Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem tűnik fel szinte...

Kroms kérdése:

Miért nem tűnik fel szinte senkinek, hogy pontosan az ellenkezőjét láthatjuk egy állítólagos járványveszély idején annak, mint amit egy valódi járvány esetében látnunk kéne?

Figyelt kérdés

Egy valódi járvány esetében:

- Mindenki ismerne valakit, aki súlyos beteg; nem csak a médiában hallana róluk a legtöbb ember.

- A kórházak ténylegesen túl lennének terhelve, az ott dolgozóknak nem lenne idejük heteken át koreografált táncvideókat próbálniuk, rögzíteniük, szerkeszteniük és közzétenniük.

- Rengeteg lenne a halott, így a médiának nem kéne évekkel korábbi rémtörténeteket újként bemutatnia, hogy ennek a látszatát keltse. A statisztikákból simán kiolvasható lenne a többlethalálozás, az nem a korábbi évek átlagával egyezne meg.

- A politikusok és a szakemberek minden erejükkel a nép megnyugtatására törekednének, nem a rettegés és a pánik szítására.

- Minden segítségre szükség lenne annak érdekében, hogy minél több információ birtokába juthassunk a kialakult helyzettel kapcsolatban; a tudományos társadalom egy része nem lenne elhallgatva és démonizálva a média által.

- Senki nem juthatna milliárdos vagyonokhoz a kialakult helyzet következtében; nem kerülhetne egy szűk érdekeltségi kör kezébe a megoldást kínáló iparágak egésze, mivel senki sem tudná előre, hogy mi várható a jövőben.

- Minden hatóság arra törekedne, hogy minél hamarabb véget érjen a veszélyhelyzet, aminek érdekében logikus és konzisztens terv készülne egyértelmű célokkal; nem kerülnének folyamatosan ellentmondásba saját korábbi felvetéseikkel és nem próbálkoznának újra olyan módszerekkel, amik korábban már leszerepeltek.

- Mindenki az életéért aggódna és a betegségtől tartana jobban, nem a társadalmi nyomástól és az esetleges bírságoktól.

- Minden hatóság az egészségmegőrzést, az egészséges életmódot és a lehető legkisebb beavatkozással járó gyógymódokat javasolná a lakosság számára; nem egy kétes kimenetelű, véráramba beadandó kísérleti varázsszer előállítását sürgetnék, majd az alapjogaikat korlátozva kényszerítenének mindenkit annak beadatására.



2021. ápr. 30. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Lerántottad a leplet. A háttérhatalom most összeomlik.

[link]

2021. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Aztaa! Testvér, te aztán felébredtél! Minden tiszteletem a tiéd :DDDDDDD
2021. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek számtalan súlyos beteget, halottakat is (valódi covid halottat, aki gépen halt meg). Attól, hogy valaki az isten háta mögötti faluban él 30 éve ahol laknak 500-an, attól még nagyobb városokban jelen van.


A kórházak túl voltak terhelve. Vagy az nem túlterhelés már alapvetően, hogy nem látnak kb el semmivel, csak coviddal? Harmadik hullám vége felé több kórházban is már alkalmazni kellett a "szabályokat", hogy ki kaphat lélegeztetőgépet, és kit vegyenek le róla, hogy cserébe a fiatal kapja meg. Ha még egy picit erősebben terjedt volna el csak egy fokkal, akkor véleményem szerint bedőlt volna az eü


Rengeteg a halott. Nézz KSH adatokat, nálunk pedig kirívóan sok lakosságarányosan


Szerintem nem a politikusok, vagy a szakemberek keltik a pánikot alapvetően, hanem a média.


A többi pont már teljesen közhelyes bullshit, tényleges érvek nélkül.

2021. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

"Rengeteg lenne a halott"

Sajnos ez tény.


[link]

2021. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha jól értem, kevesled a betegeket? Szép vagy...
2021. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Az h te nem latod, az teged minosit
2021. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Addig örülj amíg a környezetedben nincsen halott.
2021. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Ha esetleg olyan betegségről lenne szó, ami magas mortalitási rátával rendelkezne, sokkal erősebben megjelennének ezek az elemek kérdező, de a COVID nem ilyen. Amitől mégis járványnak számít az az, hogy magas a fertőzési rátája, könnyen alakít ki szövődményeket, eleinte nem volt rá ellenszer és kétoldalról is terheli a kórházakat (a növekvő betegszám oldaláról és a kieső orvosok oldaláról is).


Most az, hogy nem egy feltétlenül halálos kór pusztít és emiatt az emberek nem veszik kellően komolyan, attól még a járványveszély valós.

2021. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
51%

"- Mindenki ismerne valakit, aki súlyos beteg; nem csak a médiában hallana róluk a legtöbb ember."


Én ismerek (ismertem) olyat is, aki meghalt. Puff.


"- A kórházak ténylegesen túl lennének terhelve, az ott dolgozóknak nem lenne idejük heteken át koreografált táncvideókat próbálniuk, rögzíteniük, szerkeszteniük és közzétenniük."


