Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egy "solarpunk"-stílusú zöld...

Egy "solarpunk"-stílusú zöld párt, ha indulna Magyarországon mit szólnátok hozzá? Szavaznátok rá?

Figyelt kérdés

Ez egy baloldali, zöldpolitikát követő párt lenne, ami a megújuló energiaforrásokat, a modern technika és a természet integrálását (pl. emeletes házakon növénytermesztés), a veganizmust, az anti-kapitalizmust, és a társadalmi igazságosságot tűzné zászlajára.


Készülne továbbá egy olyan jövőre is, amiben Kína hatalma majd leáldozik és a világ új fejlesztési központja Afrika lesz, az afrikai kultúra, életfelfogás fog terjedni, vele együtt az ottani környezetbarát fejlett technikák is, kb. mint a Fekete Párduc című filmben Wakanda.



2020. szept. 6. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
A Táncsics radikális balpárt jobb ezeknél a biokapitálfasisztáknál.
2020. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Egy jó név kellene mellé, pl. greencentral, vagy zöldcentrum párt. Egy fülbemászó szlogen kell még, dallal és közérthető, mindenkihez eljuttatott program. A szegényebb és ploretár réteget nem hiszem, hogy megfogja, mert a zöld techológiák még drágák.

A veganizmusra is csak kevesen vevők. Így egy rétegpárt lenne. De jó lenne egy párt, ami harcol a zöld technológiákért, mert most a kormány eléggé szembemegy ezekkel (ha nagyon elterjed a zöld tech és kiderül hogy működőképes, akkor ki fog majd áramot venni a bővített Pakstól).


Afrika nem technológiai fejlesztési központ lesz, de átveszi majd Kína szerepét és a jövőben oda települ majd sok gyár, mert ott olcsó gyártani. Már most sok pénzt fektetnek be ott a kínaiak. Az afrikai kultúra és életfelfogás ettől még nem fog elterjedni, a kínai sem terjedt el nyugaton attól, hogy sok gyár oda települt. Mire Afrika is Kínához hasonlóan megerősödik, addigra már elég olcsó lesz mindent gépekkel gyártani és kizárni teljesen az élő erőt.

Wakanda nem lesz, hacsak nem találnak Vibraniumot.

2020. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem a zöld bejön, a punk már nem annyira, amúgy 2eshez csatlakozom


szerintem a veganizmuson kívül a biológikus/ökológikus gazdálkodást is alá kéne támassza, hogy választható legyen számomra


ez a kína-afrika-érv nekem sem jön be, ez szerintem max egy rész/tagozat legyen a párton belül


egyenlőre inkábbegy fejlesztett LMP (vagy PM) jobban jönne be nekem

2020. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!