Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A legújabb, hogy az otthonfelú...

A legújabb, hogy az otthonfelújítási költségek felét állja az állam. Ti igénybe fogjátok venni? Miből telik ennyit adnia a kormánynak a válság idején?

Figyelt kérdés

Én már követni sem tudom, hogy minden héten előrukkolnak valamivel, ami plusz. Csak honnan van ennyi? Igen, tudom, pluszosak a stadionok már, a Mol, BKV, és jönnek a befektetők, de úgy gondolom, ez nem elegendő plusz ezekhez.

Ti igénybe fogjátok venni?



2020. okt. 15. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem fogjuk igénybe venni.

A kötelező "félre" sincsen pénz.

A rendelet úgyis meg fog változni.Kiegészül a kizáró tényezőkkel,és végül a nagyberuházoknak kedvez majd.

2020. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Ha ez jövedelemtől független lesz és házra is vonatkozik, akkor igen. 1 gyermek megvan.

Szerintem nagyon helyes és fontos lépés.

Aki meg azt hiszi, hogy ez csak visz az államkasszából, annak annyit, hogy növeli az áruforgalmat, nő a kereskedők jövedelme, nő a munkát konkrétan végzők jövedelme, ezek mind adóznak, aztán jó esetben beruháznak, fejlesztenek és persze költenek is.

2020. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

EZ azért messze nem kerül annyiba az államnak, mint látszik. Játsszunk el a következő két gondolattal. Mindkét esetben az alapfelállás, hogy egy 6 millió forintos felújításra szorul a ház:


1) Van 3 millió forintod. Ez nyilván nem elég, tehát nem csinálsz semmit. Nem veszel anyagot, nem adsz munkát a szakembernek, aki ez által nem adózik. A pénz otthon pihen a párnacihában.

Állami támogatás = 0

Állami bevétel = 0

Állam balansza = 0 ls senki nem nyert


2) Van 3 milliód és az állam "hozzádvág" még 3-at, hogy csináld. Öröm és bódottá, megcsinálod a felújítást. 3 milliót költöttél anyagra, további 3 milliót a melósok bérére.

Állami támogatás = 3.000.000

Állami bevétel = a 3M anyagáradból az ÁFA, az importőr / gyártó által fizetett adó, stb.. ~ 1 millió forint. A munkások által befizetett adó és járulék, majd a bevételül elköltéséből újra befolyó adók szintén legalább 1 millió forint. Tehát állami bevétel ~2 millió forint.

Állam balansza = 2-3 = -1 millió


Tehát nekik a 3 misi egybe fog kerülni, te boldog vagy, a gazdaság pörgött, a melós meg tud élni. WIN-WIN szituáció


Eddig is ilyen élénkítő programokat kellett volna futtatni, de eddig csak a lopás ment. De biztos vagyok benne, hogy ez is úgy lesz megcsinálva a végén, hogy csak a NER járjon jól vele..

2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 3M megtakarításunk pont házfelújításra...

Kellene is bőven még, csak ahogy az összes ilyennél ami eddig volt, majd kiderülnek olyan infócskák, amiért többe kerülne az egész.

pl. mikor a tetőt csináltuk, lehetett volna állami támogatást igényelni.

Kiszámoltuk, hogy ha az előírásokkal csináljuk, vagy is teljes bürokráciával, anyagilag ugyan ott vagyunk, amit kapnánk az elmegy a formaságokra, és csomó papír után futkoshatok napokat, aztán ki tudja meddig csúszik mire megvalósul.

Így meg 3M kp. -ból meg volt 5 nap alatt.

2020. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.6 milliót át is csoportosítottunk már állampapírból.
2020. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!