Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan élted meg a 2006-os...

Hogyan élted meg a 2006-os zavargásokat, illetve mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Csalódtam, hogy nem sikerült a forradalmároknak elkergetni az MSZP-SZDSZ-t. Amikor láttam a TV-ben, hogy jött az elkötött tank, reméltem, hogy egy új Rendszerváltás lesz.


Erre maradt minden a régiben, sőt Gyurcsányt leváltotta a pszichopata, kapitalista Bajnai

2021. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Ijesztő volt.

Én csak a tévében láttam az eseményeket, el nem tudtam volna képzelni előtte hogy ebben az országban megtörténhet ilyen rendőri erőszak.

Másnap derült ki hogy a testvéremet is megtámadták a rendőrök, pedig semmi köze nem volt semmiféle politikai csoporthoz, csak hazafelé ment az utcán mikor elkezdték körülötte lőni a könnygázt. Szerencsére megúszta verés nélkül. Semmiféle figyelmeztetés nem volt, nem szóltak rá hogy menjen máshol, csak rájuk rontottak az utcán.

Az egyik idős kollégám az Astorián volt a párjával a fidesz rendezvényén. Amikor vége lett a megemlékezésnek, a beszédeknek, akkor jó hangulatban elkezdett mindenki sétálni a következő metró megálló vagy valamelyik villamos, busz megállója felé, mert a rendezvény miatt az Astoriánál minden le volt zárva. Őket is figyelmeztetés nélkül kapták el a rendőrök, a semmiből elkezdtek közéjük lőni könnygázzal és bevágtattak a lovasrendőrök. Kollégám az ijedtségtől teljesen rosszul lett, alig tudtak onnan elmenni.

Egyszerűen gyomorforgató az amit a rendőrök, a hatalom akkor tett. Ahogy fiatalokat rögtönítélő bíróság már másnap elítélt kizárólag a rendőrök bemondásai alapján, miközben bőven volt bizonyíték az ellenkezőjére az állításaiknak videófelvételeken, képeken. Embereket nyomorítottak meg teljesen ok nélkül. Gyurcsányék visszahozták '56 ötvenedik évfordulóján ugyanazt az állami terrort amit a kommunisták csináltak 1956-ban.

Szégyen, hogy ez a mocsok gazember és a tettestársai azóta is ott lehetnek a politikában, miközben börtönben lenne a helyük.

2021. ápr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 molnarmarcell21 ***** válasza:
64%
Reménykeltő volt. Azt hittem, megtisztul a politika, ehelyett azóta is csak egyre rosszabb.
2021. ápr. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lekopott mar a kek festek amit a rendorok frocskoltek a tuntetokre :)
2021. ápr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Máig szégyellem, hogy akkor nem voltam kint. Valószínűleg akkor sem szabadultunk volna fel, de ez nem változtat a dolgon. Ha most újra kitörne a forradalom, biztos, hogy kimennék harcolni.
2021. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Jogos volt a felháborodás de elkötni egy tankot... Tragédia is lehetett volna belőle.
2021. ápr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Az első igazi nagy csalódás a Fideszben. Akkor mutatkozott meg, hogy egy kis beszari, felelősséget nem vállaló, magyar embereket nem támogató, csak haszonszerző bagázs. Még a rendőri túlkapásokat sem ők kezdték feltárni, illetve pereket indítani.

Mikor szeptemberben az öszödi beszéd kiszivárgása után közvetlenül állt a tömeg esőben a Kossuth téren, akkor azt vártuk, hogy egy ellenzéki politikus majd mond valamit. De semmi. Hallgattak, mint szar a fűben, most meg nagy "forradalmárokká" avatták magukat.

2021. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Azóta is Gyurcsány a hibás mindenért.
2021. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Emlékszem 2006ban a mamámnál voltan őszi szünetben 9 éves voltam, harmadik osztályos tanuló. Az egészet a TVben láttam, amikor a tank beindult nagyon örültünk élveztük. Még sokáig beszédtéma volt mamámmal, szegény már meghalt. Szurkoltunk a tüntetőknek, de igazából a szüleim mondták Orbán se lenne jobb, hát akkoriban egy felkelésnek, forradalomnak éreztük az akkori hatalmi rend ellen. Szerintem sokan nem is fideszesek voltak akik akkor kint votlak, hanem egy elitellenesek, hatalom ellenesek. Elegük lett abból, hogy a rendszerváltás után 16 évvel egy szegény kisemmizett ország lettünk, és a semmiből előbújtak a milliárdosok, meg a nagytőkések akik éhbérért dolgoztatják az embereket. A politikusok meg lopnak hazudnak, Gyurcsány kimondta amit mindenki tudott.
2021. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
#9 Akik valóban harcoltak és fellázadtak a diktatúra ellen, azok nem fideszesek voltak, hanem jobbikosok. Csak ráterelték őket a fideszesekre, hogy utóbbiakat is lehessen ütni-verni.
2021. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!