Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberálisok miért ennyire...

A liberálisok miért ennyire arrogánsak?

Figyelt kérdés
Ha nem akarod, hogy legalizálják a füvet, lefasisztáznak. Ha nem támogatod a bevándorlást, lefasisztáznak. Ha nem támogatod a melegházasságot, lefasisztáznak.

2021. nov. 28. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

És?Ki az akit megtud sérteni egy magát liberálisnak valló hazaáruló?

Ne legyél már mimózalelkű.


A legjobban úgy tudod őket kiakasztani, ha lefasisztáznak,lerasszisztáznak akkor elmosolyodsz és elengeded a füled mögött.Utálják, ha a "rasszista-fasiszta" varázsszó nem működik.


Sem a bevándorlás sem pedig a függőséget okozó szerek engedélyezésének nincsen semmiféle logikus magyarázata.A "miért ne" az nem érv.

2021. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Én arroganciát a kormánynál, és pár fidiótánál látok, na meg a pc véleményterroristáknál, és a feminácikál, akik nem liberálisok.
2021. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
60%

Az értelmesebbek akkor fasisztáznak le, ha fasisztaként viselkedsz.

Például ha a bevándorlás feltételeit szigorítanád, akkor azért még nem lennél fasiszta.


(Megjegyzem, pár éve feltettem egy kérdést erről, és akkor még a legnagyobb migrácsozók is enyhébb feltételekhez kötötték volna a letelepedést, mint ami már 2015 előtt is érvényben volt - ennyire vannak képben.)


Viszont ha olyanokat mondasz, hogy a menedékkérők oltalmát meg kell tagadni, ne adj'isten erővel kellene fellépni ellenük a határon vagy valamilyen szempont szerint szelektálni, akkor ne lepődj meg, ha lefasisztáznak.

2021. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Erről eszembe jut egy 2010 előtti parlamenti vita:

Az akkor ellenzékben lévő Orbán feltett egy kérdés Kókának, aki akkor gazdasági miniszter volt és egyben az SZDSZ elnöke. Kóka fölényeskedve és kioktatóan válaszolt, miközben Orbán az arcát a kezébe temetve röhögött rajta... Elsőre én sem értettem, mi volt ennek az oka, később viszont kiderült, hogy Kóka egy olyan kérdést dobott vissza arrogánsan, amelyen már a saját pártja hónapok óta dolgozott, csak neki fogalma sem volt róla. (Azt hiszem, még valami citromdíjat is kiosztottak neki az év végén.) :D

2021. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

#1

Mondjuk ilyenkor érthető, ha téged lefasisztáznak, mivel pont ostobaságot mondtál.


"Sem a bevándorlás sem pedig a függőséget okozó szerek engedélyezésének nincsen semmiféle logikus magyarázata."

A kávé, csoki, sorozatok, alkohol stb, mind-mind függőséget okoz és engedélyezve van.

A helyzet pont az, hogy racionálisan a drogokat legalizálni kellene, mivel bármilyen érvet hozol fel ellenük, már létezik egy hasonló szer, amit legalizálva van.


Továbbá a szesztilalom, ami szintén jó példa. Amikor tiltva volt, akkor nem tudták, hogy mivel öntik fel, hogy több legyen és csak azt érték el, hogy a bűnözők keressenek rajta pénzt.

Ha legalizálva lenne a (könnyű) drog, akkor a kormány tudna ügyelni arra, hogy ne a bűnözők keressenek rajta, illetve hogy semmi egészségre nagyon ártalmas szert keverjenek bele.


A bevándorlás meg simán ellentmond a konzervativizmusnak és liberalizmusnak.

A konzervatívizmusnak azért,m ert a királyok szabályosan telepítették az országokba az embereket, és ezeknek az embereknek adtak extra jogokat az átlag magyarokkal szemben.

A liberalizmusnak meg azért, mert azt csinálsz amit akarsz, amíg nem ártasz másnak elvet követik.


Persze ennyire nem okosak a konzervatívok, szóval ők ezzel szembe szoktak menni, ekkor derül ki, hogy igazi konzervatívok vagy csak neo-fasiszták.

