Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha nem megyek el szavazni...

Ha nem megyek el szavazni miért mondják, hogy automatán a Fideszt támogatom?

Figyelt kérdés

Attól, hogy nem szavazok ellenzékre, ugyanúgy a fideszre se, ergo az én szavazatom nem ad sehova +1-et.

Számomra nincs ilyen logika, hogy "szavazz a kevésbé rosszra" mert nálam az összes a legalja. Egyik se tud egy kicsit jobb lenni a másiknál, és ezért nevetségesnek érezném, ha bármelyikre is voksolnék.



2021. júl. 27. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Jól teszed. Én eddig a Fideszre szavaztam, most a kutyákon gondolkozom protestszavazatként. Senkinek semmi köze hozzá, hogy elmész-e szavazni, vagy sem.
2021. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Azért mondják, mert így eggyel csökken a szavazáson résztvevők száma, tehát eggyel kevesebb embertől kell tartania a kormánynak, és így eggyel értékesebb lesz minden leadott szavazat. Na most ha 3 millió ember gondolja azt amit te, akkor ennyivel kevesebb problémája lesz a Fidesznek, hisz ezek az emberek úgysem szavaznának rájuk.


Nem szoktam politikai irányultságban tanácsot adni, de szerintem most az egyszer tedd félre az elveidet, és válassz egy ellenzéki pártot ami szerinted a legkisebb rossz. Ugyanis ha nyer a Fidesz, akkor könnyen úgy járhatunk a Fudannal, mint Montenegró az autópályával. Ha nem tudják fizetni a törlesztőt, akkor szinte bármire rátehetik a kezüket, és a kínai bíróság fogja erről kimondani az utolsó szót.

2021. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Mert megpróbálnak manipulálni téged.
2021. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van, nettó hülyeség, hogy a Fideszt támogatod. Majd aki szavaz, az dönt. Te ezzel azt teszed, hogy nem akarsz senkinek + 1 szavazatot adni. Ennyi.
2021. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
A valasztasi rendszer jelenleg ugy mukoduk es olyan modon torzit, hogy a tavolmaradas egyszeruen kedvez a fidesznek vagy barkinek aki at tudna venni az ok teljhatalmat a rendszer felett.
2021. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert ha nem mész el az ellenzékre szavazni, akkor az ellenzék ugyan veszít egy szavazót, viszont a Fidesz nem.
2021. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 a Fidesz ugyanúgy elveszít egy szavazatot, ha egyszer nem rájuk adom le a szavazatom.
2021. júl. 27. 12:30
 8/15 steven95 ***** válasza:
82%

A magyarok kb 1/3-a fideszes. A nem megyek el szavazni, meg parlamenti küszöb, meg szavazatkörzet-határok, meg szerzett mandátumok... miatt 2/3-a van a parlamentben. Aztán lényegében van egy törvény hogy a 2/3 már 1 egész.


Tehát 1/3 = 1 (hogy lehet ilyen a választási rendszer?)


Mindezt úgy, hogy kb a magyarok harmada/negyede nem képes elmenni szavazni.


Ahhoz, hogy a választási rendszert igazságosabbá tudjuk tenni, ahhoz le kell váltani a fideszt.

2021. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

#8

Ne haragudj, de egy csomó másik országban is ilyen a választási rendszer. Az ellenzéknek egyszerű a dolga, több szavazatot kell szerezniük és akkor nyernek. Az én szavazatomat nem kapják meg, mert nem fogom a szar helyett a fost támogatni. Éppen elég volt a 2002-2010-es produkciójukat átélni, akkor száguldott el mellettünk többek között Szlovákia gazdaságilag. A jelenlegiek se jók, de legalább a régiós átlagot hozzák gazdasági fejlődésben. A Fideszre se szavazok, elsősorban a pofátlan kormányzati kommunikáció miatt és mert hülyének nézik a saját szavazóikat. Marad a kutyapárt, amíg nincs értelmes ellenzéki formáció az országot tönkretevő posztkomcsik nélkül.

#1 voltam.

2021. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 steven95 ***** válasza:
81%
Teljesen megértelek #9es. De nem vonhatod ki magadat a rendszerből. Nem tehetsz úgy mintha nem értenéd meg azt az összefüggést, hogy amíg a fidesz hatalmon van addig itt nem lesz megfelelően biztosított egyenlő feltételekkel megküzdött demokratikus választás.
2021. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!