Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érett a magyar társadalom a...

Progizo kérdése:

Érett a magyar társadalom a királyság visszaállítására, ha úgyis annyian sokallják és elegük van a pártokból és a politikusokból?

Figyelt kérdés

A sok haszonleső és haszontalan párt és politikus helyett, valamint az ország és a társadalom felemelkedése érdekében kívánatos lenne a királyság államformájának visszaállítása hazánkban. Ehhez a magyar trónra lehetne hívni valamely külföldi uralkodóház férfi- vagy akár női leszármazottját.

De vajon érett-e ehhez a magyarság? Ha igen, ha nem, miért? Megszavaznák-e az államformaváltást? Egyáltalán, lenne-e értelme erről szavaztatni a tudatlan, elbutított népet, ha egyszer 1946-ban is a megkérdezésünk nélkül lettünk köztársaság?



2020. okt. 25. 09:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, újabb ingyenélőket akarsz? :D
2020. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

#21.: "Na, újabb ingyenélőket akarsz? :D"


Nem. Inkább a sok ingyenélő helyett egy valódi vezetőt. Vagy szerinted egy ország el tudja igazgatni, vezetni magát akármilyen irányító személy nélkül?

És már ne haragudj, de az ilyen viccesnek vagy gúnyosnak szánt "válaszok", mint amiket néhányan az államformaváltással kapcsolatban beírnak, nem éppen arról tanúskodnak, hogy komolyan vennék ezt a kérdést. Persze én nem szabom meg mások stílusát, de mégis ezek nagyban árulkodnak a véleményező komolytalanságáról - de az ilyennek minek még szavazati jog is?

2020. dec. 12. 11:34
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem gúnyolódni akartam. De, ha belegondolsz, a legtöbb király nyomorgatta a népét a régi időkben, legalábbis nem nagyon szerették őket. Persze vannak/voltak kivételek.

Szerinted miből él pl. az angol királyi család, vagy akár a szaúdiak? A népén, haszonlesők. Szóval mindegy, hogy királyság vagy pártok vannak felettünk, ha nincs egy tisztességes irányító, aki nem másoktól szed be még több adót, azért, hogy fényűzésben éljen, cserébe még elvárja, h a s.ggét is nyalják.

2020. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Balasa Bence ***** válasza:
Én magam királypárti vagyok, legyen újra királyság, vele együtt erős nép és ország!
2021. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

#23.: "Szerinted miből él pl. az angol királyi család, vagy akár a szaúdiak? A népén, haszonlesők."


Mégis ragaszkodik hozzájuk a népük, mindkét ország fényévekkel gazdagabb nálunk.

És még idehaza is rengetegen tündibündiznek meg lesik, ha a brit hercegi párnak gyermeke születik, vagy van valami bulvárhír róluk.

2021. febr. 3. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!