2021. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
A fasisztázásna a pepitája, amikor ti meg hazaárulóztok.
2021. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Viszont ha olyanokat mondasz, hogy a menedékkérők oltalmát meg kell tagadni, ne adj'isten erővel kellene fellépni ellenük a határon vagy valamilyen szempont szerint szelektálni, akkor ne lepődj meg, ha lefasisztáznak."


Mondjuk én szelektálnám, hogy melyik legális és melyik illegális határ átkelő, melyik jött békés országból és melyik menekült el fegyberes konfliktus miatt, és ennek tudatában bírálnám el a menedék kérelmüket, nem érdekel hogy milyen a bőrszínük vagy a vallásuk, ettől fasiszta leszek?

2021. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
Kifejezetten menedékkérőkről volt szó, nem legális és illegális bevándorlókról. Bevándorlók közül úgy válogatunk most is, ahogy szeretnék, a menedékkérők esetében pedig igen, fasiszta lennél.
2021. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

#7

"én szelektálnám, hogy melyik legális és melyik illegális határ átkelő"

Ennek mondjuk nincs értelme, és a fidesz szájából se volt.

Ha te vagy a kormány, akkor te döntöd el, hogy melyik illegális és melyik nem, mivel az illegális annyit jelent, hogy törvénybe ütköző.

Ha hozol egy törvényt, hogy ki-bejárás van szabadon, akkor mindenki legális.


Önmagában ezzel érvelni elég röhejes.


"melyik jött békés országból és melyik menekült el fegyberes konfliktus miatt"

Ez szintén hülyeség, mivel azt jelentené, hogy a német mérnök takarodjon ki az országból, mert békés helyről jött.

Egy bevándorló önmagában, hogy honnan jött, az nem jelent semmit.

A bevándorló és menekült között számít, hogy ki honnan jött, mert ha háború elől menekül, akkor menekült.


"ennek tudatában bírálnám el a menedék kérelmüket"

Szóval a bevándorlókat menedékkérő kérelmük alapján bírálnád, akkor is, ha nem adtak be ilyet, mivel nem menekültek.

Ebből lehet tudni, ha valakinek fogalma sincs, hogy miről beszélsz és csak benyelte a kormány propagandát.

A bevándorló és menekült nem ugyanaz.


"nem érdekel hogy milyen a bőrszínük vagy a vallásuk, ettől fasiszta leszek?"

Amit leírtál az alapján igen, mert úgy mondasz dolgokat, hogy láthatóan nem is érted őket.

2021. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ennek mondjuk nincs értelme, és a fidesz szájából se volt.


Ha te vagy a kormány, akkor te döntöd el, hogy melyik illegális és melyik nem, mivel az illegális annyit jelent, hogy törvénybe ütköző.


Ha hozol egy törvényt, hogy ki-bejárás van szabadon, akkor mindenki legális.



Önmagában ezzel érvelni elég röhejes."


Nézd, jelenleg nincs Magyarországon olyan törvény, mi szerint bárki bárhonnan útlevél és/vagy vízum vagy személyi igazolvány nélkül beléphet az országba, tehát jelenleg törvénybe ütköző az ilyesmi.


"Szóval a bevándorlókat menedékkérő kérelmük alapján bírálnád, akkor is, ha nem adtak be ilyet, mivel nem menekültek.


Ebből lehet tudni, ha valakinek fogalma sincs, hogy miről beszélsz és csak benyelte a kormány propagandát.


A bevándorló és menekült nem ugyanaz."


Na most félre értettél, vagy én fogalmaztam rosszul, tisztában vagyok vele, hogy a bevándorló és a menekült nem ugyanaz. Nem nyeltem be semmilyen propagandát, nem vagyok fideszes.


"Amit leírtál az alapján igen, mert úgy mondasz dolgokat, hogy láthatóan nem is érted őket."


Tehát fasisztának lenni annyit jelent, hogy úgy mondok dolgokat, hogy elvileg nem értem őket? Ne haragudj, de ez kb. olyan mint amikor a fideszesek vagy a Mi hazánkosok lekomcsizzák az ellenzéki összefogást.

2021. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!