Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberalizmus egyenlő a...

A liberalizmus egyenlő a kommunizmussal, nemzetszocializmussal szélsőségesség szempontjából?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 18:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
25%
18-as feltettem a kérdéseimet privátban, kereszténységen belül milyen ágát gyakorlod a vallásodnak, hol diszkrimináltak téged itthon vagy nyugaton abba, hogy gyakorold a hitedet?
2022. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%
18-as azt is leírtam neked, hogy én melegként sokáig gyakorló római katolikus voltam, és bár észrevettem, hogy rajtam kívül az osztályban csak 1 másik vallásos jehova tanúja vagy pünkösdi-karizmatikus volt, de rövidebb hitvitákon túl nem voltak nézet eltérés a világi iskoláimban amiatt, mert én nem kaptam világi nevelést, sőt én egyformán tájékozódtam a tudomány felől, így már jókorán megtudtam, hogy Isten nem hat nap alatt kreálta a világot, hanem valószínű ősrobbanással keletkezett és evolúciós folyamatok is létező tényen és bizonyítékra épülő dolgok... mint ahogy saját melegségem kapcsán is rájöttem, hogy nem lehet ezen változtatni, mint ahogy az egyház próbálta suggalmazni felém...
2022. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%
Én örültem, hogy inkább tudományos kutatás felé fordult az életem, és nem pedig egy betű szerinti keresztény-katolikus életnél, valahogy izgalmasabb így...
2022. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként meg nem akarok olyan Magyarországot 18-aska, mint mondjuk az egykori konföderációs ma Biblia övezetnek nevezett államoknak nevezett USA szövetségi államokban van, tudom, hogy van ilyen romantikus képed efelől, de az egyházaknak túl sok botránya volt, és túl képmutatás is volt, például mikor kiderül, hogy jó nevű baptista prédikátorról, aki homofób módon prédikál, hogy titokban fiúprostikkal hetyeg, vagy amikor Lengyelországban is egy testvérpár mostanság csinált ottani papi pedofília áldozataival interjút, meg szembesítették néhány áldozatot az őket megrontó papokkal... Perintfalvi Rita is hasonlót csinált. Visszatérve Lengyelországra, az amúgy is szigorú abortusz törvényt tavaly úgy módosították, vagy tavaly előtt, hogy még az agynélkül fejlődő magzatot is ki kell hordani, meg kell szülni, de ugyan így bármilyen betegség esetén is, még akkor is, ha anya közben vérmérgezést kap... és belehal... pusztán azért, hogy kereszteljük meg.... ha meleg gyermek születne, akkor meg dobjuk ki kamaszkorában, szép hozzá állás...
2022. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként liberalizmus nélkül nem alakult volna ki számos nemzet állam, például Franciaországban olyan jól sikerült ez a nacionalizmussal egybekötött liberalizmus, hogy ott francia nyelv vált egyeduralkodóvá... Olaszországban is ez a kettősség segítette, hogy Olaszország nemzetállammá váljon, ugyanúgy Magyarországon is jelen volt nemzeti liberalizmus ezen dolga lásd Magyar Tudományos Akadémia megalapítása Széchenyi részéről, Védegylet megalapítása Kossuth részéről, Pesti Magyar Színház a későbbi Nemzeti Színház, a nyelvújítók mozgalma Kazincy Ferenc vezetésével... van ahol jóval később jött össze... Kanadában van Québec nevű tartomány, javarészt francia ajkúak lakják, ott a 60-as évektől kezdve csendes forradalom zajlott le, amikor is az egyház által uralt oktatást és szociális és egészségügyet az állam államosította, és elősegítette az egységes francia-kanadai modellt...
2022. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
79%

A gulág sem egyik napról a másikra épült ki. Marx már az 1800-as években kiadta a "Tőkét", és csak több évtizeddel később kristályosodott ki vegytisztán a kommunista autokrata gyilkológépezet.


Hegel-t tudom csak idézni, a "világszellem" nem múlik el, hanem korszakonként mindig más és más formát ölt. A kommunizmus nem köthető csak Kínához vagy Oroszországhoz, a szellemisége egész egyszerűen pont ott csapódik le, ahol épp ideálisak a körülmények. Nyugaton még soha nem volt kommunizmus, ezért az ottani többség nem tud reflektálni a jelenlegi politikájuk viselkedésére, ami nekünk, akik már mindezt átélték, ijesztően hasonlít rá. Meg azért van pár nyugati kritikus, akik pontosan ugyanígy gondolják.

2022. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
67%

Amit te liberalizmusnak hívsz, az posztmodern kulturmarxizmus. Köze nincs a liberalizmushoz, sőt, sok tekintetben annak ellentéte.

De a kérdésre válaszolva a "liberalizmus" valóban egyenlő a kommunizmussal, hiszen annak egy ága, lásd fentebb.

2022. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
84%
18:36: hm, tényleg. Sztálin vagy Brezsnyev is milyen liberálisok voltak.
2022. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
86%
27-es ideológiai katyvaszokat mondasz, valójában fingod sincs ehhez.. én legalább tanultam humánökológia szakon politikai filozófiát... meg anarchista írásokat is olvasok...
2022. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
27%

#29: "meg anarchista írásokat is olvasok"


Kösz, de értelmes emberek hozzászólását várnánk.

2022. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!