Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vidékiként a budapestiek...

Vidékiként a budapestiek véleménye érdekelne, így 1 év elteltével hogy látjátok, milyen főpolgármester Karácsony Gergely?

Figyelt kérdés

#Budapest, főpolgármester
2020. okt. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Van különbség őközte és Tarlós közt, az azért látszik. Viszont egyik intézkedése sem üti meg az ingerküszöbömet annyira, hogy balhézzak miatta... Inkább az a "nem sok vizet zavar" emberke nekem. Tarlós papa is kb. ugyanez volt. Karácsonyt is a Fideszes sajtó pocskondiázza, ezért van kb. középpontban. Ha le se szarnák, akkor az emberek többségének fel sem tűnne, hogy másik főpolgi van. Szerintem.
2020. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Én vidéken nőttem fel, de budapesti vagyok.


Nekem kezdetektől fogva nem szimpatikus.Egyik ok, hogy az amúgy sem kicsi budapesti apparátust még nagyobbá tette.


Sajnos a magyar politikai elitnél nagyon divatos, ha választást nyernek valahol, akkor ahol tudnak mindenkit kirúgnak (állami/önkormányzati cégek), még akkor is, ha amúgy nem volt baj a munkájával.



Továbbá, ezt a divatos zöld ideológiát tolja, amit egy kevésbé gazdag Kelet-Európai országban inkább nevetséges, mint tisztelendő.

2020. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen én is csak a médián keresztül tájékozódom hogy milyen intézkedéseket hozott, vagy éppen nem hozott, de az nyilván közel sem ugyanaz mintha ott élnék és én magam is nap mint nap tapasztalnám a városvezetésének a hatásait, illetve budapesti ismerősöm sincs akivel erről beszélhetnék. Ezért is írtam ki a kérdést mert őszintén érdekelt a Budapesten élő emberek véleménye hogy ők maguk hogy látják, hogyan élik meg a budapesti helyzetet, változott-e valami, vagy nem változott amióta Karácsony Gergely a főpolgármester.

2020. okt. 25. 20:56
 4/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
66%

Budapestiként nem éreztem érdemi változást sem 2010-219 között, sem azóta. Csak a nagy, állami beruházások szúrnak szemet, az meg nem a polgikon múlik.


Persze nyilván nem mindegy, hogy ki hol lakik és mely intézkedés mennyire érinti. Ezt csak a saját szempontomból írtam le.

2020. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Nincs vele bajom, furcsa is lenne, ha ellene beszélnék, elvégre rá szavaztam. Alapjában véve szimpatikus, csinál persze hülyeségeket, de ki nem? A zöld intézkedéseket üdvözlöm, a nagyberuházásokra nincs rálátásom, de tudom, hogy sok projektet le kellett állítani mostanában pénzhiány miatt, aminek a levét mi isszuk meg. Már a megválasztásakor nyilvánvaló volt, hogy jobbról-balról szopatni fogják (és az egész várost is), gyakorlatilag semennyi pénzt nem kapunk az államtól, még el is veszik tőlünk azt, amit megtermelünk. Nem lehet könnyű így várost vezetni.
2020. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemtelenül támadják a Fideszes sajtóban ennyit, és gáz, hogy a KÖZmédiában nem kap valódi megnyilvánulási lehetőséget.


Nagyon nehéz körülmények között kell vezetnie Budapestet, mert iszonyatosan sok pénzt von meg tőlünk az Orbán-kormány, ami csakis politikai és semmi szakmai gazdasági indokkal nem magyarázható.


Megemelték az önkormányzati adót, a gépjárműadót elvették, megtiltották a parkolódíj beszedését, amit nem pótol az állam, az iparűzési adó jelentős részét is elvennék, az idegenforgalmi adó a COVID miatt nulla... Tényleg alig marad bevétele a városnak, miközben kiadásai a COVID miatt is nőnek. Ebből a helyzetből elég nehéz bármit is kihozni úgy, hogy nap mint nap érezhető változást hozzon a budapestieknek.

Ráadásul a Fidesz rengeteg pénzt költött korábban kommunikációra, amivel azt az érzetet keltették, hogy csinálnak is valamit. Karácsony ezen a téren nagyon visszafogott, szinte csak a kb. ingyenes Facebook-oldalán tesz rendszeres beszámolót, de még ezért is támadják a fideszesek, mintha ez valami erkölcstelen dolog lenne. (Mintha fideszes politikusoknak nem lenne facebookoldaluk.)


Annyit azonban mondhatok, hogy a lehetőségeiből a legtöbbet kihozza, sokkal hatékonyabb, jobb, mint Tarlós, vagy Demszky volt.


Tarlós szerintem nagyon rossz volt, kezdve azzal, hogy nagy szerepe volt abban, hogy a Lánchíd ilyen tempóban amortizálódott, ami nem pénzkérdés volt, hiszen Karácsony ezen egy tollvonással tudott változtatni. (Megtiltotta a Lánchídon a tüzijátékot, sebességkorlátozást és súlykorlátozást vezetett be a már 2013 óta nyilvánvalóan egyre rosszabb állapotú - és egyre nagyobb összegért felújítható hídon.), vagy nézzük az 3-as metrószerelvények felújítását, amennyiért új modern komfortos és biztonságos metrószerelvényt is vehettünk volna, ami energiatakarékosabb és nagyobb üzemidejű teljeskörű garanciás... vagy hogy a budapestiek NAGY többségének akarata ellenére kiállt az olimpia és a Ligetprojekt mellett.

Érvelés helyett állandóan személyeskedett, hivatalos üléseken is.


Hozzá képest Karácsony fényévekre van, minden szempontból jobb. Ellenfelei ill. azok szimpatizánsai nyilván vádolják teszetoszasággal, meg azzal, hogy csak mosolyog, de ha meg harcol Budapest érdekéért, akkor zsarolással, magyarán ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs, akkor meg az... Ez arra utal, hogy nem a Karácsony készülékében van a hiba.


Karácsony amúgy elég sok dolgot elért annak ellenére, hogy Fideszesek eskűjüket megszegve amiben csak lehet, csak keresztbe tesznek a budapesti állampolgároknak - beleértve a fideszeseket is.

Többek között - amivel igaztalanul vádolták Zuglói polgármestersége alatt - sikerült nagyot tennie a parkolási maffia ellen, ami Tarlósnak és a 2/3-os Fidesz-kormánynak együtt valamiért nem ment. Talán ha most is lenne parkolási maffia, akkor nem rendelne el az Orbán-kormány ingyenes parkolást (ami egyébként a helyi lakosoknak szörnyű csapás, mert nem nem vagy alig tudnak a házuk előtt parkolni).

Sok po

Ajánlom figyelmedbe egy civil személy által kezdett nyilvántartást, ebben benne van Karácsony programja és hogy mivel hogy áll. Megjegyzem, hogy ezt egyáltalán nem naprakészen vezeti, az olvasóktól várja a cikkek linkjét, így nem minden kerül be, és ezért nem is teljesen hiteles. Az is fontos, hogy Karácsony programjában több dolog nem egy ciklusra tervezett, ill. valami máshoz kötött, pl. M0 körgyűrű befejezéséhez, de azt nem jegyzik meg, és az arányokat rontja.


Szóval Karácsony tesz is valamit annak ellenére, hogy váratlanul kevés pénzt kap.

2020. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!