Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vannak fiatal szavazói a...

Vannak fiatal szavazói a DK-nak és vele együtt Dobrev Klárának? Mivel győz meg?

Figyelt kérdés

Kb. 35 év alattiak válasza érdekel elsősorban.


Nem provokációnak szánom a kérdést, csak még nem találkoztam fiatal DK szavazóval, és érdekelnek az ilyen vélemények is.



2021. okt. 5. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Azzal hogy halvány lila fingjuk nincs mi volt itt 2010 előtt, mert akkoriban kb általánosban vagy homokozóban ücsörögtek. Látják hogy Orbán nagyon kampányol ellenük nekik meg ez szimpatikus ha valaki ennyire ellenszenves Orbánnak.
2021. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Így van... őket könnyen be lehet etetni...ők nem élték meg 2004-2009 et úgy igazán.

Nekik" jó fej" Gyurcsány is, meg Dobrev is...

Pedig két iszonyatosan nagy nemzetrontó!!

2021. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
34 éves vagyok, és ha külön lehetne szavazni listán, a DK-ra szavaznék. Így viszont, mivel tudom, hogy a DK megosztó, az első körben az előválasztáson MZP-re szavaztam, második körben attól függ visszalép-e Karácsony és MZP a másik javára, Karácsony politikailag nagyon távol áll tőlem, de ha megegyezik MZP-vel, rá szavazok, ha nem egyeznek meg, marad Dobrev.
2021. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1 pont ezaz, hogy én ezt a tendenciát fiatalok részéről nem látom. Találkoztam már fiatal Jobbikossal, Mi hazánkossal, LMP, MKKP szimpatizánssal, sőt, MSZP és Fidesz támogatóval is, de a DK valahogy mindig kimarad.
2021. okt. 5. 10:37
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Még mindig 3-as vagyok. Hogy miért? Nekem Gyurcsány politikája, ha nem is szimpatikus volt, de nagyjaból 1998 óta még így is az ő kormanyzasa volt a legígéretesebb, minden elq.rásával együtt is. Volt próbálkozás az oktatás és az egészségügy megreformálására (sajnos ezt elsöpörte a Fidesz kampánya és a népharag), a 2006-os botrány idején pedig 10%-ról 4%-ra csökkentette a hiányt, az államháztartási reformok már úton voltak, mikor jött a válság.


Talán nem Dobrev a legjobb jelölt, hanem MZP, mert ő jobbab el tudná adni a fájó, de szükséges reformokat, amik nélkül nem lesz versenyképes Magyarország. De a többi jelölt, talan Fegyőr kivétel, menthetetlenül erősen balos, és a Fideszt licitálják felül populista ígéretekben. Mondom, még egy Karacsony vezette kormány is kisebb rossz Orbánékhoz képest, szóval nem az én szavazatomon fog múlni, de nem gondolom, hogy nagy állammal, magas adókkal, tartósan járó állami bérlakasokkal, 100%-ban állami egészségüggyel és felsőoktatással valaha meg fogjuk közelíteni Nyugat-Európát.

2021. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 és #5, köszi, ilyesmi érvekre vagyok kíváncsi.
2021. okt. 5. 10:44
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
30 vagyok, a kormánnyal (és az ellenzékkel) kritikus ismerőm van egy jó pár, de DK szimpatizáns egy sincs.
2021. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

"Látják hogy Orbán nagyon kampányol ellenük nekik meg ez szimpatikus ha valaki ennyire ellenszenves Orbánnak."


Orbán nem csak Gyurcsány meg DK ellen kampányol, hanem azok a fiatalok ellen en bloc, akik nem akarják megkajálni a korrupt, bekokainozva k*rvákat szopató keresztény konzervativizmus ideológiáját. Na és ki az a párt aki tárt karokkal várja ezeket a fiatalokat a támogatói soraiba? Hát a DK.

2021. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vannak fiatal DK-sok is, ez következik a vezetőjük mentalitásából. Hogy nem látszanak, az is Gyurcsány személyiségéből fakad. Ő tudja, hogy elképesztően nagy a megosztottság, a gyűlölet, ezért ismert arcokra van szükség a megnyilvánulásokban. Sőt, hogy őt idézzem, nem az a fontos mit mondanak rólad, hanem az, hogy beszélnek rólad. Lefordítva, adott pillanatban az lesz hiteles, akit jobban ismernek az előbbi pillanatról. Az alig számít, mit hallottak felőle (értsd: 5%-nak számít, mer megfontolja és ellene szavaz, a többi meg rá, mert az emberi agy utálja a bizonytalanságot, viszont rendkívül feledékeny).

Az ország politikailag legokosabb embere Orbán. Viszont céljai mocskosak (hogy pontosabb legyek: nem tud szabadulni gyermeteg dolgaitól és utálja a világot, mert úgy érezte, a világ is utálta őt).

