Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Berki Krisztián, melyik...

Berki Krisztián, melyik oldalhoz és ideológiához tartozik? :-D

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy pártot is szeretne alapítani és indulni is fog a választásokon. :-DD Főpolgármesternek már indult, de úgy látszik szeretne beszállni a politikai életbe és a közélet ezen részére. :-) A pártja milyen oldali lesz (jobboldal, baloldal, harmadikutasság, centrizmus) és melyik ideológiához fog tartozni majd és ő maga mit vall?? Kicsit érdekes, mert még soha nem volt itt Magyarországon olyan, hogy a közélet több részén is tevékenykedjen valaki. Hova fog tartozni ő? Mik lesznek az elképzelése? Hova sorolja magát majd? Véleményt ne írjatok, mert úgysem mi döntjük el, demokrácia van és joga van jelenleg mindenkinek, a véleménynyilvánításhoz és felesleges is!

2020. nov. 27. 21:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Puzsér Róbert egy teljesen komoly jelölt volt, mivel ő közszereplő volt mindig is és többek között foglalkozott politikával is, már a közszereplései legelején is.


Berki Krisztián is többször fejtette ki beszélgetős műsorokban, különböző társadalmi kérdésekről véleményét is. De ha megnézed például az egyesült Államok eddigi majdhogynem összes elnökjelöltjét/elnökét/szenátorát, szinte semelyiknek sem csak kizárólag politikai karrierje volt, sőt, sokan csak az választások alatt kezdtek el igazán belefolyni a politikába.


Amúgy én el tudnám képzelni, hogy az ellenzék fizette le, hogy szavazatokat vegyenek el vele is a FIDESZ-től.


Én nem védem Berkit, valószínűleg én sem szavaznék rá, akkor inkább ezerszer Puzsér (bár Viktorra és Ferire sem szívesen), csak egyszerűen érdeklődöm a nézeteiről, gondolatairól.

2020. nov. 29. 12:22
 12/19 A kérdező kommentje:
*Egyesült Államok
2020. nov. 29. 12:23
 13/19 A kérdező kommentje:
A helyesírásért elnézést, telefonról írok, az autokorrekt folyton kijavít és félreütök néha...
2020. nov. 29. 12:24
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen besorolható.

Én idiotizmusnak hívnám.

2020. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Puzsér Róbert egy teljesen komoly jelölt volt, mivel ő közszereplő volt mindig is és többek között foglalkozott politikával is, már a közszereplései legelején is."

Ez igaz, csak azért volt megkérdőjelezhető, mivel az érvelésével voltak gondok, ami miatt nehezen lehetett komolyan venni.


"Berki Krisztián is többször fejtette ki beszélgetős műsorokban, különböző társadalmi kérdésekről véleményét is."

Ez alapvetően nem igaz. Legalábbis ebben a formában nem.

Berki mindenről gondolt valamit, esetleg ez igaz, viszont ettől még nem lesz elképzelése a jövőre nézve.

Mellesleg még azt sem mondanám igaznak, hogy a véleményét fejtette ki. Elég egyértelműen olyan pályán futott, ahol nem számított a politikai nézete, és ezt nem is hangoztatta.


"De ha megnézed például az egyesült Államok eddigi majdhogynem összes elnökjelöltjét/elnökét/szenátorát, szinte semelyiknek sem csak kizárólag politikai karrierje volt"

Csak nem ugyanarról beszélünk. Ha egy gazdasági szakember politizálni kezd, akkor nyilván azért teszi, mert van hozzá szakértelme és elképzelése.

Berkinek egyik sincs.


"Amúgy én el tudnám képzelni, hogy az ellenzék fizette le, hogy szavazatokat vegyenek el vele is a FIDESZ-től."

Mutass egyetlenegy fideszest, aki szerint Berki jobb, mint a fidesz. Nincs ilyen, és ez a helyzet.

A több párt, az jobban kedvez a fidesznek ebben a rendszerben.

2020. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát ami azt illeti... Ahogy elnéztem a fanatikus FIDESZ-rajongókat elég sokat át tudnának térni, ha az ő nézeteiket hangoztatja. Nem feltétlenül csak közgazdászokra gondolok, hanem színészekre, üzletemberekre, akik nem közgazdászok, csak a gazdaságban helyezkedtek el. Puzsér pedig mindig kiállt az elvei mellett és mindig az mellett érvelt.
2020. nov. 30. 17:31
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

"Ahogy elnéztem a fanatikus FIDESZ-rajongókat elég sokat át tudnának térni, ha az ő nézeteiket hangoztatja."

Csak az a helyzet, hogy a fideszesek nem saját nézetük van, az a nézetük, amit a fidesz a szájukba ad, ezért nem tudnak érvelni, ezért nem fognak áttérni.


"Puzsér pedig mindig kiállt az elvei mellett és mindig az mellett érvelt."

Erre a legjobb példa az, amikor azzal érvelt kb. szó szerint, hogy mindenkivel le kell ülni vitázni, és erre hivatkozva akart vitázni pl. Karácsonnyal.

Majd elmondta egy mondattal később, hogy ő Berkivel nem ül le vitázni.

Ezt önellentmondásnak hívják, vagy érveljen rendesen, vagy nem érveljen olyannal, amivel magát cáfolná.

2020. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, Berkinek egyáltalán nincsenek elvei és nincs politikai irányzat, amit képviselne. Ő igazi berkista, egyedül Berki Krisztiánért csinál bármit is. Amelyik párt pénzt töm a zsebébe, annak benyal tövig, eljátsza a bohócot, ahogy a főpolgármester választáson is tette. Ezért elmélkedni a politikai pártja természetén és céljain merően felesleges. Berkit csak a saját vagyonosodása érdekli, ezért kész bármivel még jobban lejáratni magát, mert a munka neki büdös, gerince nincs.
2020. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mintha Gyurcsány vagy Orbán nem érvelt volna soha idiótaságokat... Akit pedig nem tartasz komoly jelöltnek természetes, hogy nem teszel engedményeket.


Ezt csak az ellenzék állítja... Valamiért ők is támogatják a FIDESZ-t és valamiért hagyták nekik, hogy olyanná tegyék őket amilyenek, ezek pedig szimpátiai és elvi okai vannak.

2020. dec. 2. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!