Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik rendszer volt jobb a...

Melyik rendszer volt jobb a népnek , a Kádár rendszer , vagy a jelenlegi ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 16:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
57%

A Kádár-rendszerben nem volt igazi lehetőség az érvényesülésre (leszámítva a talpnyalókat és a kivételezetteket), viszont könnyen megbélyegeztek embereket pusztán a származása vagy a rokonai (tettei) miatt.


A jelenlegi rendszer sokkal jobb a kettő közül.

2020. dec. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
72%

Tök jóléti rendszer volt.

Azért kellett aknazár és drótkerítés a nyugati határoz.

A Weiss Manféd 24 hengeres repülőgép motorjától felfejlődött a 25 kg Csepel postás bringáig.

2020. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
25%
Az idő megszépíti az emlékeket....
2020. dec. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 kaszásgabi ***** válasza:
40%
Van akinek az a rendszer volt jobb,van akinek ez.Én kipróbáltam mindkettőt.2010-ig csak a remény volt.Remény,hogy tiszteséges munkával elfogadható életszinvonal éerhető el.Nem kell attól félni,hogy a szomszédod is feljelent,mert azt merted mondani,hogy ez a .....vörös kormány. Én nem titkolom a koromat sem. 1961-ben születtem.Szóval belekóstoltam a Kádár rendszerbe is.
2021. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
39%
Mennyi komcsi van ezen az oldalon, istenem... Ha el akarsz érni valamit, ki akarsz emelkedni a tömegből, akkor ez a rendszer jobb. Ha poshadni akarsz az állóvízben, mert lekenyereztek azzal, hogy megvan a panel, a trabant meg a balatoni szakszervezeti nyaralás, akkor az előző volt jobb neked.
2021. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!