Elég nagy gennyláda vagy, ha szerinted az ápolóknak 0-24 semmi szórakozásuk ne legyen. Amúgy túl sok nincs is.


"- Rengeteg lenne a halott, így a médiának nem kéne évekkel korábbi rémtörténeteket újként bemutatnia, hogy ennek a látszatát keltse. A statisztikákból simán kiolvasható lenne a többlethalálozás, az nem a korábbi évek átlagával egyezne meg."


Melyik országban is egyezik meg például az éves halálozási statisztika az elmúlt 10 év átlagával?


"- A politikusok és a szakemberek minden erejükkel a nép megnyugtatására törekednének, nem a rettegés és a pánik szítására."


Nézz az országhatárainkon túlra. Az, hogy ebben az országban a félelem az elsődleges, azt megszokhattad volna 10 év alatt. De ne ebből indulj ki.


"- Minden segítségre szükség lenne annak érdekében, hogy minél több információ birtokába juthassunk a kialakult helyzettel kapcsolatban; a tudományos társadalom egy része nem lenne elhallgatva és démonizálva a média által."


Minek? Ha valami kutatás igazolja azt, hogy ez nem nátha, akkor úgyis lekamuzzák. Ha azt hozza ki egy kutatás, hogy nátha, akkor meg azt. Ráadásul Magyarország 10 millió politikus és fodballszakértő országa után mostmár 10 millió virológus-professzor országa is lett. Tudományos eredmény ezeknek? Hát neked is az volt az első, hogy mindenki ismer súlyos beteget. Az meg aztán eléggé híján van a tudományosságnak.


"- Senki nem juthatna milliárdos vagyonokhoz a kialakult helyzet következtében; nem kerülhetne egy szűk érdekeltségi kör kezébe a megoldást kínáló iparágak egésze, mivel senki sem tudná előre, hogy mi várható a jövőben."


Ahhoz, hogy ezt elhidd végtelenül naivnak kell lenned. Hogy ne húzna valaki hasznot más nyomorából???


"- Minden hatóság arra törekedne, hogy minél hamarabb véget érjen a veszélyhelyzet, aminek érdekében logikus és konzisztens terv készülne egyértelmű célokkal; nem kerülnének folyamatosan ellentmondásba saját korábbi felvetéseikkel és nem próbálkoznának újra olyan módszerekkel, amik korábban már leszerepeltek."


Igazából a vezetőknek, de még a tudósoknak sincs lövésük, hogy mi lesz biztosan jó és mi lesz kevéséb rossz, mint más. Ráadásul mint minden más területen, ha valami valahol működik, nem biztos, hogy máshol, más emberekkel is működni fog. Utólag meg mindig könnyebb okoskodni... Ja, és ha valami van (pl távolságtartás, maszkviselés, akármi), akkor mi az első? "Hát de akkor egyáltalán nem terjed? Ha akkor is terjed, akkor minek?" - a virológus-professzorok ébredése...


"- Mindenki az életéért aggódna és a betegségtől tartana jobban, nem a társadalmi nyomástól és az esetleges bírságoktól."


Nézd... Csak azért, mert szeretném megúszni a betegséget (amiről nem tudom, hogy súlyos lefolyású lenne-e, vagy csak egy "sima" megfázás, én vírusrettegő lettem a virológus-professzorok szerint. Nem társadalmi nyomás, egyszerű gyökerek beszólása. Hogy aggódok-e az életemért? Persze. Meg a családomért is? Igen. Szerintem egyáltalán nem normális emberi lény, aki nem így van vele. Vírustól és mástól függetlenül. Bírságoktól meg személy szerint sosem aggódtam. Mint ahogy más értelmes emberek sem.


"- Minden hatóság az egészségmegőrzést, az egészséges életmódot és a lehető legkisebb beavatkozással járó gyógymódokat javasolná a lakosság számára; nem egy kétes kimenetelű, véráramba beadandó kísérleti varázsszer előállítását sürgetnék, majd az alapjogaikat korlátozva kényszerítenének mindenkit annak beadatására."


Egyrészt a járvány már it van. A járvány ellen az egészséges életmód elkezdésével már sok évet késtél. Illetve hol van olyan tanulmány, vagy bármi, ami azt bizonyítja, hogy aki ún. egészséges életmódot él már legalább kettő hónapja, arra biztosan nem lesz veszélyes a vírus? Szerinted mi a "legkisebb beavatkozással járó gyógymód"? Szerinted az orvosok szándékosan tesznek embereket lélegeztetőgépre, mert élvezik? Vagy nekik annyira jól fizet az, hogy próbálják gyógyszerekkel életben tartani az embereket, vagy javítani az állapotukat? Őszintén írd már le légyszíves, hogy milyen egyéb hatékony gyógymódot ismersz, mert én 100% biztos vagyok benne, hogy azért orvosi Nobelt kapsz!

2021. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Én még nem láttam élőben Ferrari-t csak videón, szerintem nem is létezik.
2021. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!