Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit gondoltok a határon túli...

Mit gondoltok a határon túli magyarokról? Hova tartozunk?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Tudom, már volt ilyen téma, de én most a közeledő választások miatt teszem fel.

Én is határon túli magyar vagyok, az egyetemet Magyarországon végeztem el. Körülbelül nyolc éve vagyok magyar állampolgár.

Mint köztudott, a határon túliak 98%-a Fidesz szavazó. Ez részben érthető is, hiszen míg a DK ellenünk kampányolt, addig Orbán állampolgárságot adott nekünk.

Nem tudom, hogy miért gondolta azt bárki is, hogy majd több százezer határon túli magyar megrohanja Magyarországot és segélyből fog élni? Mert nekem ez jött le.

Akik kiköltöztek, azok ott dolgoznak, ott adóznak, tehát a társadalom hasznos tagjai.

Én az egyetem végezte után megpróbáltam ott elhelyezkedni, de olyan a szakmám, hogy szinte csak protekcióval lehet bekerülni - ezt szó szerint közölték is velem az állásinterjún(büntetés-végrehajtás), így szépen külföldre költöztem.


Ami pedig a választásokat illeti. Kétszer szavaztam a Fideszre, mert mégis neki köszönhetem azt, hogy könnyebb életet élhetek mint anno. Gyerekkoromban sokat piszkáltak a magyarságom miatt. Mindig beszólogattak, hogy beszéljek az ország nyelvén, meg, hogy a magyarok hány ottani családot mészároltak le a világháború alatt és még sorolhatnám! Amikor megkaptam az állampolgárságot kezdtem azt érezni, hogy végre tartozom valahová. A csalódások akkor jöttek, amikor az egyetemi tanárok is az adott ország nemzetéhez tartozónak nyilvánítottak ki. Tehát, így képzeljétek el: " Ő ukrán. Ő román.." - szó szerint!

Otthon magyarnak tartottak és sokat bántottak miatta, míg Magyarországon megkaptam, hogy nem vagyok magyar. A szüleim magyarok, otthon kizárólag magyarul beszéltünk és végig magyar osztályokba jártam. Néha tényleg úgy éreztem magam, mintha valami hontalan.


Ami a közelgő választásokat illeti. Azt hiszem elégszer köszöntem meg a Fidesznek, hogy állampolgárságot adott, most inkább nem szeretnék szavazni.

Kicsit nehéz téma, mert sokszor megkaptuk azt is, hogy nem ott élünk, nem ott adózunk, minek szólunk bele az ottani dolgokba?

Ebben részben egyetértek. Én sem örülök, hogy a huszadik faliban élő Jani bácsi is szavaz, aki életében nem járt Magyarországon és Orbán Viktoron kívül más lehetőséget nem is ismer.

Másik szempontból viszont minket is érint, hogy ki kormányoz. Olvastátok az ukrán- nyelvtörvényt? Direkt el akarják söpörni a magyar kultúrát, nyelvet! Ilyenkor azért jó, ha van olyan aki kiáll az ottani magyarságért. Ez szintén csak egy példa.

Rengetegen szavaznak pl. Angliából is. Igen, azért mentek ki, mert Magyarországon nehéz a helyzet, de ők sem Magyarországon adóznak és akkor sem fognak hazaköltözni, ha leváltják Orbánt. Tíz év múlva sem! De szavazni szavaznak!


Mivel évekig éltem Magyarországon, volt alkalmam látni, hogy a Fidesszel nagyon elszaladt a ló. Már már pofátlanság az amit csinálnak. A határon túliakat is (részben) azért ajnározzák, mert kell az a pár százezer szavazat. Ezzel tisztában vagyok.

Karácsony Gergőt szimpatikusnak találom és szerintem jó polgármester, csak szegénynek ott tesznek keresztbe ahol csak lehet.

Fegyőr nem szimpi és nagyon zöldfülű még!

A DK-ról inkább nem írok semmit. Határon túliak ide vagy oda..szerintem ő nekik nincs többé keresnivalójuk a magyar politikában.

Jakab tud jókat mondani, de néha olyan primitív kirohanásai vannak...

MZP- szimpi, de ahogy hallottam polgármesterként nem túl sok mindent lendített előre. Amúgy jól beszél és nincs a fellegekben, mint pl. Fegyőr.


