Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek ez az ország...

Szerintetek ez az ország kibírni az üzemanyag ársapka megszüntetését?

Figyelt kérdés
Eddig nem gondoltam de most úgy látom másokkal ellentétben mi már nem tudnánk a felszínen maradni tovább.
2022. júl. 7. 20:36
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
85%

"Most pedig vezesd le szépen nekem azt, hogy a féláras benzinnel történő "fekete" fuvarozás hogyan jön ki drágábbra, mint a hatósági áras, a különböző számításaiddal."


Senki nem végez fuvarozást benzinnel, az összes fuvarozó jármű dízel. Jogi személyként neked mindennel el kell számolnod a könyvelésben, ha beviszed a teherautó forgalmiját a kútra arra már nem ütnek ki számlát így be sem tudod könyvelni mint fogyasztást, a NAV nem fogadja el.

Próbálj meg a "nem szarral gurigázós" kft-k esetében ( mondjuk kis fuvarozó, 8 kamion, havi 8x12 000 liter gázolaj ) ennyi pénzt kivonni a könyvelésből, az havi 46 millió. Sok sikert :D


Leírtam, a fuvarozókkal nem basztak ki, mert ők tovább tudják terhelni a költségeket és a fuvaroztatók ezt kifizetik, ami piaci drágulást okoz és végén te fizeted meg a boltban az inflációba elrejtve.


Szánalmas, hogy még most is inkább belekötni próbálsz valamire, minthogy benyelnéd hogy megint olyan dologba álltál bele amihez semmi közöd és fogalmad sincs a működéséről :D

2022. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
84%

#40

"Idézd már ide nekem, hogy én hol írtam ellátási problémát? Akadnak kút-láncok amelyek már bedobják néha a hiánycikk-trükköt, ezen kívül pedig mivel a kutak nagy része vagy 50, vagy 20 literes limitet használ"

Szerinted a hiánycikk trükközés micsoda, ha nem ellátási probléma? Odamész egy kútra 95-ös benzinért, de ki van írva, hogy nincs, vagy csak félig nyomhatod a tankot. Mi ez, ha nem ellátási probléma?

Hogyan tankolod tele a nyerges vontatódat 1 órán belül(!), 10 kutat(!!) meglátogatva, aminek egy részükön csak félig tudsz tankolni az olcsó üzemanyagból, vagy egyáltalán nem, és emiatt további kutakat kell meglátogatnod még azon a 10-en felül?


"Próbálj már meg kiszakadni a saját kis elképzelt rendszeredből, és próbálj meg objektíven gondolkodni."

Mifélé elképzelt rendszerben vagyok? Hol volt a gondolatmenetemben az objektivitás hiánya?

2022. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!