Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érett a magyar társadalom a...

Progizo kérdése:

Érett a magyar társadalom a királyság visszaállítására, ha úgyis annyian sokallják és elegük van a pártokból és a politikusokból?

Figyelt kérdés

A sok haszonleső és haszontalan párt és politikus helyett, valamint az ország és a társadalom felemelkedése érdekében kívánatos lenne a királyság államformájának visszaállítása hazánkban. Ehhez a magyar trónra lehetne hívni valamely külföldi uralkodóház férfi- vagy akár női leszármazottját.

De vajon érett-e ehhez a magyarság? Ha igen, ha nem, miért? Megszavaznák-e az államformaváltást? Egyáltalán, lenne-e értelme erről szavaztatni a tudatlan, elbutított népet, ha egyszer 1946-ban is a megkérdezésünk nélkül lettünk köztársaság?



2020. okt. 25. 09:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, ha bejelenti igényeit, akkor mi lesz? Semmi, jót röhögnek rajtunk a többi nép.
2020. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#9.: "a szokottnál is hülyébbek az emberek"


Mindenki magából indul ki, éretlenke.

Nekem vannak elképzeléseim az ország és a nemzet rendbetételére, de egyesek ezt csak a rájuk jellemző hülyeségekkel hárítják el, ahogy úgy látszik, te is.

Nyugodtan szellemeskedjetek meg viccelődjetek tovább - van még hová fejlődnötök etéren.

2020. okt. 25. 15:29
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Akkor alakíts egy legitimista pártot, és koronáztasd meg magad, ha ilyen "remek" megoldásaid vannak az ország jólétét illetően. És ha találsz elég őrültet, aki meg is választ.

De a külföldi hercegeket ne akard újra a magyarok fejére ültetni. Köszönjük, volt benne részünk!

2020. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13.: "alakíts egy legitimista pártot, és koronáztasd meg magad"


Jó, majd leszek én a király, ha nincs más normális jelentkező.


"De a külföldi hercegeket ne akard újra a magyarok fejére ültetni. Köszönjük, volt benne részünk!"


Na mesélj, milyen külföldi származású uralkodóink okoztak a magyarok fejére ültetve károkat az országnak? Nagy Lajos? Károly Róbert? Vagy kik?

Attól, hogy külföldi, még lehet belőle jó magyar, még államfő is. És a magyarok között is akad bőven hitvány, aki nem méltó a posztjára.

2020. okt. 26. 09:30
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis összejönne az álmod, melyik példát vennéd alapul, melyik királyság számodra a "mérce"?

-Jordánia, Thaiföld, Szváziföld, Spanyolország, Dánia......?

2020. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15.: A magyar királyságban az uralkodó lenne a hadsereg főparancsnoka, törvényeket hozhatna és ellenjegyezhetné az Országgyűlés által hozottakat, személye szent és sérthetetlen lenne.

Rád bízom annak kibogarászását, hogy ez hasonlít-e valamely más királyságra és ha igen, akkor melyikre.

2020. okt. 27. 12:59
 17/25 anonim ***** válasza:
Fölösleges volt megfordítanod a kérdést, nem én vagyok az, aki "kívánatosnak" tartom a királyság visszaállítását.
2020. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Ferenc József, IV. Károly, Horthy nem reprezentatív államfők voltak, mint a spanyol, dán uralkodók, az összes előjogukkal éltek (a magyarság kárára), de egyikük sem hozhatott törvényt az Országgyűlés nélkül. A király csak az újkorig hozott törvényeket, utána minden, amit király kiadott, nem törvénynek, hanem törvény erejű rendeletnek vagy pátensnek számít. A rendeleti kormányzás az abszolutizmusok sajátja. A magyar nemesség mindig elutasította az abszolutizmust.


Azt nem is említem, hogy 1848 óta 'felelős kormány' van, ez azt jelenti, hogy a végrehajtó hatalmat meg kellett osztania az uralkodónak a miniszterelnökkel és a miniszterekkel. A miniszterelnököt ugyan ő tetszése szerint nevezte ki, de olyan személyt kellett állítani a kormány élére, aki el tudja fogadtatni az Országgyűléssel a törvényeket.


Az abszolutista királyoknak általában addig volt tekintélyük, amíg el nem fogyott a közpénz. Érdekes módon, amikor elfogyott a közpénz, akkor mindig összehívták a parlamenteket, jogosítványokat adtak egyes rendeknek, hogy az adókat lenyomják a nép torkán.


Az első angol alkotmányos monarchiának alapelve - a közhiedelemmel ellentétben - nem az volt, hogy az uralkodó csak van, de nem kormányoz, hanem az, hogy a parlament beleegyezése nélkül egy fillérrel sem rendelkezhet az uralkodó.

2020. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#18.: "Az abszolutista királyoknak általában addig volt tekintélyük, amíg el nem fogyott a közpénz. Érdekes módon, amikor elfogyott a közpénz, akkor mindig összehívták a parlamenteket, jogosítványokat adtak egyes rendeknek, hogy az adókat lenyomják a nép torkán."


És a Magyar királyságban ez mennyiszer fordult elő?

Én inkább ilyen nézőpontból szemlélem a királyság hasznát a köztársasággal szemben (ami ugyancsak fogyaszthatja a közpénzt):

Hogy soha többé ne történhessen ilyen Magyarországon, ahhoz többek között a királyság visszaállítása a garancia:


"a vesztes I. világháború után, amikor a nemzetiségi vágyak mellett a frontról a nyomorba hazaözönlő katonák zendüléseit is több helyen fegyveres karhatalommal kellett leverni, majd a társadalmi feszültségek és a nélkülözés miatt a polgári, illetve a tanácsforradalommal kellett szembenézni, az egységet jelképező, tekintélyes vezető nélkül maradt az ország."


Ugyanakkor Romániában:


"ezt az egységet, a pártküzdelmek ellenére, úgy ahogy, de mégiscsak képviselte a királyi pár."


[link]

2020. dec. 8. 09:44
 20/25 anonim ***** válasza:
Hány királyt akarsz még? Nem elég neked ez az egy?
2020. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!