Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért a kevésbé iskolázott/ért...

Miért a kevésbé iskolázott/értelmes emberek hordják helytelenül a maszkot?

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 18:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%

A buta emberek általában iskolázatlanabbak is és jellemzőbb rájuk az ösztönös viselkedés, lezserség, lazaság, nem gondolkodnak előre, hosszabb távra.


Az okos, intelligens emberek jellemzően megfontoltabbak, előrelátóbbak, céltudatosabbak, kitartóbbak, ami sikerhez is vezethet.

A szabálykövetés is inkább rájuk jellemző, az is egyfajta önfegyelmet kíván, de ez az emberek mentalitásán is nagyban múlik, nem csak az intelligencián.

2020. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Ez nevelés kérdése is.
2020. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

#11

Előfordulhat, hogy te ezt tapasztaltad, a valóság azonban más. Akik valóban intelligensek (itt nem a középiskolai tanári karra gondolok) azok mindig is kilógtak a sorból és nem éppen a szabálykövetésükről voltak híresek. A siker ára mindig az, hogy ki kell tűnni a birkák tömegéből - ezt a maszkviselés témájától függetlenül fontosnak tartottam megjegyezni.

2020. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

#10, #11-nek:


"A buta emberek általában iskolázatlanabbak is "


Általánosítasz, ami nem vall túl magas intelligenciára.


8 osztályt végeztem, az IQ-m pedig a Mensa szerint 138.


"Az okos, intelligens emberek "


Egy kellőképpen intelligens embert a való életben egyáltalán nem biztos hogy okosnak ítélnél meg! A magánéletben általában unszimpatikusak, amit az egyszerűbb emberek azonosítanak a butasággal. Nekem viszont szimpatikus az olyan ember, aki nagy ívben tesz mások véleményére.

2020. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

"A siker ára mindig az, hogy ki kell tűnni a birkák tömegéből - ezt a maszkviselés témájától függetlenül fontosnak tartottam megjegyezni."


A szabályok, normák betartásával is ki lehet tűnni. Lehet sikert elérni. De sajnos vannak, akik tényleg úgy lesznek sikeresek, hogy félrerúgnak másokat, normákat, semmibe veszik a szabályokat, de hibás ez a nézet, hogy csak így lehet jól boldogulni.

2020. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%

#15

Ha minden olyan ember akit ma nagynak ítélünk meg a történelemből betartotta volna a szabályokat akkor egy barlangban ugatnánk a laposföldről.

Örülj, hogy vannak nálad okosabbak akik miatt nem így van. A kiemelkedő intelligencia mindig(!) devianciával párosul.

2020. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
45%

#14


Azt írtam, hogy a buta emberek általában iskolázatlanabbak is.


Az általában azt jelenti, hogy ez gyakori, de nem feltétlen igaz. Ha olyan nagyon okos vagy, ezt kellett volna tudni értelmezni.

138-as IQ-val lehet csak 8 osztályt végezni, de 70-es IQ-val nem lehet magas szintű végzettséget (pl. orvos, jogász, építőmérnök, villamosmérnök) szerezni.


Abban van igazad, hogy az okos, intelligens emberek között is vannak ellenszenvesek, másokat lekezelők, de a bunkó viselkedés nem feltétlen jelenti azt, hogy valaki buta.

2020. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%

#14, #17-nek:


"Az általában azt jelenti," ...


... hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN.


Vagyis általánosítottál.


Ne erőltesd. Ebből sehogy sem jössz ki jól. XD

2020. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
25%

#18 vagyok:


Egyébként abban is tévedsz, hogy alacsony intelligenciával nem lehet sokra vinni. Lehetsz s'gghülye, de ha apucinak és anyucinak van elég lóvéja, akkor simán eljutsz akár a doktori címig is.

2020. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Ezt aláírom. Ismerek olyat aki ledoktorált és kb egy átlagos ötödikes szintjén van (objektíven megítélve)
2020. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!