Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik rendszer volt jobb a...

Melyik rendszer volt jobb a népnek , a Kádár rendszer , vagy a jelenlegi ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 16:01
A kérdező szavazást indított:
A jelenlegi rendszer jobb
A Kádár rendszer volt a jobb
37 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
A népnek a Kádár-rendszer volt a jobb, míg a rendszerváltáskor újjászülető burzsoáziának természetesen az azóta eltelt idő.
2020. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
A Kádár-rendszer. Puhább volt a diktatúra, mint most, és magasabb volt az életszínvonal, pl. átlagos fizetésből el lehetett menni nyaralni a Balatonra, és a saját lakás sem volt elérhetetlen álom.
2020. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
A Kádár-rendszer. Azon belül is 1965-1980 között
2020. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

És mivel a Kádár-rendszerben az ország NÉPköztársaság volt az 1956-os zavargásokat is ellenforradalomnak hívtuk, míg amióta simán köztársaság van az ellenforradalom azóta forradalom. Az események ugyanazok csak azok mások akik a hivatalos elnevezéseket kihírdetik.


A rendszerváltás óta az újjászülető burzsoázia vezeti az országot. És tulajdonképpen nekik jó is!


Jó volt a Horthy-rendszer is...! A délben ébredő úrikisasszonyoknak akik körül a cselédség leste minden mozdulatukat és jó volt a gróf uraknak is akik a villásreggeli után esetleg vívtak egy párbajt majd a kártyacsata után udvaroltak a szépasszonyoknak a bálban! Jó világ volt az...nekik.


És jó ez is...a burzsujoknak.

2020. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
De mivel a kérdésben konkrétan a népről van szó, a válasz úgy helyes ahogy a legelső hozzászólásomban kifejtettem.
2020. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi , hozzászólásokat . Amit el felejtettem , az az , hogy a hozzászólóktól , kérjek egy életkort is .
2020. dec. 26. 16:27
 7/25 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2%
A brüsszelezős-migránsozós-sorosozós iq-huszárok a vírushoz való hozzáállásukkal végleg megmutatták, hogy nem szabad meglepődni semmin... de komolyan, melyik okos sír vissza egy véres diktatúrát?
2020. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
7-es! Nem volt véres diktatúra, csak 56 után néhány évig végeztek ki forradalmárokat.. de sokkal jobb volt az élet. 86 éves vagyok, és nem voltam soha párttag .
2020. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

7


Mert itt nincsen diktatúra?


A Kádár rendszerben csak két fő szabaly volt


Dolgozz és ne mondjál rosszat a rendszerről


Cserébe jó megélhetést kaptál

2020. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%

#8, de jó fej vagy, épp csak pár évig gyilkoltak, igazán humánus világ.

Bár Ferenc Jóska is Araddal nyitott, még Haynauval, mégis bekerült a népdalokba is.


Én kb ugyanannyit éltem akkor, mint azóta, mióta megszűnt.

Kimúlt, szétporlott, elment a történelem szemétdombjára, mi a kérdés?

20-30 évig lehet jópofizni, de a társadalom ennél kicsit tágabb rálátást igényelne


Most sokkal jobban élek, és sokkal derűsebben.


Néha elgondolom, mihez kezdene az a rendszer a nettel?


A Szabad Európa rádiót is gátolta, ahogy tudta, de még azt se tudta.😂


Az itt feltett kérdések és válaszok 80%-nak is súlyos következményei lennének, viszont tán már csak 1 évet kellene várni egy új trabira.

2020. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!