Nem tudom, hogy szavazzak-e, hiszen jelen pillanatban néhány rokonon kívül, semmi sem köt oda. A migránspolitikával amúgy egyetértek (tudom ez is csak egy húzás a Fidesz részéről) és én sem szeretném, ha még több arab árasztaná el Európát. Más kultúra, más szokások. Viszont a migránsoknak eszükben sincs Magyarországon állomásozni. Nem elég vonzó számukra...

Az ellenzéket amúgy békésebbnek, környezetbarátabbnak találom, de a túlzott liberalizmussal sem tudok azonosulni.

Nyugodt lelkiismerettel senkire sem tudok szavazni és valószínűleg nem is fogok.


Amúgy azért is tettem fel a kérdést, mert úgy érzem, hogy ez a politikai kérdés hatalmas ellenszenvet szít a határon túli magyarok iránt. Ez rosszul esik amúgy, mert egy nemzet vagyunk. Volt, hogy valaki Magyarországon konkrétan a szemembe mondta, hogy "Jaj ezek a határon túli magyarok. Minden pénzünk oda megy hozzájuk és mi ebből semmit sem látunk vissza".

Én sem támogatom azt, hogy Magyarországon kívül pl.stadionokat húzzanak fel stb. Sajnos az adott országok, nem nagyon támogatják a magyar kultúra, magyar értékek, hagyományok őrzését. Nagyon bonyolult kérdés ez.



2021. szept. 26. 14:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Magyar az egy vervonal ... legyen akar a Vilag barmely pontjan!!!!
2021. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Genjeinkben hordozzuk a 'magyarsagot' !!!
2021. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Te meghalsz egyszer, de a genjeidben orokited tovabb a magyar szarmazasod es aki te valojaban voltal ... a gyermeked viszi tovabb az 'eleted'.
2021. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az egyetlen normális párt a Mi Hazánk.


Amugy megnyugtatlak, aki téged le románozott vagy egyéb etnikumnak titulált az biztosan "balos" eszmeiségű.

2021. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jót.
2021. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Az ellenzék békésebb? Ez ugye csak valami vicc.. A 2019-es ország karácsony fa mit ártott nekik, hogy megrongálták? Csak hogy a szánkókat ne említsem amit az állam biztositott volna a szegénygyerekeknek.. Egy átlag libbant annyit tud mondani hogy "orbán lop", de hogy ő kiket támogat és azoknak milyen ügyei voltak persze az mellékes..

Egy átlag libbantnak maga a kőbevésett demagógia sem tűnik fel, pár példa:


-Médiaszabadság (index) : Nem is volt olyan rég, amikor azért tüntettek hogy a fidesz felvásárolja az indexet.. (legalábbis ez volt a baloldali propaganda).-> A valóságban ugyanúgy megmaradt baliberális eszmeiségű megfejelve egy telexel.


-Ceu: "A kormány elüldözi őket"

-> A valóságban úgyanugy müködik, csak a törvénytelenül amerikai diplomát kiadó karok kerültek felszámolásra.


-"Rabszolgatörvény bevezetése"

Ugyan miben lett más egy átlag ember munkanapja ez álltal?

-> Ez csak egy személyi alternatíva, amely cégeknél van lehetőség többlet munkavégzésre


LMBTQ: MH szimpatizánsként, én külön választottam volna a pedofiliától mert legalább nem érthették volna félre direktmód. A baloldal arra hivatkozik hogy sérülnek a homoszexuálisok jogai,de azt már nem tudják megindokolni miképpen.. Sőt a törvény lehetőséget biztosit libbant kategóriájú szülöknek hogy akár lmbtq eszmeiséget is tanuljon a gyerekük akár kisgyerekként..


Ui: Nem állítom hogy a fidesz jó! de az ellenzék esetleges győzelme biztosan hanyatlást jelentene a későbbiekben.

2021. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Én budapesti vagyok, a kormány ellenében az össz ellenzéki jelöltre fogok szavazni. Remélem MZP lesz az vagy Jakab, de kész lennék leszavazni Dobrevre is (némi hányást követően).

Ezt csak azért írom le, hogy ennek fényében olvasd a válaszom.


Hát nem irigyellek.

Az én szememben magyar vagy. Aki lerománoz itthon, az szégyelje magát, aki leukránoz odakint, az még szánalmasabb.

Ellenben nem értek egyet azzal, hogy szavazati jogot is kaptatok. Az állampolgárságot ellenben ünnepelem. Én ilyen téren megváltoztatnám a választási törvényt, hogy ne szavazhass, amíg romániai lakos vagy. Viszont a magyar állampolgársággal rég tartozott nektek ez a nemzet. Soha senki se nevezhessen bozgornak titeket!

