Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen témákba tartozna az...

Milyen témákba tartozna az alábbi politika hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

Egy szerepjátékba kell ne értsétek félre:

Az arisztokrácián túl vagyunk, megalapult frakciók megválasztott vezetői, egy unió keretében fogják kormányozni az infrastruktúrát.

Ezt az infrastruktúrát fel is kell építeni, nincs szabad ár a szerveren alapbeállításon vannak a tárgyak eladási és vásárlási ára. A finomítatlan ércektől az ételen át a gépekig bármi vehető vagy eladható. Óránként kerül forgalomba pénz az online aktivitásért. Nincs olyan gazdaság mint a termények, az érc az egyetlen betakarítható cikk. Mindenért meg kell dolgozni csak a pénzért nem. Van ellenség is ami nehezíti a dolgot, és végtelen a játéktér, be tudunk tenni bármit aminek tudjuk a nevét és működését, a játék nem játszható emeltszintű programozói tudás hiányában, ez korhatárhoz köti a játékosokat. 30 éves a legfiatalabb és elég szenvedős neki mert scripteket tud csak ollózni.

Így kezdődik a történet egy csomó minden kiderül belőle:

A rengeteg természetes erőforrás ellenére, a világok küszködnek a fejlődéssel.

Az ipari forradalom reményében, egyesültek a népek, és megalapult az egyesült népek szövetsége!

Akik viszont kihasználni kívánják mindazt amit az unió kínál, a birodalom ipar ágai káros hatással vannak a környezetre! A népek békés együttléte egyre inkább fusztrálja az ősi ellenségeiket!

Az ellenséggel vívott véget nem érő háború folyamatosan meríti az erőforrásokat.

Az únió egy új fegyvert készít melynek segítségével elsöprő csapást mérhet ellenségeire. És az ott megszerzett technológiák egy része az uniót erősíti.

Az összefogás bölcs vezetést kíván, mely a népnek nem mindig tetszik.

A politikai helyzet a kettős vezetésen alapul, ahol ha egyetértés van elfogadott a döntés ahogy ellenkező esetben a felek megvitatják nézőpontjaikat a legjobb döntésért cserébe. A céhek a rossz gazdasági helyzet miatt válságban vannak, melynek okozója az alacsony populáció! Mivel külső segítség nincs így nehezen boldogulnak.


Ha mondtok kulcsszavakat már tudni fogom milyen irányba kezdjem el tanulni a politikát. Kb az iskolai tudásom van meg amit innen onnan összecsipegettem.



2022. jan. 10. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Politika, politikus és a gondolkodás?

Ne viccelj.


Ha szakértő vezetést írtál volna, akkor más lenne a helyzet.

A jó vezető, kiváló szakértője a fenti dolgoknak, amiről beszélni, tervezni, megvalósithatósági és hatás vizsgálatot kell tartani, minőségbiztosítás, minőségellenőrzés mellett.

A politikus a fentieknek közelében sem jár.


Ezt így mond el a tanárodnak! Figyeld csak meg, nézni fog bambán.

2022. jan. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd esetleg definiálnád? Mert így nem teljesen értem miről beszélsz. Az utolsó iskolámba 2008-ban végeztem. Ez a politikai szerepjáték szórakozási szinten van. Ez a minőségbiztosítás minőség ellenőrzés mire érted? Ez egy szűk keretek közötti játék, nincs lehetőség minőségre.
2022. jan. 10. 07:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség minőségre?

Akkor hagyd is az egészet. Ne csináljatok magatokból hülyét, már megbocsáss.

2022. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gépeknél van minőség de lejön a gyártósorról és vagy működik vagy nem. Ennyi az össz minőség de ezt a gyártó a boltokba való eljuttatásnál akaratlanul is ellenörzi. De a minőségellenörzés az utolsó dolog amire szükségem van. Inkább az adózási rendszerek megalkotása, ehhez definíciókat keresek, vagy a militáris kormányzás alapjai, a politikai hierarchiák a gazdaságon bellül, az infrastruktúra szabályozása...stb. 4 óra alatt 300 évnyi gazdaságpolitikát kell átvennem és politikai tervet készítenem 5 embernek a szerepjátékhoz.
2022. jan. 10. 07:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon hiányos a tudásod kérdező.

