Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az Orbán-kormány a munkáltatók...

Az Orbán-kormány a munkáltatóknak lehetővé tette, hogy kötelezzék a munkavállalókat az oltásra. A politika megint előrébb való a szakmai döntésnél? Továbbá aki nem oltatja be magát, az egy évre fizetésnélküli szabadságra küldhető. Normálisak ezek?!

Figyelt kérdés

Szerintem ezt is elbénázták. Nyilvánvaló cél az, hogy növeljék az oltottságot, védjék a gazdaságot de Orbán "moshassa kezeit".

Az egészségügyi álláspont az, hogy 80+% os átoltottságnak kellene lenni társadalmi szinten, ami azt jelenti, hogy gyerekeken és az orvosok által ellenjavalt személyeken kívül kb. mindenkit be kellene kötelezően oltani.


Vannak azonban munkakörök, illetve ágazatok, ahol fokozottan nagyobb a fertőzésveszély. Ezeknél az ágazatoknál miért a munkáltató hatáskörében van a döntés, miért nem a kormány szabja meg az ágazatokat, munkaköröket?

Egészségügy, oktatásügyi intézmények, idegenforgalom, kereskedelem, élelmiszeripar...


Ügyfelekkel kontaktusban lévő dolgozóknál...


Meg mi az a baromság, hogy egy évig fizetésnélküli szabi, tehát nem mondhatnak fel, nem vehetnek fel valakit normálisan a helyükre?!

A kijelölt oltási határidő utáni felmondási idő ok, lehet fizetésnélküli szabi szerintem, az korrekt, és egyértelmű, még úgy is, hogy ha mégis beoltatja magát, akkor a munkáltató köteles visszavonni a felmondást, de ennek a döntésnek ebben a formában semmi értelme.



2021. okt. 29. 05:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%

Nézd... mérnök vagyok egy 600 főt foglalkoztató cégnél. Éves szinten 10-12 hard saving fejlesztési ötletem van ami megvalósul. 9-10 ezer eurókat spórol meg a cég különböző szervizköltségeken, mert a drága szerelők helyett én megcsinálom.

Tegnap bementem a HR igazgatóhoz, megmondtam neki, hogy miattam fejenállhat, akkor sem oltatom be magam, de cserébe szívesen elmegyek egy másik céghez ha ez gond, garantáltan 3 munkanapon belül kapkodnának utánam.


Annyit mondott, hogy ez rám nem vonatkozik. Gondolom ezzel majd a betanított dolgozókat fogják sanyargatni. Sok ágazatban most úgyis pluszos a létszám pl autóipar

2021. okt. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
61%

Munkaltato erdeke, hogy mukodjon a ceg. Ha a dolgozok kozul 1 is megbetegszik, a tobbieknek karantenba kell vonulni ... maris all a munkahely. Ezt egyik munkaltato sem szeretne.

Ne adj Isten feldobja a pacskert egy-ket alkalmazott(?!) ... errol mar ne is beszeljunk.

2021. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
52%
Durva, mikor mérnökként ennyi esze van valakinek mint az egyesnek :DDD
2021. okt. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
39%

3/3 anonim ***** válasza:


Azaz?

2021. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
43%
3: attól hogy mérnök, még lehetnek komoly pszichiátriai problémái meg betegségei.
2021. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Vagy nem vonulnak karanténba, mert elsunnyogják a fertőzést, ha meg már fetreng kínjában, és kórházba kell vinni, akkor esetleg, de nincs olyan erős kontaktkutatás, hogy eljutnának idáig. És inkább bemennek az emberek betegen is dolgozni, mert nem kapnak annyi táppénzt, mint a munkabér.


Aki magától menne karanténba, azt meg kirúgják. Nem egy év múlva, hanem kb. rögtön valamilyen ürüggyel, mert van egy rakás ember helyettük.


Amúgy meg az #1 valamire mégis rávilágított: tegyük fel, hogy szakács.

Oltattlanul nagyobb kockázatot jelent a vendégek egészségére? - igen.

Ha bejelenti, hogy ő márpedig nem oltattja be magát, inkább átmegy a konkurenciához, akkor is kötelezővé teszi neki a munkáltató az oltást? - jóval kevesebb eséllyel.

Viszont ha minden szakácsnak kötelező az oltás, akkor a szakács nem ugrál, ha nem akarja elhagyni a pályát, és nem akar inkább más ágazatban dolgozni, ahol ez jelenleg nem feltétel.


Egy kisvállalkozásnál a pénztáros hőzöng? Akkor nem írják elő, mert nem akarják, hogy elmenjen fél évre feketén dolgozni, míg ők nem tudnak felvenni helyette mást, mert bármikor visszajöhet.

Ha minden pénztárosnak előírják, akkor viszont nem hőbörög a pénztáros olyan nagyon. Szakmai alapon meg indokolt számára az oltottság.


De ha már így: akkor kötelezni kellene az éttermeket, stb. hogy tegyék közzé, ha nem írták elő az oltást, és azt is, ha igen, és akkor a vendégek tudatosan dönthetnek, milyen kockázatot vállalnak be. Ők meg érezhetik a bevételen a döntésük következményét.

Ezt pedig a hatóságnak ellenőriznie kellene, és szarrá bírságolni, és jól bezáratni azt, ahol megtévesztés történt.

2021. okt. 29. 07:34
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

A kérdező #6-os kommentjével egyetértek.


OFF:

Mérnökként tényleg furcsa, hogy valaki nem a tudományos elittel tart. De ez a hivalkodás is furcsa! Nem régen diplomáztam orvosként és nekem is van pár volt évfolyamtársam, aki szeret hivalkodni a hivatására. Szerintem még étterembe is úgy foglalnak asztalt, hogy DOKTOR Gipsz Jakab szeretne itt vacsorázni, hogy értesüljön róla mindenki, hogy nem akárki, hanem a naccságos úr / asszony érkezik. Mondanom sem kell, hogy nem a legeszesebb volt évfolyamtársaimról van szó.

2021. okt. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%
Azén mérnök kollegáim mind be vannak oltva, szóval egy példából nem kell messzemenő következtetéseket levonni.
2021. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
26%

Nézd, megállt az önkéntes oltakozási kedv.

Ez ellen is kell tenni...az emberek miatt, a covid nem válogat. Itt a 4 hullám.

A súlyos betegeket nézzük akkor 10 ből 8 oltatlan.

Már tavasszal kötelezővé kellett volna tenni!!

2021. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy szakmailag motivált döntés volt, pont, hogy nem politikai.
2021. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!