Az orzság második legokosabb embere Gyurcsány. Viszont őt is, Orbánhoz hasonlóan kizárólag céljai érdeklik, és ennek érdekében bármit, az országot is feláldozza. Az ember a személyiségétől soha nem tud szabadulni. Gyurcsány valóban sokkal jobb Orbánnál, de azt se feledjük: azért milliárdos, mert 1989-ben hamar felismerte, mi a legjobb és legkevésbé feltűnő módszer a villámgyors meggazdagodásra. Elkérte és megkapta a balatonvilágosi legfontosabb pártüdülőt, ami egyben kormánybázis is volt. Majd a kormány visszabérelte tőle, és ezt egyik további se tudta lemondani. Persze volt más is. A kormányzása mentorának, Medgyessynek a megbuktatával kezdődött. Olyan mocskos módszerekre, mint Orbán, soha nem vetemedne, nem ilyen a személyisége. Azonban az őszödi beszéd sem véletlen volt. És talán a legfájóbb 2014. Akkor az ellenzék egy kissé kezdetleges összefogásban gondolkodott, a választási törvényt már átarta a Fidesz. Sok rendezvény volt a választás előtt, az egyik szimbolikus 2013 október 23-án a Műegyetem előtt, ahol minden párt képviselője megjelent, mind beszédet akart tartani. Volt egy kb. 200 perces, Gyurcsányé. Elkezdte Mesterházy, úgy két mondatot lehetett hallani. És a többinél annyi se. A jól szervezett tömeg szétordította. Na mit skandáltak? Összefogást! Morbid. Szóval az a gyűlés hamvába holt, ezzel az összefogás szétesett, a következő választáson a Fidesz még fölényesebben győzött. Mindez miért? Mert akkor még Gyurcsány nem volt elég erős, nem ő vezette az ellenzéket, és ezt nem tűrhette. Most sem állhatott ki, a DK sehol se lenne. A felesége kiváló médium. Okos, határozott, ismert és jól beszél. ezt nagyon őszintén mondom ls gondolom. Meg azt is, egy jó házasságban a felek nem fognak egymás ellenében cselekedni.


Miért fontos ez? Mert ez a folyamat egy többfázisú dolog, teljesen mások a szempontok most, 2022 áprilisában és utána.

Most a legfontosabb (volt) olyan egyéni jelölteket állítani, akik sok körzetben győznek. Úgy vélem, ez megtörtént és biztató. E pillanatban a legfontosabb olyan miniszterelnököt keresni, aki majd 2022 áprilisa után (a nyerés után) a legeredményesebb. Rögtön utána az a legfontosamm most, hogy a(z erősen megtévesztehető és elsősorban érzelem és nem racionalitás szerint döntő) tömeg ezt a jelöltet válassza meg. Ez a jelölt azt fogja meghatározni, hányan mennek el választani, az pedig az eredmény sorsát dönti el. És ha az pozitív, akkor a legfontosabb a most lerakott életveszélyes (a kormány bukását hamar kikényszerítő) dolgok felszámolása. Hatalomtechnikai céllal létrehozott intézmények megszüntetése, fontos vezetők cseréje, törvények (elsősorban az alaptörvény) megváltoztatása, adósságcsapda elkerülése, új gazdasági szerkezet megteremtése. Ezek egyenként is életveszélyesek, ezért mindet fel kell számolni, legalább a működőképesség mértékéig, és nem elhanyagolható a nemzetközi megítélése a legitimációnak. Ehhez valóban szakértők kellenek, az összes előbbi szerepre, mert mindre kell, és mindre a legjobb, ha nem is abban az értelemben, ahogy sokan gondolják Márki-Zay nyomán. Csak példaként, ebben a országban ki lehet a legjobb ember a nemzetközi dolgokban? Vagy ki az elszámoltatásban? Vagy ki az óhatatlanul bekövetkező rivalizálás (miniszteri posztokért, jó állásokért) erős csillapításáért, mert ez is buktató tényező. Már most is utálja a tömeg a jelöltek rivalizálását, a majdani brutálisabb lesz. Nem azért, mert másutt úgymond szalonképesebb, hanem mert mindenki szeme előtt az elmúlt időszak torz képe lebeg. Mert mindenki mindenben a gyűlölködést látja. Pedig a verseny normális dolog, nemcsak a sportban, a politikában is. És a versengés nemcsak a szereplők kulturáltságán múlik, hanem s szurkolóknak is kulturáltnak kell lenniük. Minden anomáliát kizárólag a jó tömegnyomás képes hatásosan kezelni.


Nem várom a szakszerű végig gondolását ennek, de remélem az érzelmek háttérbe szorítását, sorban a cselekmények aktuális fontosságának mérlegelését. ha ez jól sikerül, a következő választás már sokkal normálisabb, érthetőbb és talán eredményesebb is lesz. Az önmérsékletre kérek mindenkit, mert e pillanaban talán ez a legfontosabb.

2021. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kissé elírtam, 200 perces beszéd soha nem volt, az 20 akart lenni.
2021. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!