Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mivel lett jobb eddig, hogy a...

Norby092 kérdése:

Mivel lett jobb eddig, hogy a FIDESZ kormányoz? Nagyon megbántam hogy rájuk szavaztam ugyanis ha bevezetik az 1 kulcsos adó rendszerüket szivacs van!

Figyelt kérdés
nettó fizum most 85. 000, ha bevezetik akkor ez 72. 000 lenne januártól. Szerintem elég sok ember kap ennyi fizetést és nem csak én bántam (om) h nekik adtam az X et?!
2010. szept. 19. 10:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Emlékezetem szerint az egykulcsos adó tervezett számai már a választás előtt ismertek voltak, akkor mitől most a meglepetés, számolni akkor is lehetett....
2010. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Igen, sajna a fizetések így fognak alakulni, a gazdagok járnak jobban.

Én szerencsére nem szavaztam a Fideszre, két kezem törött volna le ha rájuk x-elek.

De sokan sajna akik nem ismerik az adózást, csak annyit hallottak, hogy kevesebb %-ban kell adózni, az egykulcsnak pedig a lényege, hogy nincs jövedelemhatár.

Itt Orbán nagyon nagyot fog bukni, ,és a saját hatalom éhségének köszönheti ezt.

Semmi másnak.

2010. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
36%

Meg nem értem, miért nem értelemszerű az egykulcsos adórendszer? Hát igen, neked is ugyanúgy kell adózni, mint másnak.


Amúgy meg szerinted az MSZP alatt jobb lett volna? Vagy milyen más alternatívát ismersz? Én is nekik adtam az X-et és nem bántam meg. Vannak intézkedések legalább, nem csak IMF hitel, aztán megszorítás, hogy újabb IMF hitel kelljen.


(még akkor is, ha tudom, hogy úgyis ugyanide jutunk, de legalább esélyt adunk a változásra.)

2010. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj azzal, hogy a kiskeresetűek ezzel még kevesebbet fognak kapni, hogy egy (ugyanolyan) lakás fenntartása a kiskeresetűnek is ugyanannyiba kerül, mint egy gazdagabbnak, ez nem jövedelemtől függ, plusz enni is kell, és a boltban se a jövedelemtől függ a termékek ára.
2010. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy milyen más alternatívát ismersz? Én is nekik adtam az X-et és nem bántam meg. Vannak intézkedések legalább"


Úgy egészen pontosan milyen intézkedésekre is gondolsz?

2010. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
72%

semmivel nem lett jobb, sőt anyámék biztos munkahelyén pont most kezdődtek hatalmas leépítések. még hogy 1 millió munkahely, mi?

egyelőre még csak látszatintézkedések voltak, aztán október 3-a után jönnek az MSZP-féle megszorítások. mást nem tud a Fidesz sem csinálni.

2010. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Valóban ne legyen versenyképesebb adórendszerünk, és akkor már sohasem fogjuk behozni a fejlett Szlovákiát, hanem inkább Románia is elsüvít mellettünk.


Éljen a rövidtávú kényelem a hosszú távú versenyképesség rovására, éljen a baloldal!

2010. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%
12:18 - Elárulnád, hogy hány országban szedik le a bruttó fizetések kb. 1/3-át adó címszóval? Lassan ott tartunk, hogy a bruttó felével lehet csak számolni, ami megmarad. És akkor még sokan azt sérelmezik, hogy a párok nem vállalnak gyereket... JÓ, DE MIBŐL IS?
2010. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
27%

1. Azért az ne zavarja az ál-kérdezőt, hogy 2 év alatt FOKOZATOSAN lesz bevezetve, nem most egyszerre, jan. 1-től.


2. Az se zavarja, hogy családi kedvezményekkel lesz kombinálva, tehát nem tisztán egykulcsos rendszer.


3. Továbbá arra is emlékeztetem a Bajnait is magasztaló , és az egykulcsos szja miatt hisztériázó maszoposokat, hogy a "szakértő" MSZP-s kormányuk gyakorlatilag már bevezette az egykulcsos adózást, hiszen az adózók 99%-a egy kulccsal adózott, mivel megemelték a sávhatárt.


4. Európa számos országában és a környező országokban is egykulcsos adó van. Tehát a versenyképesség ezt követeli.


5. A magasabb keresetűek egykulcsos adóval is több adót fizetnek az összeget tekintve, igaz arányaiban ugyanannyit.


6. Eddig a magasabb keresetűek számára volt büntető az adórendszer. A középosztály megerősödése szükséges, a nem a szegények fogják eltartani az országot.

2010. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként a kérdező nem tudhatja mennyi lesz, mert még ki sincs dolgozva a rendszer, amíg nem is ismeri, mi alapján kombinál, számol?
2010. szept. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!