Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit érezhet most a Fidesz,...

Mit érezhet most a Fidesz, hogy egy 1981 óta létező filléres gyógyszer bőven elég a Covid legyőzésére, nem kell semmiféle oltás mostantól?

Figyelt kérdés

[link]


Ebből hogy lesz így tovább sinofarm mutyi?



2021. máj. 9. 09:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%
Jesszusom. Pont egy ellenzéki prédikál a szélkakasról...
2021. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%

19,

Az Unióra mikor mondta bárki is, hogy az oltásellenes?

2021. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%
Ugyan mit érezhet a Fidesz? El sem jut a fülébe ennek a noname cikknek a tartalma. :D
2021. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
32%
Gyurcsany kenyszeritette a fideszt hogy ne adjon ivermectint az embereknek.
2021. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező ha a hír igaz lenne, gondolom minden ember örülne neki.
2021. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

Itt is van róla egy cikk: [link]

Sikerült megtalálnom az eredeti tanulmányt itt (egy másik helyről pár nap után törölték): [link]

Április 22-én publikálták. Remélem, nem tüntetik el innen is.

Az egy dolog, hogy mit érezhet a Fidesz. Mit érezhet a WHO és az oltások gyártói? Nagyon úgy tűnik, hogy bebizonyították, hogy megvan a COVID, sőt még a long COVID ellenszere is... Őszintén remélem, hogy nemsokára végre itthon is forgalomba kerülhet a gyógyszer, ez ellen a hölgy ellen pedig beszüntetik az eljárást, sűrű bocsánatkérések mellett:

[link]

2021. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

#26: legyen így. Várható mellékhatások?


Mondjuk a hivatkozott Peruban tavaly májusban kezdték állítólag a lakosság kezelését, és idén is elég sok a fertőzött és a halott. A másik ilyen példa Paraguay, ott sem állnak túl jól jelenleg.

És mint írják, elsősorban nem a Covidtól, hanem a a szövődmények kialakulásától (és ezáltal a beledögléstől) védhet meg.

Szóval azt mondani, hogy ez ellenszer... Legalább annyi mellékhatással és kisebb eredménnyel mint az oltás, hát nem tudom. Akinek méreg az egyik, annak méreg a másik is. Tulajdonképpn egy állatoknak szánt gyógyszerről van szó, amit embereken ugyanúgy kevésbé teszteltek, mint az oltásokat. Hogy hosszú távon olcsóbb-e, azt nem tudom. A használata biztosan egyszerűbb, de a hatásfoka alacsonyabb.

Az, hogy ettől lesz vége a járványnak erős túlzás. Ahogy jelenleg kinéz, még az egyszeri (két adagos) oltástól sem. Vagy hogy képzeled? 7 milliárd ember fog egész életében napi 5x (a tanulmányban ezt írják) ilyen gyógyszert szedni? Mindjuk annak biztos jobban örülne a gyógyszeripar is. Nem tudom, hogy mennyibe kerül ez a gyógyszer, de mint láttuk, egy oltás ~10 000Ft. Napi 5x, 365 napon át ez fejenként ~1800 szem gyógyszer. Nem sok gyógyszert láttam mostanában, amit szemenként 6 forintért megvehetsz.

2021. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

26

Na jól lepontoztak az oltás-hívők.

2021. máj. 12. 08:07
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

Koplárovics Béci:

Paraguay érdekes, mert ott 17-ből egy "departemente" (kb. "megye"), Alto Parana mert ügyesen szembemenni az egészségügyi minisztérium ajánlásával, az eredményeket láthatod a 7. sz. grafikonon, szembeállítva más régiókkal.

Peruban 26-ból 8 régióban használták tömegesen az Ivermectint. Az nem derül ki, hogy ezt a vizsgált időszak óta alkalmazták-e. Tehát az országos összesített adatokban nem feltétlenül látszik az eredményessége.

"És mint írják, elsősorban nem a Covidtól, hanem a a szövődmények kialakulásától (és ezáltal a beledögléstől) védhet meg." Ezt mondják az oltásokról is... De a gyógyszert lehet a betegség bármelyik szakaszában használni, nem feltétlenül kell egészséges, kevésbé veszélyeztetett csoportoknak megelőzésképpen adni:

"Ivermectin hastens recovery and avoidance of ICU admission and death in hospitalized patients." "Ivermectin reduces mortality in critically ill patients with COVID-19."

"Legalább annyi mellékhatással és kisebb eredménnyel mint az oltás, hát nem tudom." - "In a study that combined results from trials including more than 50,000 patients, serious events occurred in less than 1% and largely associated with administration in Loa loa." (A loa loa egy afrikában élő szemféreg.) "However, the total number of reported cases suggests that such events are exceedingly rare. Finally, ivermectin has been used safely in pregnant women, children, and infants."

A napi 5x adagolás nem szükséges, heti, sőt havi 1x 12 mg-mal is jelentős hatást értek el.

1 tabletta (12 mg) ára Indiában 2-90 Ft között van, 1 rúpia kb. 4 Ft.

Látom, valamiért nagyon ellene vagy, hogy meggyógyítsák a betegeket. Én nagyon örülnék, ha itthon is kipróbálnák, aztán bevezetnék a használatát legalább a kórházakban, esetleg orvos is felírhatná. Gondolom, erre még várhatunk egy darabig, ha egyáltalán megtörténik. Most az a fontos, hogy minél több embert beoltsanak és kapjon "védettségi" kártyát, pörögjön a vakcinabiznisz, ha már megrendelt a kormány többmillió adag oltóanyagot és legyártatott egy csomó kártyát. A sokmilliós hosszú távú szerződéseket gondolom nem lehet csak úgy felrúgni; ha lemennének a számok, akkor valószínűleg csökkenne az oltási hajlandóság, és a korlátozásokat se lehetne sokáig fenntartani. Úgyhogy nem vagyok túl optimista.

2021. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"Látom, valamiért nagyon ellene vagy, hogy meggyógyítsák a betegeket."


Rosszul látod. Talán nem csak ezt. Miért lennék ellene? Azért, mert nem hiszek el mindent elsőre és vannak kérdéseim? Azért mert kritikát fogalmazok meg, mint mások az oltás ellen? De akkor aki az oltás ellen van, az meg a megelőzés ellen van?


"ha már megrendelt a kormány többmillió adag oltóanyagot"


Mikor fogod fel, hogy ez nem a magyar kormány egyedüli tevékenysége? Sem az oltás, sem a védettség igazolása. Szóval ebből ennyire tisztán politikai ügyet csinálni...

(És most "láthatod" azt is, hogy tuti ezerrel fideszes vagyok, és még a krumplit is szeretem...)

Persze lehet világméretű összefogást sejteni minden mögött. Én meg abban a "konteóban" hiszek, hogy ez nem létezik.

2021. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!