Viszont abban biztos vagyok, hogy a Fidesz kizárólag azért a pár szavazatért tette amit tett. 1-2 mandátum csak, nem ti döntöttétek el a választások eredményét (mondjuk a 2/3-t volt hogy igen), itt az elv a dühítő. Vona Gábor úgy karolta fel anno a jogaitokat, hogy nagyon jól tudta, hogy nem őt fogjátok támogatni. Mégis megtette, mert neki érdek nélkül volt fontos.


Én úgy vélem, hogy a helyes ha nem szavazol, amíg nem viseled a szavazásod következményeit. (Vagy csak nagyon kis részét.) Megértem azt is, amiért szavaztál, és ha most leszavazol a Fideszre, mert félsz Dobrev esetleges győzelmétől... azt is megértem. Szívom a fogam, mert rontod az esélyét, hogy a gyermekem egy normális, demokratikus államban nőjön fel, viszont a saját gyermekeid magyarság öntudatát így meg tudod védeni.

Szóval ha rám hallgatsz nem szavazol. Az ellenzékre sem.

De ha úgy döntesz, hogy mégis: nekem sosem leszel ezért ellenségem, a szememben sosem elszel román. Magyar vagy, aki azzal él, amivel felhatalmazták.


Remélem leváltják a Fideszt. Remélem nem lesz szavazati joga határon túli állampolgároknak. És remélem, hogy magyarnak tekinti őket mindenki, hiszen azok. (Nekünk itthoniaknak könnyű, itt max. a romák kötnek belém, mert "rakló" vagyok. Erdélyben nagyon nehéz lehet elviselni, hogy azért bántanak, aminek születtél.)

2021. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én szerencsére nem tapasztaltam egyáltalán a környezetemben, hogy utálnák a határon túli magyarokat. Inkább internetes hozzászólásokban olvastam, de ott meg mindenki mindenkire mond mindent, nem kell túl komolyan venni. Sajnálom, ha voltak negatív tapasztalataid, a többség hidd el hogy nem ilyen és nem így gondolja. Az ellenzéki szavazók sem.

Szerintem aki egy kicsit is foglalkozik a politikával, az láhatja itthonról is és határon túl is, hogy a jelenlegi kormánnyal elszaladt a ló. Az ellenzéki oldalon szerintem a leghitelesebb Márki-Zay Péter (polgármesterként az ígéretei nagy részét már teljesítette, erről az oldalán találsz több infót). Illetve számára a határon túli magyarság is valóban fontos, épp a minap láttam egy beszelgetést, amiben erről részletesen beszélt.

De egyébként többé-kevésbé bármelyik ellenzéki pártban látok jót. Az egyetlen, amelyiket vállalhatatlannak tartok, az a DK. De amíg nekik is van egy nagyobb számú támogatójuk és ameddig a Fidesz ilyen erős, addig sajnos nem lehet őket megkerülni.

Összegezve, szerintem tégy ahogy jónak látod, a rosszindulatú megjegyzésekkel pedig ne törődj. Fel a fejjel!

2021. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7-es! Ezt olyan szépen leírtad. Köszönöm a kulturált hozzászólást! 🤗
2021. szept. 26. 15:28
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is 8-as Válaszoló!


MZP szimpatikus, de kicsit megijeszt az, hogy elvileg eddig Dobrev vezet az előválasztásokon.(???)

Én úgy szeretném, ha nemcsak egy párt kormányozna. Testvérem Budapesten él a családjával. Ők biztos szavaznak majd, amit támogatok is. Én most inkább afelé húzok, hogy ne szavazzak. Viszont örülnék, ha kicsit frissülne az ottani politika. Ha Orbán marad, akkor legalább ne kormányozzon egyedül, mert ami sok az sok!

Amúgy most Németországban élek és itt a hírekben szinte nap mint nap szóba kerül Orbán és Magyarország. A főnököm is egyszer nekem állt, hogy mit képzel Orbán? Mi az, hogy tiltja a meleg házasságot? Meg, hogy a német xx miniszternek is férje van és, hogy ez milyen jó. Úgy látszik, akár hová megyek ott engem elő fognak venni!😂

Amit írtam, hogy az ellenzék békésebbnek tűnik..itt inkább a jelöltekre: Karácsony Gergőre és MZ Péterre gondoltam. Nyugodt, kellemes hangnemben beszélnek, míg Fegyőrnek csak úgy habzik a szája! Próbáltam azt az embert is megérteni, de valahogy nem megy.

2021. szept. 26. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!