Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi ez a hülyeség, hogyha nem...

Mi ez a hülyeség, hogyha nem megyek szavazni, akkor a jelenlegi rendszert támogatom?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el. Mivel nem adok le szavazatot, nem befolyásolok semmit.

2022. márc. 10. 19:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10. Azt gondolom, hogy ennek már nincs jelentősége. Mindent véghez vitték, amit akartak. Egyszerű többséggel is simán elkormányoznak.....Amúgy szerintem most is meglesz nekik s 2/3.
2022. márc. 10. 20:13
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, ha két rossz közül kell választani, akkor válaszd azt amelyik szerinted a kevésbé rossz.

Az hogy nem megy el valaki, azzal nem a jelenlegi helyzetet tamogatja, hanem azt támogatja hogy legyen meg a hangos vagy cselekvőképes emberek akarata. És még akkor is, ha neki az amúgy nem jó.

Tökmindegy hogy kire, de én azt tanácsolom mindenkinek, hogy menjen, és adja le a voksát.

2022. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy lesz 2/3. Jó ha 1/3 sikerül. Rommá veri az ellenzék a mostani vezetést. Olyanokat ígér MZP hogy bolond lennék nem rá szavazni. Sokkal jobb lesz minden. Tessék csak elmenni szavazni!
2022. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

"Sokkal jobb lesz minden."

Hogy en hanyszor hallottam mar ezt kulonbozo szajakbol az elmult 30 ev alatt...

2022. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12%
Ez a moslék bullshitje, amivel próbálják manipulálni az embereket.
2022. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
13. Nem tudom hol élsz, de én jobboldaliként sosem szavaznék a elme-bayra.. És senkit se ismerek, aki rá fog. Ígérni mindenki tud. Betartani semmit se szoktak.
2022. márc. 10. 20:21
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Pedig elég egyszerű.

A Fidesz milliárdokat költ kampányra párt és képviselők kampányán keresztül, mindenféle kft-ken és egyéb szervezeteken keresztül "kormányinfón" és köztévén keresztül.


Az ellenzéknek nincs erre pénzük.


A Fidesz olyan választási rendszert hozott létre, amivel magát sokkal esélyesebbé tette, és lehetővé tette a kamupártok, kamuképviselők indulását, hogy a kormányváltók szavazatát megossza.


A megosztás megerősítése érdekében hoztak egy olyan szabályt is, hogy az országos listán csak az indulhat, aki rengeteg egyéni választókerületben indít jelöltet, így egymás ellen is indítaniuk kellett jelölteket akkor is, ha akarta, ha nem.


Fidesz-közeli cégek az óriásplakátosok, így azokat fideszesek kapják főleg.


Nagyon sok a billegő körzet, amit a Fidesz nyilván rengeteg reklámmal, reklámpénzzel megsegít.


Ezért a Fidesz messze versenyelőnyben van az egész választáson.


A fidesz-közeli vállalkozások, szervezetek százmilliókat, milliárdokat költenek az ellenzéki összefogás lejáratására, szavazóik elbizonytalanítására, a Fidesz megerősítésére.


Ráadásul az egyházak is tolják a fidesz-propagandát a templomokban, hol teljesen nyiltan, hol csak úgy hunyorogva, hogy tudjátok, kire kell szavazni, (szinte úgy, hogy) F-fel kezdődik a neve és idesszel folytatódik.


Az ellenzék ebben nem eléggé versenyképes, mert nincs annyi pénzük, és médiamegjelenési lehetőségük. A köztévén 5-5 percet kaptak a választás előtt, míg Orbán és a Fidesz folyamatosan jelen vannak évek óta.


Tehát ezeket figyelembe véve a Fidesz jóval esélyesebb.


Tehát ha valaki nem megy el szavazni a választásra, "mer' meg akarja nézni a Dallast", vagy nem a legesélyesebb kormányváltóra adják a szavazatukat, azok a távolmaradásukkal vagy az elvesztegetett szavazatukkal a Fideszt, mint nagyon esélyest segítik.


Ha ez még mindig nem lenne elég a megértéshez, segítek még egyben: a Fidesz létrehozta a győztes kompenzációt, amit korábban csak veszteskompenzáció volt, épp azért, hogy a győztes ne nyerje túl magát. A győztes kompenzáció azt jelenti, hogy a győztes az első és a második helyezett közötti szavazatokat nem veszti el, hanem a kompenzációs listára viszik.


Aki nem a legesélyesebb kormányváltó jelölre, listára szavaz, annak a szavazata el fog veszni, mert nem érik el az 5%-ot, akárhogy mondják. Az így elveszett szavazatot szétosztják a bejutókon, és hiába akart mind kormányváltást, bőven kap belőlük a Fidesz is.

2022. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
Melyik városról írsz? Mert Budapesten eddig durván leuralta a plakátokat a baloldal és csak az elmúlt pár napban jelentek meg fideszes plakátok. Most talán fele-fele lehet. Napi szinten ingázok, saját szememmel látom
2022. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Neked tetszik a 400ftos euró?Tetszik, hogy minden kisvállalkozót addig zaklat a nav amig csődöt nem jelentenek, hogy mindent lőrinc vihessen? Tetszik, hogy 50millióra felmentek a lakásárak? Tetszik, hogy tavaly még 800volt a paradicsom, de idén 2000? Ha igen, akkor ne szavazz és akkor marad minden így.
2022. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez a nyerésre alkalmatlannak bizonyult ellenzék politikusainak és híveiknek választásról választásra ismétlődő véleménye. Aki nincs velük, az ellenük van; ebbe beletartoznak a nemszavazók is.

Én ilyenkor kihúzom magam: itthon pihenve, a kertben dolgozva, MotoGP-, F1 futamot, snooker bajnokság döntőt nézve, többmillió szavazó ellenében megnyerem a választást.

Persze, velük szemben, én tudom, hogy nem igaz. Nekem csupán mindegy ki nyer, azért nem szavazok mert egyiket sem akarom, de hát vannak buzgók, akik megszavaznak nekem valakit. Mivel másokra hagyom a választást, mások el is döntik, eltűröm.

Ha az ellenzéki összefogás nyer, akkor elégedjenek meg azzal a hallgatólagos támogatással, hogy nem szavaztam a Fidesz-KDNP-re. Ha az Fidesz-KDNP nyer, akkor elégedjenek meg azzal a hallgatólagos támogatással, hogy nem szavaztam az ellenzéki összefogásra. Ilyen szemszögből is lehet nézni, és én így is gondolom.

Hogy az ellenzéki összefogás hívők, többségükben valójában Orbán és Fidesz gyűlölők, elvárják, hogy szavazzak, és tetszésükre szavazzak, hát az engem hidegen hagy. Azt csak ők gondolják úgy, hogy az kellő döbbenet számomra, hogy akkor Orbán maradhat. Az, ugyanolyan rémisztő számomra, hogy azok kerülhetnek a parlamentbe, akik az összefogás egyéni és pártlistás jelöltjei, élen a miniszterelnökjelöltjükkel.

Én, életem nagyobb részét a szocializmusban éltem le. Jól tele van a fejem, a rengeteg majd minden szép és jó lesz ígéretekkel, azokból az időkből is, és azóta is. Hiszi a piszi.

2022. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!