Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Létezik / létezhet olyan...

Létezik / létezhet olyan politika, ami bizonyos keretek közt liberálisan áll a társadalomhoz, a kereten kívül viszont erősen autoriter? Ha nem, miért? (Kifejtem lent)

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban valami ilyesmire gondoltam:


A társadalom többségével szemben liberális, akár libertárius. Szabadon vállalkozhatsz, élhetsz vallásos vagy szekuláris életet, legálisan fogyaszthatsz marihuánát, stb.


Viszont a "roncstársadalommal" szemben meg nem elnéző az állam. Kötelező dolgozni (ha munkaképes vagy), tilos kéregetni, tilos utcán élni, az állam aktívan segít elhelyekezdni, neked pedig kötelező részt venni ebben, különben megtorlás vár rád. Erőszakos bűncselekményt elkövetőknek ugyanígy megtorlás. A döngölt padlóra született gyerekeket pedig kiemeli az állam a családból, és mindent megtesz az integrációjukért.


2020. nov. 26. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még a másik kérdés, hogy van-e valami ilyesmi politikai irányvonalra példa akár most, akár a történelem során?
2020. nov. 26. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

"liberális" létező nézetrendszer, "libertárius" nem létező fogalom. Valami beszélni sem tudó találhatta ki.

A politika is, a társadalom is másképpen működik. Ha egy torz társadalmi állapotból indul, bizonyos ideig lesznek az általad felsoroltak, mert csettintésre semmi nem változik. Azon túl viszont, a nézetrendszer lényege, hogy ilyenek nem léteznek, tehát nincs mit betiltani. Egy rendkívül fontos megjegyzés: "liberális" nézetrendszer ma nem létezik Magyarországon, ami van, arra csak rámondják. Tehát ebből kiindulni alapvető félreértés. Ezt elméleti síkon(amilyennek eredetileg definiálták) kell tekinteni.

2020. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 A kérdés is elméleti, nem a mai magyar valóságra reflektál.


Egyébként létezik az a fogalom, hogy libertarizmus / libertarianizmus. Lényegében egy olyan ideológia, hogy az állam a lehető legkisebb legyen, kvázi "éjjeli őr" szerepet töltsön be a társadalomban. [link]

2020. nov. 26. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A wikit ez esetben nem tekintem érvnek. A kérdésben szereplő politika nem létezhet, de létezik néhány ember fejében, mint nézet. Ez politikává attól válna, ha elég sok ember vallaná, és ezáltal egy ország gyakorlatává válna. Csakhogy ilyen skizofrén nézet nem tud tömeges lenni. Skizofrén pedig attól, hogy két ellentétes gondolat jóként csak ilyen agyakban tud együtt létezni. Az ismerethiányon alapuló ilyen elképzeléseket viszont nem tekintem nézetnek.
2020. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!