Nemcsak a gépeknél van minőség.

A gondolkodásnak, légzésnek, beszédnek, jogrendszernek, politikai érvelésnek, közgazdaságtannak, matematikai és fizikai számításoknak, háborús stratégiáknak, vezetés mibenlétének, mindennek van minősége.

Mivel van minősége, alapvető dolog a folyamatos minőségellenőrzés.


Amúgy ide lehet venni, aminek megint alapvető dolognak kellene lenni a minőségszemlélettel párhuzamosan, ez pedig a

- hatás vizsgálat

- megvalósíthatósági vizsgálat


A politika színvonal egy vicc, kritikán aluli.

Ezért nem érted amit írok. Ilyen még a pártoknál, a parlamentben sincs, mert a nagyon alacsony intelligenciájú politikus, fel sem fogná.

Csak a demagógia és az érzelmi húrok pengetése megy, csak ehhez ért a politikus.


Tehát összefoglalva. Mivel fogalmad sincs a fenti dolgokról, amit írtam, ami alapvető dolog az gazdasági, jogszabályi, egyéb alkotásoknál, döntéseknél, érveléseknél, amit kérnek, az nem igazi politizálás lesz, hanem hülyéskedés.

Alacsony szellemi színvonal.

2022. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Politológus, demokrácia, jog.
2022. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 a szövegkörnyezetedből úgy veszem le hogy még mindig nem adod hozzá a változóhoz hogy egy szűk határok közé zárt számítógépes simulációról van szó, ahol nem eszel ha meghalsz azonnal feltámadsz és folytatod. Ennek a szimulációnak az algoritmusai között nincs lehetőség nagyobb minőség ellenőrzésre minthogy a gép működik vagy nem, ezen fellül ezen szoftver használói egy saját sztorit fűz hozzá ami próbálja a való világ problémáit belevetíteni olyan szinten hogy az már szórakoztató! A való életben egy egyetemi dolgozó vagyok még a szimulációban egy demokratikus militáris unió megválasztott főminisztere vagyok, az arisztokrácia az volt hogy én jutottam a legmagasabb pozícióba azzal hogy 20 gépem van amivel egyszemélyes háborúban teljesen leigázhatok egy univerzumot ami számítógépes algoritmusok halmaza. Ha úgy gondolod nekem hiányoznak az alapok akkor olvasd vissza hogy hányszor mondtam hogy játék, nem valóság, egy saját történet írása, és az enhe célzásaimmal hogy hierarchiák kormányzás ...stb nem foglalkoztál.

A szoftver álltal nyújtott lehetőségek között nincs minőség, de a szerepjátékba se a minőségel akarnék foglalkozni. Meghatározott politigai és gazdasági helyzetekhez Kell definízió, kezdve az alkotmány megalkotásával, mivel nem vehetek sablonosan egy eu alkotmány formanyomtatványt mert a gyilkosság pvp-nek minősül a szimulációban, ami a a két fél közös megeggyezése alapján végrehajtható! Ez a való életben egyezményeket alkotmányokat törvényeket és jogszabályokat sértene, a szimulációban szórakozásnak nevezik. Tisztelt #5 anonim minden tiszteletem, de remélem ez a részletes és túlzottan arra hansúlyt fektető hogy a (szerepjáték nem valós de való tudás szükségeltetett hozzá) beszámolóm elegendő ahhoz hogy meglásd hogy felelőség nélküli politikai vezetésre próbálok felkészülni és ehhez a teljes politológia fél százaléka elegendő!

#6 a kérdésre válaszoltál még ha kevés is ment a pont, köszönöm megértésed és válaszod.

2022. jan. 11. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!