Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ősszel is tartani fog még a...

Ősszel is tartani fog még a védettségi igazolványosdi?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem oltatjátok be magatokat, akkor nem, nem fog tartani, ugyanis bezárnak majd megint mindenkit.
2021. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Örökké tartani fog. Mert mi egy szabad és demokratikus világban élünk, ahol nem származik hátrány az egyén szabad akaratából és nem történnek olyan dolgok, mint pl. kicsinyes zsarolás ilyen dolgokkal, csakhogy elérje azt az adott hatalom, hogy pontosan az történjen amit kitaláltak a nép számára.


Ugyanez megy nyugaton is sajnos - bár ott lazán le is tiltanak mindenhonnan, ha nem tisztán a "kánonból" énekeltél. Keleten ez annyival módosul, hogy ott bevágnak a dutyiba. Nyugaton "csak" ellehetetlenítenek és kvázi hallhatatlanná tesznek, ha pedig még ezt is kijátszod akkor jöhetnek az olyan jelzők az egyénre, mint "terrorista", "fasiszta", "kommunista" vagy éppen "fanatikus" és onnantól senki nem veszi majd komolyan.


Ellenkezni nem éri meg.



Alárendelődni és meghúzódni, mindig ez volt a túlélők "stratégiája", a keménykedők odavesznek ahogy a nagyon puhányok is.

2021. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
#2 és mégis milyen szabadságodtól foszt meg egy védőoltás? A lélegeztetőgéphez való jogodtól? Érdekes, amikor egzotikus országba utazik valaki, gond nélkül beadatja a kötelező oltást utazás előtt és senki nem hangoztatja, hogy ez megfosztaná a szabadságától. Akkor most ezzel mi a gond? Jó persze, új vakcina, senki nem akar kísérleti nyúl lenni, de ha már sokmillió ember átesett rajta gond nélkül, akkor csak nem olyan szörnyű, nem? Én 4 hete kaptam és semmi bajom.
2021. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

3.


A bősz lepontozás - ami jól mutatka a birkaszellem "erejét" amire amúgy a politikai tömörülések általában építenek (és milyen jól teszik, mert ennél nagyobb erő nem nagyon létezik, a "nép" így fogalomként bármit képes eltaposni és átgázol bármin amin épp szükséges) - ellenére én is megyek oltásra. Mert pont leszarom az egészet.


Csak érdekes, hogy valamit ilyen szinten kötelezővé lehet tenni - felmerül a kérdés, hogy mi lesz a következő? Mielőtt jönnének a "nagy poénok" chipekről meg ilyesmi, én sem ebben hiszek - de elég aggasztó, hogy megfelelő propagandával és néhány szigorítással bármire rávehető a nép. Formálható, irányítható. És ez több, mint veszélyes.


A nép, ha megfelelően elvetemült ember(ek) irányítják, gyakorlatilag bármire képes lehet, ezt jól mutatja a történelem. Francia forradalom, bolsevik forradalom, náci hatalomátvétel, boszorkányüldözés, inkvizíció vagy a manapság divatos "politikai korrektség" kultúrája - és még sorolhatnánk a példákat. Nem kell hozzá más, csak egy elvetemült "vezető" és egy kellően fanatikus, jól irányítható nép.


Szóval én az egész oltásosdit leszarom, viszont ahogy ez végbement aggasztó. Az elején még gúnyolódott mindenki, most pedig eltapossa azokat akik nem azt gondolják amit szerintük kellene. Ez így szabad gondolkodási lehetőség?


Mondjuk a "nép", mint fogalom mindig is ilyen volt, csak más ezt egy történelmi példában olvasni és más ezt látni élőben. Semmi öntudat, arra megyünk amerre a "jó pásztor" mutatja az irányt.

2021. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Kénytelen leszek beoltatni magam, mert az 1ik helyen azt mondták, hogy persze a laptopom nyugodt beülhet, tölthetem is konnektorról. Nem lopják el.

De addig nekem kint kell lennem amíg nincs igazolvány.


Vagyis a laptopomnak több joga van mint nekem.

2021. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

5.


Csak személyeskedésre futja?

2021. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
#4 és amikor a gyerekedet viszed kötelező védőoltásra, akkor nem érzed úgy, hogy sértik az emberi jogaidat? Én olyankor inkább örülök, hogy nem kell félnem attól, hogy elviszi a gyermekemet az agyhártyagyulladás vagy a torokgyík. Ez az oltás is pár év múlva olyan lesz, mint bármelyik másik. Eleinte én is be voltam szarva és semmi pénzért nem adattam volna be, most meg inkább örülök annak, hogy megint járhatok kondizni :D
2021. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Múltkor itt siránkoztál, hogy nem tudsz bejutni állami pszichológushoz, a magánhoz meg csóró vagy.
2021. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

8.



Ezeknek az oltásoknak több évtized múltja van és olyan betegségekre szól amelyek valóban veszélyesek a gyerekekre. De a mostani leginkább az időseket és alapból betegeket érintette, a többiek valószínűleg a létezéséről nem tudnának a hírverések nélkül. Az influenzát is lazán túléli a többség, erős immunrendszer és/vagy tüneti kezelés segítségével.


Az idősek persze ebbe is belehalnak minden évben elég nagy számban - emiatt hogy nem volt rettegés és pánik? Pedig évente megtörténik a téli influenzajárvány idején. Gyerekkoromban a fél osztály kihullott tél közepén emiatt. Aztán felgyógyultak, erősebbek lettek. A szervezetük alkalmazkodott.


A régi "nagy járványokból" mennyit érzékeltél az utóbbi években? H1N1, madárinfluenza és SARS - mind elmúlt és senkit nem érdekelt akkoriban sem, egyedül a gazdák jártak pórul amikor levágták a csirkéiket vagy disznóikat.


És továbbra SEM az oltással van bajom, hiába tereled erre a témát, hanem inkább azzal, hogy a nép mennyire befolyásolható. Ezt gyakran érzem más témák kapcsán is, csupán remélni merem, hogy nem kerül olyan gátlástalan vezetőség a világ nyakára akinek érdekében áll ezt rossz célokra kihasználni. Vagy nem történik már jelenleg is - akár már hosszabb ideje is.

2021. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, csak lehet, hogy akkor már az EU-s doksi váltja ki a nemzetit.
2021. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!