Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed azokról...

Mi a véleményed azokról „lévén politikai oldal” akik a helyesírásba kötnek bele visszatérően?

Figyelt kérdés

Politikai „fegyvert” faragnak a helyesírásból és a „turbó magyar” kifejezés mellé „ami élből szinonim hasonlóságot mutat a „ kan magyar” kifejezéssel, ami talán az átlag ingerhatárt átlépi. Innen üzenem az e-féle liberális, másba belekötni nem képes embereknek „ bár én sok hibát nem ejtek” felsőfokú műszakis vagyok, de én sem tudok messze tökéletesen helyesen írni! A helyesírásnak semmi köze a nemzet tudathoz, hisz lehet az illető aki nem ír tökéletesen helyesen pontosan a liberális oktatás áldozata, ami a 20 év alatt tendenciát csinált az oktatatás színvonalának lerombolásából. A helyesírás pedig egy külön katasztrófa, hiszen egy nem könnyű nyelv írott formájáról beszélünk, egy legyengített oktatás mellett.


EZ NEM HELYESÍRÁSI SZAKKÖR, HANEM POLITIKAI OLDAL!


2010. aug. 29. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

MIvel a helyesírásról beszélsz: akármilyen rossz is a magyar oktatás, azért helyesen írni legalább a középiskolában megkellene tanulni. Aki pedig feltűnően hangoztatja a magyarságát,annak különösen fontos lenne. Hiába állítom,hogy nemzettudatom van,ha olyan alavető dolgot,mint a magya nyelv helyes beszéde és írása nem vagyok képes elsajátítani.

Ez akarat és tanulás kérdése. Tanulni pedig soha nem késő!

2010. aug. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Meg kellene!

Itt a gond, mert a diákok 60% a úgy megy főiskolába, hogy az alap kézségei is hiányosak.

Nem is beszélve arról, hogy a nemzettudatnak nem sok köze van az iskolázottsághoz.

Egy 4 általánost végzett juhász is szeretheti a hazáját annyira, mint egy több diplomás.

Amit megtanítanak egy átlag embernek „ legalább is közép isk ig” abból él, és ha az oktatás silány akkor nem várhatjuk el hogy tendencia szerűen magasabb fokon legyenek az emberek műveltek, mint az az oktatás keretintézménye lehetővé teszi.

2010. aug. 29. 07:55
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Én a parasztot is leoltom, ha brutális helyesírással próbál turbó magyarkodni. Megérdemlik. Ha ennyire szeretik a hazájukat, hogy még az ágyba is magukkal vinnék, és eltöltenének vele egy erotikus éjszakát, akkor kezdjék a magyar nyelvvel. Ennyi.

Mindennek meg van a határa, és mindenből lehet egy ember fanatikus. Az ilyen szánalmas kis fanatikus kezdeményeket szívesen leoltom. Mint amikor valamelyik turbó magyar tagadta a népvándorlást, mert nehogy már a hunok Ázsiából származzanak.

Nesze, itt egy példa a vallási fanatizmusra: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Most komolyan, te nem tartod hülyének? Mondhatsz neki bármit, megérteni sose fogja, és harcol az igazáért, de mindemellett ostoba. Ugyan ilyenek a turbó magyarok is, ergo érdemi érvet nem érdemes felhozni ellenük, mert akkor linkelgetik a barikádról, és hasonló színvonalas oldalakról a baromságokat. Szimplán leoltom őket, és a kérdésedet szerintem miattam raktad ki. Nem rég én kritizáltam egy srácot, pontosabban itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__112..

2010. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, az nem óriási baj, ha valaki nem tud helyesen írni, de ha már akkora magyar, hogy szétveti a hazaszeretet, és mindenkit lehülyéz, lehazaárulózik, aki úgymond nem hazafi, akkor a minimum lenne, hogy saját anyanyelvét nem gyilkolja...
2010. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval egyetértek. Az előtte szólónál viszont nem értem miért kötekszik vesszők miatt, szerintem a vessző elhagyása az egyik legkisebb vétség, felesleges miatta lebarmolni embereket.
2010. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

elsőnél a pont!

látod, megint az van, hogy magyarkodsz és a saját hibádat másra kened!

2010. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

F@sz0k.Meg nyelvtannáczik.


Mit jelent magyarkodni amúgy?

A lengyelek lengyeleskednek, az angolok angoloskodnak vagy mi ?

Gondolom ők pedig nagyamerikaiak mert kb minden amerikai filmben feltűnik a saját zászlójuk

[link]

2010. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nagy amerikaiak! Mocskos nacionalista, konzervatív söpredék! Miért nem áll Superman egy Kripton zászló elé? Amerikaiskodik... Ez undorító kirekesztő dolog, mert mindig csak az Usa zászló!
2010. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

13:52

A fanatizmus nem egyenlő a hazaszeretettel. A nacionalisták 90%-a minden országban egy ősbarom.

Nekem nem kell ahhoz szélsőséget választanom, hogy szeressem a hazámat...

2010. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha fáj az általánosítás, a jobbik se általánosítson. Te barom.

Mi van, fáj ha a fagyi visszanyal? Ilyenkor meg kell hazudtolnotok magatokat? Érdekes.

2010. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!