy ki akarok ebbol az egeszbol maradni?

20/L



2018. ápr. 7. 12:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
32%

Nem követsz el bűnt, ha nem mész el szavazni. Nincs olyan törvény, amely kötelezne téged arra, hogy elmenj szavazni. Innentől kezdve, akinek a döntésed nem tetszik, az forduljon fel. Én sem megyek el szavazni.


24/F

2018. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk nem probléma, és nem is kényszerítjük rá egymásra a nézeteinket. Mindenki arra szavaz, akire akar. Egyébként is titkos szavazás :)

Viszont szerintem is gáz, ha valaki nem megy le szavazni. Főleg, ha utána meg panaszkodik.

Én örömmel vártam az első szavazást.

Nem tudom, mit kell ezen veszekedni. Családban, baráti körben sem mindenki ugyanarra szavaz, sose szoktunk ezen veszekedni. Szóval nekem semmi rossz érzésem sincs a választással kapcsolatban.

2018. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
En vagyok az utolso aki panaszkodik barmiert is, igazabol csak sajat magamat idegesitenem ezekkel, ezert kerulom tudatosan. Ugyse tudok egy emberkent semmit tenni. Meg mivel abszolut nem vagyok tajekozott a temaban ezert nem ia szoltam soha.
2018. ápr. 7. 12:28
 4/41 anonim ***** válasza:
65%

Nem bűn ha nem mész el szavazni, végül is nem kötelező. De 20 évesen amikor előtted áll az élet, amikor ezer terved lesz, nem árt ha magad döntesz arról, hogy milyen országban akarsz élni majd. Ha nem szavazol akkor később nincs jogod panaszkodni a kormányra, arra, hogy milyen rossz változások lesznek a jövőben.

Ha az emberek változtatni akarnak akkor elmennek szavazni.

Én sem politizálok, nem is igazán vagyok képben, hogy ki-kicsoda. De elmegyek szavazni, mert bár nem értem a dolgokat de tudom mit vagy kit nem szeretnék hatalmon látni. Én ezzel le is tudom a dolgokat.


Nekem egy idős bácsi mindig azt mondta: Aki nem szavaz az ne is sírjon utána.

2018. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%
3: Ez olyan hülye szöveg, hogy egy emberként nem tudok semmit sem tenni :D Nem is kell. A sok egy szavazat adódók össze. Most képzeld el, ha mindenki így gondolkodna, és senki sem menne el :D
2018. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
88%

Nálunk apám mániás.Én kerül[m a témát.

Egyszerűen nem mondok semmit.Meghallgatom és ennyi.

Természetesen megyek szavazni.

Ha nem mész azzal azt támogatod aki nyerni fog szóval ezzel nem húzod ki magad a felelőség alól.

2018. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy gondolom, hogy amíg az államtól várod azt, hogy jó nyugdíjad legyen, hogy normális egészségügyi ellátásban részesülj, miegyebek, az azt jelenti, hogy szegény vagy, mert nem tudod megfizetni a minőséget. Mellesleg ezek fejlesztése egyik pártnak sem célja, hiszen miért költene az állam valami olyan emberre, akiből neki már nem lesz haszna, azaz nem termel GDP-t, csak viszi a pénzt?
2018. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
79%

Én nem rég lettem 18, szóval nekem is ez lenne az első szavazásom. Még pár hónapja mondtam anyuméknak, hogy szerintem nem megyek el szavazni, nem értek hozzá, nem érdekel. Akkor ők elmondták teljesen normálisan, hogy változás kell, nézzek kicsit utána, minden szavazat számít, stb. Azóta eléggé belemélyedtem, részletesen utánanéztem mindennek, és milyen jól tettem! Például rájöttem arra is, hogy a Te szüleid által emlegetett migránsok csak egy eszköz, amit a Fidesz és Miniszterelnökünk arra használ, hogy eltereljék a figyelmet a valós problémákról (egészségügy, oktatás pl), miközben Orbán Viktor maga mondta ki, hogy az EU-ban minden országnak migránsokat kell befogadnia (meg is tette nem rég, 2300-at) és eredetileg a kerítést sem ők akarták felépíteni.

Nem bűn igazából, hogy ki akarsz maradni, de most tényleg sok forog kockán, szóval egy kis utánaolvasást megér az egész.

2018. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
12%
Az a legnagyobb baj h kire szavazzunk,melyik rosszra?Senkire se kéne.. Ezt az egész politikát ki kéne lőni a holdra,a vallássokkal együtt. Sokkal élhetőbb világunk lenne.
2018. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

" Ugyse tudok egy emberkent semmit tenni."


Ismered a mondást? :

"Egy fecske nem csinál nyarat"


Látni, hogy 20 évesen még nagyon gyerekes a felfogásod.

Elég buta indok, hogy 1 emberként úgysem tudsz semmit tenni.

Nem is ez a lényeg a szavazásnál. Gondolkodj. Ha mindenki elmenne szavazni akkor akár olyan változások is jöhetnek amik később jót tesz az országnak. MOndjuk amikor X évesen úgy döntesz gyereket vállalsz ( persze tudom, neked sosem lesz) vagy házat akarsz venni akkor nem lesz olyan helyzet, hogy lehetetlenség felnevelni egy gyereket, vagy venni házat. Lehet X év múlva tényleg nem lesz gond, hogy jól fizető állása legyen valakinek. Nem tudni.

Aki nem megy el szavazni, az végül is arra "szavazz" , hogy minden maradjon a régiben úgy ahogy most is van.

Egy normális családban nincs vita arról, hogy kire szavazunk. A lényeg, hogy mindenki tesz egy kicsit a jövőért.


Azt meg ne mond, hogy sosem panaszkodol, mert nyilván vannak olyan dolgok amik nem tetszenek neked sem. (ha nincs akkor te vegetálsz vagy növény vagy) Pl: lehet neked sem tetszik, hogy egyre drágább minden, vagy egyre nehezebb jó munkát kapni, vagy megint emelték az árakat. Vagy ha majd dolgozni kezdesz akkor egyre többet vonnak le a fizetésedből..

2018. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!