Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más szemében a szálkát,...

Más szemében a szálkát, magáéban a gerendát sem?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__4019..

Az egyik válaszoló által leírt "javakat" 20 év alatt, kizárólag a politikával szerezte. A pártelnöki, képviselői fizetésből hogyan lehet ekkora vagyont felhalmozni?

Nekem 38 éve van munkahelyem, rendelkezem egy panellakással, egy suzukival, nincs bankbetétem, pedig becsületesen dolgozom.

Tőlem lehet vagyona, de a megnyilvánulásai, a számonkérés kicsit fals. Csóró, végzett diplomásként került a politikába, más munkahellyel nem rendelkezett, akkor most ő miért különb,becsületesebb, mint bármelyik, általuk gazember politikus?


2010. szept. 16. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy honnan van ennyi pénze, de párszor már ráküldték az apeh-t és nem találtak nála semmit ami illegális forrásból származna.
2010. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy lopta, hanem hihetetlen, hogy ekkor vagyont lehet összeszedni 2 fizetésből. Pontosan lehet tudni, hogy mikor-mennyi volt a képviselők fizetése.

Tehát: miből szerezte a vagyonát?

2010. szept. 16. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az APEH-nek is csurrant-cseppent, ha cserébe elhallgatott ezt-azt...
2010. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Hú de hatalmas "vagyona" van. Volt miniszterelnöként, 20 éve a politikában felesége is legalább annyi éve jogász, ő még örökölt is legelőt, földet stb.). Pár éve is "rágták" a vagyonát, ami, akkor ha jól emlékszem 100 millió körül volt. Ezzel a vagyonnal szerintem nem számít vagyonosnak a miniszterelnökök között.
2010. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván több pénze van mint amennyit bevallott, gondolom minden gyerekének a nevén van jópár millió.

Amúgy sem keresnek rosszul a politikusok, egy O.Gy. képviselő 300-500-at hazavisz, ha még bizottságokban is részt vesz akkor még többet, + még csomót lopnak mert senki sem ellenőrzi őket, max egymást de mivel mindannyian benne vannak így mindenki kussol.

2010. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 13:35

Ne haragudj, de neked 100 millió az nem sok? Egyébként 2002-ben nagy port kavart fel az a hír, hogy Simicska közreműködésével éjjelente törölték a fidesszel kapcsolatos kompromittáló adatokat az adatbázisból. (olyan embertől tudom, aki akkor ott dolgozott)

2010. szept. 16. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze! Hagyjuk már ezt a "hosszú bájtok" nevű szoclib legendát! Az ne zavarjon, hogy utána vizsgálat, nyomozás folyt, semmi bűncselekményre utaló nyomot nem találtak. Az APEH 2002-2005 közötti elnöke, Király László György is azt mondta, hogy "puszta legenda".

A Népszabi írta anno:

„Az már kiderült, hogy a legendák szerinti módosításokhoz az APEH-nél több számítógépes adatbázisban kellett volna az adatokat átírni, ehhez pedig ismerni az adatbázisok különböző rendszereit, programnyelvét, miközben az egyes rendszerek belső összefüggéseivel is tisztában kellett volna lenni. Nem elég ugyanis az adatokat megváltoztatni, szükség van az összegzések átírására is. Ezenkívül a különböző rendszerek eltérő naplózási programját is szükséges lett volna módosítani, hiszen az adatbázis-kezelők állandóan regisztrálják a változásokat.”

Ez magyarul azt jelenti: az APEH számítógépes adatbázisát lehetetlen módosítani.


Az meg hogy kinek az ismerőse mit pletykál, kutyát nem érdekli, mindenki azt mond amit akar.

2010. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ne mondja már nekem senki sem, hogy nem foglalkoztatnak az Apeh-nál informatikusokat.
2010. szept. 16. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is szét lehetne nézni a városba, hogy mi megy a fideszeseknél. Azt folytatják tovább amit az Mszp elkezdett. Én nem ezért szavaztam rájuk, már megbántam, mert miattuk lettem munkanélküli.
2010. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!