Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti hisztek még a demokráciában?

Ti hisztek még a demokráciában?

Figyelt kérdés

Egy működő liberális demokrácia elengedhetetlen eleme, hogy az emberek, a szavazók, tudják mit csinálnak, és tudják mi a legjobb a számukra.

De elnézve nem csak Magyarországot, bármelyik országot, még Nyugaton is, azt látom, hogy az emberek nem tudják mi a legjobb a számukra, nem tudják mit csinálnak.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor legyen diktatúra, mert az szerintem is fényévekkel rosszabb lenne, és nem is arra akarok kilyukadni, hogy akkor katonai puccsokkal kell kormányokat meg döntögetni, mint ahogy sok országban történt, és sok helyen próbálkoznak vele ma is, de tegyük fel a kérdést, tényleg lehet hibáztatni azt aki azt hiszi csak így lehet változtatni a rezsimen, figyelembe véve a választó polgárok túlnyomó többsége világ szerte hiszékeny, tudatlan, műveletlen, szociálisan érzékeny, politikai és/vagy vallási dogmás idióták gyülekezete?



2020. febr. 14. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Azonban egy dolog egy elvben hinni és azt meggyőződéssel érteni, és más dolog egy működő, magát akár liberális vagy bármilyen demokráciának hazudó gyakorlatban hinni.

Amióta van szervezett állam, azóta vannak véleményformálók és vannak véleményt elfogadók és aszerint cselekvő emberek. A véleményformáló érti, mi miért történik, van célja és érti, azt hogyan kell elérni. A véleményt elfogadónak is van képe a világról, azonban ez leginkább nem elméleti síkon, hanem saját egyéni érdekei mentén alakul. És mivel befolyásolható (hiszen nincs eléggé képben), ezért az a vélemény többség ugyan, és figyelembe veendő, de nem releváns.


Magyarországot nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk. Itt az, amit demokráciának szokás nevezni, pusztán néhány formális elemből áll, valójában azért sem lehet demokrácia, mert nem adottak a felelős döntés feltételei. Sem ismeretekben, sem lehetőségekben.

A "civilizált világ" ahogy nevezik, egy máik helyzet. A természettörvények alól senki nem vonhatja ki magát. Az ember ebben egy speciális dolog. Egyfelől a versenyen keresztül mindenképpen érvényesíti akaratát, másfelől mint gondolkodó lény (civilizált), van átlátóképessége, ezért jövőképe, és ebből következően önmegtartóztatása (azaz a pillanatnyi előnyt felülírja a globális előny). Ez azonban - mivel tévesen ítélték meg helyzetet - egy olyan bűvöletet eredményezett, ahol elfelejtették az önmérsékletet. Tehát ott is a mértéktelen vált egyeduralkodóvá. Ezt tetézi a túltermelési válság, ezért úgy tűnik, mintha a manipuláció egy normális dolog volna, holott nem az. Az eszköz azonban azok kezében van, akik élni kívánnak vele, és ettől a gyakorlatnak ma már alig van köze az elvi megfontoláshoz.


Vagyis csak az értelmes és önmegtartóztató demokrácia működőképes hosszú távon, ma azonban manipulatív harc folyik a hatalom megszerzéséért, ott pedig egyedül az erő törvénye tud érvényesülni. Ezt eredményezi a hiány is és a többlet is. De ebből nem következik, hogy van jobb.

2020. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Működhet, de olyan polgárok kellenek hozzá, akik racionálisan tudnak gondolkodni.


A világ legdemokratikusabb országai (Skandináv államok, Kanada, Új-Zéland, Ausztrália, Svájc) nagyon magas életszínvonalúak. Nem a demokráciától, hanem attól, hogy a politikusoknak nincsen korlátlan hatalmuk, számon vannak kérve.

2020. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Mo.-n nem.
2020. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Az embereken múlik minden. Ahol értelmes a nép túlnyomó többsége, ott magától kialakul egy olyan rendszer ami egészséges és ezáltal jólétet teremt. Svájc, skandináv és Benelux államok, Kanada, Ausztria tényleg jó példák erre. Ahol meg a nép sötét, alulművelt, rasszista többségében, ott előbb utóbb teret nyernek a populista, elnyomó rezsimek, akik jelszavakkal és ígéretekkel megveszik az embereket, majd kiépítenek egy leválthatatlan rendszert, és onnantól annyi a jólétnek, demokráciának.

A demokrácia működőképes, csak nem minden közegben.

2020. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom helyes-e a Skandináv államokat egy kalap alá venni. Anyagi jólét szempontjából még oké, de hogy mind egyformán demokratikusak lennének?


Egy svéd állami óvodában betiltották a "han," "hon," szavakat (az ő névmás férfi és női megfelelői), ez nem demokratikus.

Egy 70 éves nőt kihallgattak és megbírságoltak egy muszlim-ellenes facebook posztért, ez nem demokratikus.

Egy 55 éves férfit megbírságoltak amiért facebookon posztolta hogy erőszakos közösülésért a muzulmánok a felelősek, ez nem demokratikus.

Nyomozás indult egy svéd rendőr ellen amiért szerinte az erőszakoló bandák össze köttetésbe hozhatók a tömeges bevándorlással, ez nem demokratikus.

A svéd rendőrségnek tilos személyi leírást adnia a bűnözőkről ha az rasszistának hangozhat (vagyis kimondani a bőrszínét vagy megnevezni az etnikumát), ez nem demokratikus.

Egy svéd fogorvost elbocsájtottak a munkahelyéről amiért felfedte hogy a bevándorló 'gyerekek' 80%-a valójában felnőtt, ez nagyon nem demokratikus.


Egyébként Svédország nem az egyetlen nyugati ország ahol ilyenek történnek, és ez nem is az összes példa amiről hallottam. Embereket megbírságolni hülye facebook posztokért, betiltani névmások használatát, korlátozni a rendőrséget a munkájukban a politikai korrektség érdekében minden csak nem demokratikus.

2020. febr. 14. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az a demokrácia, amit ezek harminc éve művelnek, akkor köpni rá!
2020. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Demokrácia meghülyiti az embereket. Nem jó dolog
2020. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A demokrácia a legrosszabb diktatúra, ami létezik. Az emberek nem arra szavaznak, aki jót tenne velük, hanem aki el tudja hitetni, hogy jót tenne velük. Ehhez kampány kell, ahhoz pedig rengeteg pénz és médiatámogatás. Tehát a "demokráciában" az uralkodik, akinek a legtöbb pénze van.
2020. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!