Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha nem megyek el szavazni...

Ha nem megyek el szavazni miért mondják, hogy automatán a Fideszt támogatom?

Figyelt kérdés

Attól, hogy nem szavazok ellenzékre, ugyanúgy a fideszre se, ergo az én szavazatom nem ad sehova +1-et.

Számomra nincs ilyen logika, hogy "szavazz a kevésbé rosszra" mert nálam az összes a legalja. Egyik se tud egy kicsit jobb lenni a másiknál, és ezért nevetségesnek érezném, ha bármelyikre is voksolnék.



2021. júl. 27. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeség hülyeség hátán.

Akkor gyerekek nézzük a lényeget...ha plna Fidesz 2.589.000 szavazattal 2/3- ot tud szerezni, megnyerve mondjuk az egyéni körzetek 60 százalékát, akkor azt mondjátok, igazságtalan.

Akkor én megkérdem, ha az ellenzék ugyanezt az eredményt hozná, ők is pontosan ugyanolyan helyzetben lennének. Ennyi!!

2021. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 steven95 ***** válasza:

Nem erted. Én nem azt mondtam, hogy az ellenzék 1/3dal szerezzen teljhatalmat.


De a dologban a rossz, hogy jelenleg ezzel lehet annyi parlamenti helyet szerezni, hogy egy igazságosabb rendszer legyen.

2021. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

A vesztes szokott azzal érvelni, hogy aki nem szavazott, az a győztest támogatta. Mivel az utóbbi három választáson a FIDESZ-KDNP nyert, így a nevükhöz kötik ezt az állítást.

Azért hamis gondolatmenet, mert azt feltételezik, hogy a nem szavazók, ha elmentek volna szavazni, akkor a vesztesre szavaztak volna; így, hogy nem mentek el, elestek a szavazataiktól. Amik kellő mennyiség esetén meggátolhatták volna a másik győzelmét, de legalább csökkentették volna a mértékét.

Ha én úgy gondolom, hogy egyik sem érdemli meg a szavazatom, akkor miért gondolja bármelyikük, hogy szerintem ő megérdemelte volna, csak én mégis a másikat segítettem azzal, hogy nem szavaztam rájuk? És hogy nem a többségi szavazók döntötték el, hanem például én, aki nem szavaztam?

Itt is, aki e hamis állítás mellet érvel, nevesítve bizonygatja, hogy igenis el kell menni a FIDESZ ellen, az ellenzékre szavazni. Ők adott fél győzelmét féltik, több szavazót szeretnének az egyik számára. De én nem akarom az ellenzéket sem hatalomra segíteni. Azért nem megyek el szavazni, mert én egyiket sem pártolom a másik elleni viaskodásában, hatalmi törekvéseimben, nekem egyik sem kell. Nem tippelgetek, hogy számomra melyik a kisebb rossz.

Amennyire becsülöm őket, nagyon a lelkemre fogom venni, ha amennyiben a FIDESZ-KDNP veszít akkor ők, ha az ellenzéki összefogás veszít akkor ők fogják felhánytorgatni, hogy miattam győzött a másik. Legalább az egyik megint – ha tévesen is, de – úgy fogja érezni, hogy ki tudtam vele tolni. Én meg úgy vagyok vele: szívesen!

2021. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

A fidesz bevezette egyoldalúan a "győzteskompenzációt"


Ha nem mész el szavazni azzal a fidesznek írják a nem szavazókat hiszen ők elégedettek a rendszerrel.


Szóval ha nem szavazol valóban a fideszre szavazol vele.

2021. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

14-es, csak beleragadtál. (2021. júl. 28. 08:21)

És ha az ellenzéki egyéni jelöltek kapnak több szavazatot, nyernek több választókerületet, akkor ki kapja a győzteskompenzációt?

Én ugyanúgy nem megyek el szavazni, a szavazók döntenek így.

Akkor, hogy írják a Fidesznek a „szavazatom”, mi mutatja, hogy elégedett vagyok a rendszerükkel?

Szerinted, nemszavazóként attól függ, hogy mivel vagyok elégedett, vagy mit ellenzek, hogy a szavazók többsége hogyan dönt? Jó, hogy legalább utólag megtudom, kit támogattam.


És azt honnan veszed, hogy a fidesz bevezette egyoldalúan a "győzteskompenzációt"?

A 2011. december 23-án 15:22:45-kor megtörtént szavazáson a 48 MSZP-s, 46 Jobbikos, 37 KDNP-s, 15 LMP-s (ha a függetleneket nem is számítom), összesen tehát 146 ellenzéki képviselőből 37-en szavaztak nemmel.

És az akkor elfogadott (csak a Jobbikos képviselők és 1 Fidesz képviselő által ellenzett) törvényben az úgynevezett „győzteskompenzációt” tartalmazó szöveg azóta is változatlan. [2011. évi CCIII. törvény az országgyűlési képviselők választásáról 15. § (1).] Az ellenzékiek többsége szépen rájuk hagyta, arra gondolva, hogy jól jöhet ez nekik.

2021. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!