Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mik a politikai nézeteid,...

Mik a politikai nézeteid, kivel szimpatizálsz?

Figyelt kérdés

Szavazást csatolok, de örülnék, ha kifejtenétek, hogy miért azt szeretitek, akit, illetve a korotokat és nemeteket is írjátok le légyszi:)


(!!! Mielőtt útjára indítom a kérdést, a gyengébbek kedvéért felhívom a figyelmet, hogy a hasznos/nem hasznos értékelés nem tetszik/nem tetszik-et jelent.)


Kezdem én: jobboldali vagyok, a fidesz intézkedéseit jónak tartom, de a kommunikációjuk szerintem tragikus. A Mi Hazánkat viszont nagyon szeretem, hitelesek, jófejek, és bár a szájuk kicsit nagy, de van bennük alternatíva. Annyi a félelmem velük, hogy a jobboldaliakat megosztják 2022-re, így egy baloldali koalíció győz Gyurcsánnyal az élen, az pedig a legrosszabb lenne.

A baloldali pártokkal az a fő bajom, hogy a politikájuk sokszor kimerül az o1g jelmondatban, és a fidesz gyűlölete az egyetlen, ami összetartja őket. (Tisztelet a kivételnek, de abból nem sok van.)

20L


Várom a ti meglátásaitokat, szempontjaitokat is, egy kultúrált vita jó lenne, ha kialakulna.



2020. jún. 11. 14:48
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
44%

#18 Az elmúlt 10 évre vonatkozó válaszodat én eléggé elfogultnak érzem.


Emlékszem én is a Ferkó táncára, emlékszem a tüntetésekre, emlékszem a megszorításokra (amit mondjuk nem a Feri hozott meg és mindenki hajlamos elfelejteni, hogy világválság volt akkoriban); de arra is emlékszem, hogy a válság előtt azért nem volt annyira borzasztóan szörnyű, mint ahogy sokan visszaemlékeznek.


Ami viszont tény, hogy az elmúlt durván 6-7 évben a világgazdaságban konjuktúra volt, mégis a GDP csak tavaly tudta átlépni a 2008-as értéket (2008: 158,1 mrd, 2018: 155,7 mrd, 2019: 170 mrd). Idén valószínűleg megint frankón be fog zuhanni.


Az is tény, hogy a tanárok bérének meghatározásához használt vetítési alapot már réges régen befagyasztották és konkrétan minimálbér alatt keresnének, ha nem egészítenék ki a béreket minimálbérre. Ez általános tanárhiányt okoz. Most azért zárnak be iskolákat, mert nincs aki tanítson.


Az egészségügyi dolgozók bére is a béka segge alatt van és ezen felül olyan állapotok uralkodnak a kórházban, hogy ember még nem hagyta el szerintem jó kis fertőzés nélkül azt a helyet.


Világrekorder áfánk van, amit a válság miatt emeltek még erre a szintre, de valahogy a szárnyalás alatt sem sikerült értelmes szintre mérsékelni. Közben már ott tartunk, hogy Ausztriában olcsóbban meg lehet élni, mint itthon. Mindezt 4x ennyi fizetésért.


Bevezették az egykulcsos adót, ami konkrétan a dolgozók 2/3-nak nem jó.


A 13. havi nyugdíjat is Bajnaiék függesztették fel ideiglenesen, amit most kezdenek visszaépíteni. Ha nagyon jól ment a gazdaság, miért most jut eszükbe visszaállítani (évről évre), amikor nehéz választásuk lesz 2022-ben?


Korrupció tekintetében az MSZP anno kismiska volt ahhoz képest, ami most megy. Dolgoztam a közszférában, sőt névtelenül leírom, hogy a rendvédelmi szerveknél is. Intézményesítve van a korrupció, megkerülhetetlenek lettek a beruházásoknál a különböző NER-es cégek. Konkrétan még kiírásra sem került a közbeszerzés, de már tudtuk, hogy melyik NER közeli cég fogja kivitelezni, túlárazva.


Értelmetlen plakátkampányok és nemzeti konzultációk milliárdokért, miközben vannak még ma is olyan családok Magyarországon (százezrekről beszélünk), akiknek gondot okoz a villanyszámla kifizetése.


Szídták az MSZP-t azért, mert vasúti szárnyvonalakat zártak be és lassú kivéreztetéséről beszéltek a vidéknek. Most mi zajlik éppen?


Lakhatási válság van és a CSOK vagy babaváró hitel csak az amúgy is tehetősebb rétegnek kedvez. Elég csak megnézni, hogy milyen mértékben emelkedtek az ingatlanárak az elmúlt 5 évben és mivel a szakemberek jelentős része a hanyatló nyugatra menekült, nem tud egyszerűen elég ingatlan épülni. Arról meg ne beszéljünk, hogy ha épülne, akkor is a hajunkra kenhetnénk, mert nem tőkeerős a magyar középosztály.


Sorolhatnám még napestig, de nincs kedvem. Fel nem tudom fogni, hogy 10 év egyhelyben toporgás után még hogy tud valaki Fidesz szimpatizáns lenni. Az meg nem érv, hogy mert Gyurcsány... könyörgöm 2020-at írunk, vannak még más ellenzéki pártok rajtuk kívül (ameddig nem cseszik szét őket egy jó kis ÁSZ bírsággal).


Szerintem 10-15 év múlva ha nem változik valami radikálisabban egy kicsit (és most nem a Mi Tanyánk nevű viccpártra gondolok) akkor arra a szintre fogunk jutni, mint ahol mondjuk most Moldova van. Vagy ha nagyvonalúbb akarok lenni, akkor Ukrajna. Már Románia is kezd lehagyni minket, a keleti határszélről a magyarok járnak át dolgozni hozzájuk.


Tessék az Origón kívül más hírportálokat is olvasni, mert ez a mértékű ignorancia konkrétan a jövőnket fenyegeti. Régóta először jöttem fel erre az oldalra, de tényleg siralmasnak tartom az itteni hozzászólók tájékozottságát. Néhány évvel ezelőtt nem volt azért ennyire rossz a helyzet...

2020. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
94%
Az utolsó mondatoddal egyetértek. Néhány éve nem volt itt ennyi agymosott gyurcsányista.
2020. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
31-es tökéletesen leírta.
2020. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

MKKP. Mivel a magyar politika semmiről sem szól csak arról hogy ki rágja tovább a gumicsontot. Egy vicc az egész


A fidesz például van pár jó intézkedésük de ilyenek hogy vietnámba stb épít kórházat mikor itthon potyog le a csempe stb. A lopásról nem is beszélve mert az nem normális mértéket ölt. Egyetlen ami tetszik bennük hogy annyira nem hajt fejet az úniós bürokráciának (ezt is megérné boncolgatni hogy az EU ban milyen idióták ülnek de nem erről szól most a kérdés)


A mi hazánk alapjáraton nem volna rossz. Előhoz tabunak ítélt témákat amik súllyos problémák, helye volna a parlamentben viszont ugyan ez volt a jobbikkal amint megnőttek saját magukat köpték szembe. A mi hazánk politikusai pedig szintúgy részt vettek ebben ezért nem tartom hitelesnek őket.


A baloldal. Nos baloldali pártra szükség volna de nincs ilyen. Úgy politizálnak mintha BP-n kívül nem is volna ország leköpik a szegényebb réteget a munkásokat stb pedig a baloldalnak épp az volna a feladata hogy őket segítse. Számomra teljesen érthetetlen


A liberálisok és a DK. Ezt nem kell kifejtenem. Szerintem akibe szorult egy maradék kis értelem is az nem szavaz ilyenekre

2020. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!